Dermatológia v Bratislave

Prejav kožných ochorení je veľmi rôznorodý.

Оd škvŕn a pustúl (pľuzgierikov naplnených vodou alebo hnisom), až po prasknutie pľuzgierov s tekutinou.

Kedy je potrebne navštíviť dermatológa

Ak sa vyskytnú nasledujúce symptómy, mali by ste navštíviť dermatológa:

  • praskliny a akékoľvek kožné vyrážky,
  • svrbenie kože,
  • zmeny normálnej štruktúry nechtov,
  • opuchy kože.

Pre prevenciu vzniku melanómu (rakovine kože) odporúčame každých šesť mesiacov absolvovať dermatoskopiu znamienok. Toto vyšetrenie umožňuje lekárovi preskúmať štruktúru kožných novotvarov a včas diagnostikovať patologické zmeny.

Aké kožné choroby liečia v DoktorPRO Bratislava

Kvôli nesprávnemu stravovaniu a zhoršujúcemu sa životnému prostrediu, dlhodobému vystavovaniu sa priamemu slnečnému žiareniu a mnohým ďalším faktorom čelí čoraz viac ľudí dermatologickým chorobám rôzneho stupňa. Účinnosť liečby bude závisieť od toho, ako skoro začnete s liečbou kožného ochorenia. V žiadnom prípade by ste nemali ignorovať rôzne tmavé alebo podozrivé zápaly na pokožke, pretože jednoduchý tmavý bod môže byť znakom rozvíjajúcej sa rakoviny.

Naši špecialisti liečia nasledujúce choroby:

Dermatológovia vyberajú individuálne spôsoby liečby dermatologických ochorení. 

Odstránenie kožných novotvarov

V DoktorPRO Bratislava odstraňujú rôzne kožné novotvary, už aj počas jedného sedenia, rádiofrekvenčnou metódou alebo kryoterapiou. Liečba rádiofrekvenčnou metódou, pomocou prístroja Surgitron, sa používa na odstránenie malých angiómov (nezhubných nádorov ciev), teleangiektázií (rozšírenia koncových ciev), myómov, kožných novotvarov, ktoré sa často vyskytujú na krku, podpazuší a seboroických bradavíc.

Odstránenie bradavíc a iných novotvarov na koži sa uskutočňuje rýchlo pod dohľadom skúseného dermatológa. Po odstránení kožných novotvarov rádiofrekvenčnou metódou neexistujú žiadne kontraindikácie a nie je potrebná špeciálna príprava. Ošetrenie pomocou rádiových vĺn nepáli pokožku, nedotýka sa zdravého tkaniva a rana sa počas ošetrenia sterilizuje. Spomedzi všetkých nechirurgických metód sa použitie rádiofrekvencie považuje za najmenej traumatickú a zároveň významne prispieva k rýchlemu hojeniu miesta ošetrenia.

Na odstránenie vírusových bradavíc, genitálnych bradavíc, aktinickej keratózy (ochorenia kože, ktoré má tendenciu sa malígne zvrhnúť) a niektorých prekanceróznych povrchových lézií kože sa používa kryoterapia – odstránenie kožných novotvarov tekutým dusíkom.

Príprava sa nevyžaduje, ale existuje kontraindikácia – srdcové arytmie. Objednať sa na dermatologické vyšetrenie môžete telefonicky na našom kontaktnom čísle alebo pomocou formulára pre online objednanie.

MUDr. Denisa Košecká
MUDr. Denisa Košecká
Lekári oddelenia dermatológie

Cena vyšetrenia lekárov dermatológií v Bratislave

Kontrolné vyšetrenie (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia) + Dermatoskopia celotelová
100 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti dôchodca, invalid (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur
Kontrolné vyšetrenie dôchodca, invalid (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur
Kontrolné konzultačné vyšetrenie
35 eur

Lekári oddelenia

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy