Liečba erektilnej dysfunkcie (impotencie) v Bratislave

Erektilná dysfunkcia (impotencia) je porucha sexuálnej funkcie charakterizovaná ťažkosťami s udržaním erekcie na uskutočnenie riadneho pohlavného styku. Problémy s erekciou u mužov sa vyskytujú v každom veku. Včasná erektilná dysfunkcia môže mať psychologické príčiny a s vekom môže sexuálna dysfunkcia súvisieť s rôznymi ochoreniami. Na zistenie príčiny vzniku impotencie a predpísanie správnej liečby je potrebné poradiť sa s urológom.

Príčiny vzniku erektilnej dysfunkcie

Erektilná dysfunkcia u mužov môže mať psychologické alebo fyziologické príčiny. Psychogénna erektilná dysfunkcia vzniká v dôsledku neustáleho stresu, nadmerného vyťaženia a depresie. Medzi príčiny fyziologickej impotencie patria:

 • endokrinné poruchy a hormonálna nerovnováha;
 • neurologické ochorenia (skleróza multiplex, mŕtvica, epilepsia, Parkinsonova choroba, lézie mozgu a miechy);
 • prostatitída ― zápal prostaty;
 • užívanie niektorých liekov (antidepresíva, diuretiká, stimulanciá, betablokátory);
 • poranenie penisu;
 • varikokéla ― rozšírenie žíl semenníka.

Ochorenia kardiovaskulárneho systému vyvolávajú pri erektilnej dysfunkcii rýchly odtok krvi. Arteriogénna erektilná dysfunkcia je spôsobená nedostatočným prietokom arteriálnej krvi do penisu, zatiaľ čo venózna impotencia je spôsobená zhoršeným prietokom venóznej krvi do kavernóznych telies penisu. Psychická impotencia môže súvisieť s nervovým napätím, strachom z pohlavných chorôb a nechceným tehotenstvom po pohlavnom styku.

Príznaky erektilnej dysfunkcie

Medzi príznaky erektilnej dysfunkcie patrí slabá a zriedkavá ranná erekcia a znížená sexuálna túžba. Ďalšie príznaky impotencie sú:

 • neschopnosť dosiahnuť ejakuláciu;
 • rýchle slabnutie erekcie počas pohlavného styku;
 • predčasná ejakulácia;
 • anorgazmia.

Ak nemáte erekciu už niekoľko týždňov, máte problémy s ejakuláciou a netúžite po sexuálnej intimite, mali by ste navštíviť urológa. Lekár určí príčinu vašej sexuálnej dysfunkcie a predpíše vám lieky na zlepšenie potencie.

Liečba erektilnej dysfunkcie v Bratislave

Na prvom vyšetrení urológ vykoná vyšetrenie a predpíše ďalšie testy. Diagnostika mužskej erektilnej dysfunkcie zahŕňa:

Na základe výsledkov vyšetrení urológ predpíše liečbu erektilnej dysfunkcie vrátane liekov na obnovenie a zvýšenie potencie. Liečba impotencie závisí od jej príčin, môže zahŕňať užívanie medikamentov na liečbu základných ochorení a psychoterapiu (v prípade, že problémy s potenciou majú psychogénny charakter).

Na konzultáciu s urológom a liečbu erektilnej dysfunkcie v DoktorPRO Bratislava sa môžete objednať na telefónnom čísle uvedenom na webovej stránke alebo vyplnením objednávkového formulára.

MUDr. Ladislav Méry
MUDr. Ladislav Méry
Lekári oddelenia urológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave Ceny vyšetrenia lekárov sú uvedené v cenníku, náklady na liečbe sa tvoria na základe výsledkov vyšetrenia.

Vstupné vyšetrenie u urológa vrátane ultrazvuku
Opakované vyšetrenie u urológa
Masáž prostaty za 1 raz

Lekári oddelenia urológie DoktorPro Bratislava

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
 • Podľa mapy