Dermatoskopia ako metóda diagnostiky

Dermatoskopia ako metóda diagnostiky
Čítať 2 minúty | Zverejnené: 21 April 2022 | Перегляди 4644
V prípade, že máte materské znamienka, slnečné keratózy, angiómy, seboroické (starecké) veruky alebo bazaliómy, bezpečnosť novotvaru pomôže zaistiť dermatoskopia.

Dermatoskopia je diagnostická procedúra v dermatológií, ktorá napomáha objavovať zhubné novotvary už aj v počiatočných štádiách. Jedine dermatológ môže vďaka tomuto vyšetreniu stanoviť diagnózu a podozrenie na malígny proces a odporučiť následný terapeutický postup. Hazardovať s "návštevou" dermatológa je veľmi nebezpečné. Navyše, riziko objavenia onkologických problémov je v takýchto situáciách takisto aktuálne. Je to hodné takého rizika?

Medicínske centrum DoktorPRO ponúka možnosť zistiť typ akýchkoľvek kožných novotvarov. Pomocou moderného dermatoskopu je diagnostika možná bez bolesti a komplikácii. V sporných prípadoch a pri rizkových znamienkach je možnosť uloženia mikroskopických snímok pre neskoršie porovnanie a sledovanie vývoja.

Prístroj takisto umožňuje určiť plochu, rozmery, stupeň nerovnosti hraníc a zároveň polohu ciev a pigmentové ložiská na škvrnách. Na základe takejto diagnostiky bude následne ponúknutá možnosť liečby a odstránenia novotvarov.

Zmeny formy, rozmerov a farby kožných novotvarov a znamienok môžu byť prvým signálom potenciálneho rizika vzniku malígneho procesu.

V prípade, že objavíte novotvar alebo si všimnete, že sa „staré“ znamienko zmenilo, je dôležité nechať sa okamžite dermatologicky vyšetriť. Zmena vzhľadu svedčí o patogénnych zmenách  v štruktúre, čo nemusí byť vždy bezpečné pre zdravie a život človeka.

Nielen spálenie ale aj náhodné zachytenie a poranenie znamienka rukami alebo oblečením, intenzívne trenie, chronické dráždenie môže vyvolať nebezpečné komplikácie. Kto má informácie – je vopred pripravený!

Zbavte nebezpečenstva seba i svojich príbuzných, vyhľadajte pomoc už dnes!

V DoktorPRO vám bude poskytnutá precízna diagnostika, včasná pomoc a účinný liečebno-profylakčný program bez bolesti. Liečebné prostriedky zahraničnej a domácej výroby a možnosť využiť rádiofrekvenčnú liečbu vám umožnia rýchlo sa rehabilitovať.

Bezplatná konzultácia

V DoktorPRO je k dispozícií konzultačná linka s dermatológom. Váš ošetrujúci lekár bude dostupný 24-hodín denne. V prípade, že sa u vás vyskytuje reálny problém, vždy môžete rátať s pomocou lekára. DoktorPRO sa stará o vaše pohodlie a pokoj!

Dôverujte lepším! Vyberajte lepších!

Hodnotenie článku:
0 s 5 na základe 0 hodnotenie
Autor: Sofia Tóthová
Lekársky odborník DoktorPRO

Ďalšie články k téme

Súvisiace články:

Komentáre