Plazmalifting intímnych partií v Bratislave

Plazmalifting (terapia PRP) je procedúra zameraná na výživu, regeneráciu a hydratáciu pokožky injekčným podaním krvnej plazmy obohatenej o krvné doštičky. Plazmalifting sa v gynekológii využíva na liečbu sexuálnych dysfunkcií u žien (znížené libido, nedostatok orgazmu, nepríjemné pocity pri pohlavnom styku) a na omladenie vonkajších genitálií, ich pružnosť a odstránenie kozmetických nedostatkov: hyperpigmentácie, posttraumatických jaziev.

Indikácie na plazmalifting intímnych partií

Plazmalifting intímnej oblasti sa môže vykonávať na kozmetické účely, no môže ho predpísať aj gynekológ. Indikácie na plazmolifting intímnych partií zahŕňajú:

 • atrofiu vulvy alebo vagíny;
 • hyperpigmentáciu vonkajších genitálií;
 • znížené libido a kvalitu sexuálneho života;
 • zmeny súvisiace s vekom (strata elasticity a pevnosti kože vonkajších genitálií);
 • suchú sliznicu pošvy;
 • zníženú vaginálnu citlivosť.

Plazmaterapiu je možné predpísať po gynekologickom zákroku na urýchlenie hojenia tkaniva a regenerácie kože v intímnej oblasti. Terapia PRP sa v gynekológii používa na omladenie tkanív vagíny a pyskov ohanbia. Cieľom vaginálneho plazmaliftingu je zvýšenie množstva elastínu a kolagénu, čím sa zlepšuje hydratácia pošvy a zvyšuje sa jej citlivosť.

Plazmalifting intímnych partií v Bratislave

Plazmalifting intímnych partií sa vykonáva v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava. Pred zákrokom gynekológ vyšetrí pacientku, odoberie vzorky a predpíše laboratórne krvné testy, aby vylúčil možné kontraindikácie. Kontraindikácie plazmaliftingu zahŕňajú:

 • diabetes mellitus;
 • poruchy zrážania krvi;
 • onkologické ochorenia;
 • tehotenstvo a dojčenie;
 • infekčné a vírusové ochorenia v akútnej forme (herpes, pohlavne prenosné choroby, hepatitída).

V prípade, že neexistujú žiadne kontraindikácie je plazmalifting úplne bezpečný a nemá žiadne vedľajšie účinky. Terapia PRP trvá 40-60 minút. Počet procedúr predpisuje lekár v závislosti od indikácií a požadovaného účinku (v priemere 1-4 procedúry v intervaloch 7-14 dní). Po zákroku sa môže objaviť lokálne zvýšenie telesnej teploty (nie viac ako jeden deň) a opuch v mieste vpichu. Bezprostredne po zákroku plazmaterapie je možné vrátiť sa ku každodennému životu. 

Príprava na plazmalifting zahŕňa konzultáciu s lekárom o pravidelnom užívaní liekov, pretože 3 dni pred zákrokom je potrebné vysadiť lieky na riedenie krvi (napr. aspirín alebo heparín). 2-3 dni pred zákrokom by ste sa mali vyhýbať konzumácii mastných a ťažkých jedál a alkoholickým nápojom. 3 hodiny pred vstreknutím plazmy je potrebné sa zdržať konzumácie jedla.

Na plazmalifting intímnych partií v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava sa môžete objednať prostredníctvom objednávkového formulára alebo telefónneho čísla uvedeného na našej webovej stránke.

Nataliia Biletska
Nataliia Biletska
Lekári oddelenia gynekológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave Ceny vyšetrenia lekárov sú uvedené v cenníku, náklady na liečbe sa tvoria na základe výsledkov vyšetrenia.

Vstupné gynekologické vyšetrenie s USG
Vstupné gynekologické vyšetrenie bez USG
49 eur / 47 eur
Opakovaná konzultácia gynekológa
29 eur / 28 eur
Opakované diagnostické gynekologické vyšetrenie
49 eur / 47 eur
Videokolposkopia
30 eur / 29 eur

Lekári oddelenia gynekológie DoktorPro Bratislava

Recenzie o gynekológoch DoktorPro v Bratislave

Bola som dnes na gynekologickom vyšetrení s USG. Všetko sa mi páčilo.Personál bol veľmi príjemný a bol veľmi ochotný a profesionálny. Lekárka mila, odbornička, vie komunikovať s klientom. Super pristup a komunikacia. Odporúčam.
Yuliia , 16.01.2023. Ukázať odpoveď
Hodnotenie:

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
 • Podľa mapy
Objednať sa na vyšetrenie
Vyplňte formulár a my sa vám čoskoro ozveme
Kliknutím na tlačidlo “Odoslať”, súhlasíte s Podmienky spracúvania osobných údajov
Prekročený limit požiadaviek. Skúste znova o 5 minút.