0800200000

Liečba inkontinencie moču u mužov v Bratislave

Inkontinencia moču (inkontinencia) je ochorenie charakterizované mimovoľným uvoľňovaním moču z uretrálneho kanálu. Inkontinencia je ochorenie, ktoré nespôsobuje bolesť, ale je sprevádzané nepríjemnými pocitmi, ktoré sa časom zhoršujú a môžu viesť k zhoršeniu kvality života. Diagnostiku a liečbu inkontinencie moču vykonávajú lekári medicínskeho centra DoktorPRO Bratislava. Návštevy lekárov sa uskutočňujú nepretržite.

Typy inkontinencie moču

Inkontinencia moču môže byť sprevádzaná nutkaním na močenie alebo neschopnosťou vyprázdniť močový mechúr. Príznaky inkontinencie moču:

Inkontinencia moču sa môže prejaviť únikom moču (napríklad pri náhlych pohyboch, predkláňaní sa, dvíhaní bremien) alebo mimovoľným uvoľnením veľkého množstva tekutiny až do úplného vyprázdnenia močového mechúra. Inkontinencia môže byť taktiež dočasný stav (objaví sa na pozadí infekcií alebo užívaní určitých liekov) alebo chronické ochorenie.

Existuje niekoľko typov inkontinencie moču v závislosti od jej príčin a symptómov. Druhy inkontinencie:

 • stresová inkontinencia moču (náhle uvoľnenie moču počas fyzickej aktivity);
 • starecká inkontinencia moču (neschopnosť zadržať moč v dôsledku slabosti väzivového aparátu a tonusu svalov panvového dna);
 • urgentná (imperatívna) inkontinencia moču (prudké nutkanie na močenie a neschopnosť oddialiť uvoľnenie moču ani na krátky čas).

Stresová inkontinencia moču sa vyskytuje v dôsledku zvýšeného tlaku v pobrušnici a môže sa vyskytnúť pri miernej aktivite (kašeľ, kýchanie, chôdza) a taktiež pri namáhavej fyzickej aktivite (napríklad pri zdvíhaní závažia). Taktiež lekári rozlišujú nočnú inkontinenciu, pri ktorej k strate moču dochádza iba počas spánku.

Čo spôsobuje inkontinenciu moču?

Medzi príčiny inkontinencie moču patria vrodené a získané patológie močového systému, neurologické ochorenia a zmeny v tele súvisiace s vekom. Príčiny inkontinencie moču:

 • infekcie urogenitálneho systému;
 • zníženie tonusu svalov panvového dna (v dôsledku ťažkej fyzickej námahy, veku);
 • neurologické patológie (demencia, roztrúsená skleróza, Alzheimerova choroba);
 • patológia močového mechúra (syndróm hyperaktívneho alebo neurogénneho močového mechúra).

Inkontinenciu moču môže vyvolať aj dlhodobé a nekontrolované užívanie niektorých liekov (napríklad antidepresív alebo diuretík). Enuréza u dieťaťa sa môže vyskytnúť na pozadí emočného preťaženia (napríklad po stresovej situácii alebo strachu).

Diagnostika inkontinencie moču

Vyšetrenie inkontinencie je zamerané na zistenie jej príčin. Diagnostika inkontinencie moču zahŕňa:

 • odber anamnézy a vyšetrenie urológom;
 • ultrazvuk obličiek a panvových orgánov;
 • laboratórne testy krvi a moču.

U mužov s inkontinenciou moču môže byť potrebné ultrazvukové vyšetrenie prostaty. V prípade potreby môže urológ predpísať konzultácie lekárov iných špecializácií (napríklad gynekológa alebo gastroenterológa).

Liečba inkontinencie moču v Bratislave

Inkontinencia moču sa diagnostikuje a lieči v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava. Urológ predpisuje liečbu, pričom zohľadňuje výsledky vyšetrenia a individuálne charakteristiky tela (pohlavie, vek a prítomnosť sprievodných ochorení).

Medikamentózna liečba inkontinencie môže zahŕňať antispazmické a sedatívne lieky. Lekár vám môže taktiež odporučiť zmenu životného štýlu (ako je odmietnutie alkoholu, kontrola hmotnosti, vyhýbanie sa cvičeniu a stresu) a cvičenie na posilnenie svalov panvového dna.

Na konzultáciu k urológovi a na liečbu inkontinencie moču v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava sa môžete objednať cez telefónne číslo, ktoré je uvedené na webovej stránke alebo pomocou objednávkového formulára.

MUDr. Martina Serátor
MUDr. Martina Serátor
Lekári oddelenia urológie
V DoktorPRO sa môžete objednať na vyšetrenie 24 hodín denne, 7 dní v týždni!

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave Ceny za vyšetrenie sú uvedené v cenníku. Cena liečby závisí od výsledkov vyšetrenia.

Masáž prostaty za 1 raz
40 eur / 38 eur
Pridajte službu
Opakované vyšetrenie u urológa
25 eur / 24 eur
Pridajte službu
Vstupné vyšetrenie u urológa vrátane ultrazvuku
59 eur / 56 eur
Pridajte službu

Lekári oddelenia urológie DoktorPro Bratislava

Recenzie o urológoch DoktorPro v Bratislave

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA: 8:00-20:00, SO: 8:00-17:00, NE: 9:00-13:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
 • Podľa mapy
Objednať sa na vyšetrenie
Vyplňte formulár a my sa vám čoskoro ozveme
Kliknutím na tlačidlo “Odoslať”, súhlasíte s Podmienky spracúvania osobných údajov
Prekročený limit požiadaviek. Skúste znova o 5 minút.