Urológia v Bratislave

Konzultáciu u urológa v Bratislave, diagnostiku a liečbu ochorení urogenitálneho systému môžete absolvovať v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava.

Konzultáciu s urológom je potrebné absolvovať v prípade výskytu príznakov zápalu semenníkov a prídavných orgánov, močového mechúra, močovej trubice a prostaty.

Príznaky zápalu urogenitálneho systému

Príznaky ochorení močového systému sa líšia v závislosti od typu, formy a štádia ochorenia. Bežné príznaky zápalu urogenitálneho systému sú:

 • bodavá alebo ťahavá bolesť v dolnej časti brucha;
 • inkontinencia;
 • rezanie, bolesť a pálenie v oblasti genitálií (zintenzívňuje sa počas sexu, pri močení);
 • uretrálny výtok s prímesou krvi;
 • dyzurické poruchy (ťažkosti pri močení alebo časté močenie);
 • zmeny farby moču (tmavý a zakalený);
 • nepríjemný zápach moču;
 • pocit plnosti močového mechúra.

Bolesť v dolnej časti chrbta môže znamenať zápal semenníkov, prídavných orgánov, prostaty (prostatitída), močovej trubice, močového mechúra. Urologické ochorenia u mužov sa môžu prejavovať aj predčasnou alebo bolestivou ejakuláciou, nedostatkom spontánnej erekcie a zníženou schopnosťou erekcie. V prípade, že sa u vás prejavia tieto príznaky, je potrebné vyhľadať mužského urológa.

Vaginálny výtok je príznakom urologických ochorení u žien. V závislosti od príčiny môže vaginálny výtok obsahovať krv, hlien, hnis a nepríjemný zápach. V prípade, že sa u vás prejavia tieto príznaky, je tiež dôležité vyhľadať gynekológa, aby vylúčil prítomnosť abnormalít reprodukčných orgánov a zápalu ženského reprodukčného systému.

Vyšetrenie u urológa je potrebné absolvovať pri podozrení na ženské alebo mužské pohlavne prenosné choroby (kvapavka, syfilis, mykoplazmóza, herpes, chlamýdie, trichomoniáza). Pohlavne prenosné ochorenia sa môžu prejaviť pálením, začervenaním a svrbením v oblasti genitálií, zdurením lymfatických uzlín v oblasti slabín a opuchnutím genitálií.

Konzultácia s urológom v Bratislave

Pred liečbou ochorení urogenitálneho systému urológ vykoná vyšetrenie na stanovenie diagnózy. Metódy diagnostiky urologických ochorení zahŕňajú:

 • odobratie anamnézy (urológ sa pýta na príznaky a kedy sa vyskytujú);
 • vonkajšie vyšetrenie (na zistenie zmeny farby, opuchu alebo vonkajších výrastkov na pohlavných orgánoch) a palpácia pohlavných orgánov;
 • ultrazvuk urogenitálneho systému;
 • test na erektilnú dysfunkciu u mužov;
 • dopplerografia.

Urológ vám môže počas konzultácie odporučiť absolvovať aj laboratórne vyšetrenie. Na vylúčenie genitálnych infekcií je potrebné urobiť testy.

Na základe výsledkov vyšetrenia váš osobný urológ zvolí medikamentóznu liečbu urologických ochorení. V závislosti od typu ochorenia môže urológ predpísať antibiotiká, protizápalové lieky, antispazmodiká a vitamínové komplexy.

Na vyšetrenie u urológa v Medicínskom centre DoktorPRO Bratislava sa môžete objednať prostredníctvom objednávkového formulára alebo telefonicky na čísle uvedenom na webovej stránke.

MUDr. Ladislav Méry
MUDr. Ladislav Méry
Lekári oddelenia urológie

Cena vyšetrenia lekárov urológií v Bratislave Ceny vyšetrenia lekárov sú uvedené v cenníku, náklady na liečbe sa tvoria na základe výsledkov vyšetrenia.

Vstupné vyšetrenie u urológa vrátane ultrazvuku
Opakované vyšetrenie u urológa
Masáž prostaty za 1 raz

Lekári oddelenia urológie DoktorPro Bratislava

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
 • Podľa mapy