Zväčšenie (augmentácia) bodu G v Bratislave

Bod G je erotogénna zóna, ktorá sa nachádza na prednej stene vagíny. Zväčšenie bodu G zvyšuje sexuálne potešenie ženy.

Indikácie na zväčšenie bodu G

Cieľom zväčšenia bodu G je zvýšenie objemu vagíny, zúženie orgastickej manžety (svaloviny dolnej tretiny vagíny) a sprístupniť stimuláciu bodu G. Zákrok taktiež zlepšuje prekrvenie a inerváciu (zásobovanie tkaniva nervami) pošvy. Indikácie na zväčšenie bodu G sú:

  • anorgazmia (nedostatok vaginálneho orgazmu) u ženy;
  • znížené libido;
  • individuálna túžba ženy zlepšiť svoje sexuálne pocity.

Korekcia bodu G sa vykonáva aj pri zväčšenej vagíne a zníženej citlivosti počas pohlavného styku po pôrode. Hormonálne zmeny počas tehotenstva môžu spôsobiť asymetriu pyskov, pri ktorej môžu gynekológovia vykonať labioplastiku (odstránenie kozmetických chýb pyskov).

Intímna korekcia bodu G nie je možná u dievčat mladších ako 18 rokov a počas tehotenstva a dojčenia. Ďalšie kontraindikácie na zväčšenie bodu G sú:

  • zhubné nádory panvových orgánov;
  • pohlavne prenosné infekcie (genitálny herpes, chlamýdie);
  • autoimunitné ochorenia (sklerodermia, systémový lupus erythematosus);
  • poruchy zrážanlivosti krvi (hemofília) alebo užívanie antikoagulačných liekov (ktoré znižujú aktivitu zrážacieho systému).

Zväčšenie bodu G je kontraindikované aj v prípade alergických reakcií na kyselinu hyalurónovú a zápalových ochorení ženských pohlavných orgánov (kolpitída, cervicitída).

Zväčšenie bodu G v Bratislave

Pred augmentáciou bodu G gynekológ vykoná vyšetrenie a odoberie anamnézu. Na liečbu anorgazmie sa v gynekológii používajú injekčné výplne s kyselinou hyalurónovou, ktoré zväčšujú objem mäkkého tkaniva .

Zväčšenie bodu G pomocou kyseliny hyalurónovej sa vykonáva ambulantne v lokálnej anestéze. Pomocou injekcie sa látka vstrekne do bodu G asi 2-3 milimetre pod sliznicu pošvy. Zákrok trvá približne 20-30 minút. Účinok zväčšenia bodu G trvá 6-8 mesiacov. Po vstrebaní kyseliny hyalurónovej možno erotogénnu zónu ošetriť znova.

V priebehu niekoľkých hodín po korekcii bodu G môže dôjsť k miernemu krvácaniu a bolestivým pocitom v intímnej oblasti. Na zníženie nepríjemných pocitov po zákroku je potrebné dodržiavať všetky odporúčania lekára.

Cenu za zväčšenie bodu G si môžete zistiť na webovej stránke alebo telefonicky. Na zväčšenie bodu G v Bratislave v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava sa môžete objednať prostredníctvom telefónneho čísla alebo vyplnením objednávkového formulára uvedeného na webovej stránke.

Nataliia Biletska
Nataliia Biletska
Lekári oddelenia gynekológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave Ceny vyšetrenia lekárov sú uvedené v cenníku, náklady na liečbe sa tvoria na základe výsledkov vyšetrenia.

Vstupné gynekologické vyšetrenie s USG
Vstupné gynekologické vyšetrenie bez USG
49 eur / 47 eur
Opakovaná konzultácia gynekológa
29 eur / 28 eur
Opakované diagnostické gynekologické vyšetrenie
49 eur / 47 eur
Videokolposkopia
30 eur / 29 eur

Lekári oddelenia gynekológie DoktorPro Bratislava

Recenzie o gynekológoch DoktorPro v Bratislave

Bola som dnes na gynekologickom vyšetrení s USG. Všetko sa mi páčilo.Personál bol veľmi príjemný a bol veľmi ochotný a profesionálny. Lekárka mila, odbornička, vie komunikovať s klientom. Super pristup a komunikacia. Odporúčam.
Yuliia , 16.01.2023. Ukázať odpoveď
Hodnotenie:

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy
Objednať sa na vyšetrenie
Vyplňte formulár a my sa vám čoskoro ozveme
Kliknutím na tlačidlo “Odoslať”, súhlasíte s Podmienky spracúvania osobných údajov
Prekročený limit požiadaviek. Skúste znova o 5 minút.