Liečba obličkových kameňov v Bratislave

Urolitiáza je ochorenie, ktoré sa vyznačuje tvorbou kameňov v orgánoch močovej sústavy (obličky, močový mechúr, močovody). Nefrolitiáza je tvorba obličkových kameňov. Porucha metabolizmu v tele spôsobuje, že sa v tele tvoria nerozpustné soli a následne aj kamene.

Príčiny vzniku obličkových kameňov

Obličkové kamene sú spôsobené problémami s metabolickými procesmi v tele. Príčiny vzniku obličkových kameňov sú:

  • nedostatočný príjem vody (menej ako jeden liter za deň);
  • sedavý spôsob života;
  • nevyvážená strava (nedostatok vitamínov a minerálov);
  • pitie nekvalitnej vody;
  • ochorenia urogenitálneho systému (cystitída, uretritída, pyelonefritída).

K tvorbe konkrementov v močovom systéme prispieva aj genetická predispozícia. Aby ste predišli vzniku obličkových kameňov, je potrebné každoročne absolvovať preventívne prehliadky u urológa a dodržiavať preventívne opatrenia (pitný režim, pohyb a vyvážená strava).

Príznaky obličkových kameňov

Prvým príznakom obličkových kameňov je obličková kolika (prudká bolesť v dolnej časti chrbta alebo v podbrušku). Príznaky obličkových kameňov sú:

  • zmena farby alebo zakalenie moču;
  • krv, hlien, sediment v moči;
  • bolesť spodnej časti chrbta, bolesť brucha;
  • pálenie, rezavá bolesť pri močení.

Pri vzniku zápalu a infekcie sa môže prejaviť zvýšená telesná teplota, zimnica, nevoľnosť a vracanie. Pri prvých príznakoch obličkových kameňov treba vyhľadať urológa.

Liečba obličkových kameňov v Bratislave

Obličkové kamene diagnostikujú a liečia urológovia v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava. Diagnostika obličkových kameňov zahŕňa:

Na základe výsledkov vyšetrenia vám urológ predpíše liečbu obličkových kameňov. Liečba malých obličkových kameňov môže zahŕňať diétu a lieky, ktoré vám predpíše lekár. Väčšie kamene si vyžadujú minimálne invazívnu operáciu – drvenie obličkových kameňov endoskopom.

Na liečbu obličkových kameňov v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava sa môžete objednať prostredníctvom objednávkového formulára alebo telefonicky na čísle uvedenom na webovej stránke. Cenu za liečbu obličkových kameňov si môžete zistiť na webovej stránke alebo telefonicky u našich operátorov.

MUDr. Ladislav Méry
MUDr. Ladislav Méry
Lekári oddelenia urológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave Ceny vyšetrenia lekárov sú uvedené v cenníku, náklady na liečbe sa tvoria na základe výsledkov vyšetrenia.

Vstupné vyšetrenie u urológa vrátane ultrazvuku
Opakované vyšetrenie u urológa
Masáž prostaty za 1 raz

Lekári oddelenia urológie DoktorPro Bratislava

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy