0800200000

Masáž prostaty v Bratislave

Masáž prostaty je lekárska procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu ochorení prostaty. Masáž prostaty v Bratislave môžete absolvovať v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava. Na vyšetrenia sa môžete objednať 24 hodín denne.

Indikácie na masáž prostaty

Potrebu masáže prostaty určí urológ v závislosti od typu ochorenia, ktorým pacient trpí. Indikácie na masáž prostaty sú:

  • chronická prostatitída. Masáž prostaty pri zápale prostaty je zameraná na odstránenie stagnácie krvi a žľazového sekrétu, na zlepšenie prietoku krvi;
  • primárny bolestivý syndróm (prejavuje sa bolesťou panvy a perinea). Masáž môže pomôcť uvoľniť svalové napätie a zlepšiť prietok krvi do panvovej oblasti, čím sa zníži bolesť;
  • časté močenie, inkontinencia alebo slabý prietok moču. Procedúra môže zlepšiť funkciu močového mechúra a prostaty znížením opuchu, zvýšením prietoku krvi a uvoľnením napätia v panvových svaloch;
  • diagnostika neoplázie prostaty. Masáž sa môže použiť ako doplnkový diagnostický postup na odhalenie nádoru.

Urológ môže odporučiť masáž prostaty aj v prípade sexuálnej dysfunkcie, ktorá nemá fyziologickú príčinu (napr. varikokéla, úraz penisu). Pri akútnej bakteriálnej prostatitíde sa masáž prostaty nevykonáva kvôli riziku rozšírenia infekcie na zdravé tkanivo alebo iné orgány.

Masáž prostaty v Bratislave

Pred procedúrou sa urológ najskôr oboznámi s pacientovou anamnézou, vyhodnotí jeho ťažkosti, vykoná ambulatné vyšetrenie a odošle pacienta na laboratórne vyšetrenie (vyšetrenie krvi, moču a sekrétu prostaty). Kontraindikácie masáže prostaty sú:

  • proktologické ochorenia (hemoroidy, análne fisúry, fimbrie). Stimulácia prostaty môže spôsobiť zhoršenie ochorení análneho otvoru a konečníka, čo vedie k zhoršeniu bolestivého syndrómu;
  • kamene v prostate - masáž môže spôsobiť ich posun alebo presun do močového mechúra alebo močovej trubice;
  • rakovina prostaty - masáž môže spôsobiť rozšírenie rakovinových buniek do zdravých orgánov.

Masáž je všeobecne kontraindikovaná aj v prípade závažného adenómu prostaty, pretože masážne pohyby môžu spôsobiť bolesť v dôsledku zväčšenia orgánu. Urológ počas masáže vkladá prsty štyri až päť centimetrov do konečníka a jemne masíruje prostatu.

Samomasáž prostaty môže viesť k zhoršeniu príznakov choroby, k poškodeniu tkaniva a k zhoršeniu sexuálnej funkcie. Rovnako môže spôsobiť bolesť, nepohodlie a infekciu.

Na masáž prostaty v Bratislave v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava sa môžete objednať na telefónnom čísle alebo prostredníctvom objednávkového formulára uvedeného na webovej stránke. O cene masáže prostaty sa môžete informovať telefonicky alebo na webovej stránke.

MUDr. Martina Serátor
MUDr. Martina Serátor
Lekári oddelenia urológie
V DoktorPRO sa môžete objednať na vyšetrenie 24 hodín denne, 7 dní v týždni!

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave Ceny za vyšetrenie sú uvedené v cenníku. Cena liečby závisí od výsledkov vyšetrenia.

Masáž prostaty za 1 raz
40 eur / 38 eur
Pridajte službu
Opakované vyšetrenie u urológa
25 eur / 24 eur
Pridajte službu
Vstupné vyšetrenie u urológa vrátane ultrazvuku
59 eur / 56 eur
Pridajte službu

Lekári oddelenia urológie DoktorPro Bratislava

Recenzie o urológoch DoktorPro v Bratislave

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA: 8:00-20:00, SO: 8:00-17:00, NE: 9:00-13:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy
Objednať sa na vyšetrenie
Vyplňte formulár a my sa vám čoskoro ozveme
Kliknutím na tlačidlo “Odoslať”, súhlasíte s Podmienky spracúvania osobných údajov
Prekročený limit požiadaviek. Skúste znova o 5 minút.