Biorevitalizácia intímnych partií v Bratislave

Biorevitalizácia intímnych partií je kozmetický zákrok založený na vstrekovaní kyseliny hyalurónovej do oblasti ženských genitálií. Kyselina hyalurónová sa v gynekológii využíva na obnovenie rovnováhy vody v organizme, normalizáciu mikroflóry a zvlhčenie pošvy a vulvy. Biorevitalizáciu pohlavných orgánov môžete absolvovať v Bratislave v medicínskom centre DoktorPRO.

Indikácie na biorevitalizáciu vulvy

Na základe indikácií, želaní pacientky a prítomnosti kontraindikácií môže gynekológ vykonať mezoterapiu alebo biorevitalizáciu. Indikácie na biorevitalizáciu zahŕňajú:

 • ochabnutie a strata objemu vonkajších pyskov pošvy (po menopauze, tehotenstve a pôrode, dramatickom úbytku hmotnosti);
 • ochabnutie a starnutie pokožky v oblasti bikín;
 • leukoplakia (zrohovatenie kože a slizníc) a krauróza (suchosť a atrofia kože) vulvy;
 • atrofická vaginitída (stenčenie a vysychanie vaginálnych stien v dôsledku nedostatku estrogénu);
 • nepríjemné pocity a bolesť počas sexu (v dôsledku straty tonusu a pružnosti pyskov);
 • znížená citlivosť vagíny.

Biorevitalizačná procedúra je určená pre suchú pokožku v oblasti bikín, ktorá je spôsobená nevhodným užívaním antihistaminík a antikoncepčných liekov, antidepresív a hormonálnej liečby. Vaginálna suchosť môže vzniknúť v dôsledku menopauzy, Sjögrenovho syndrómu, dojčenia, chemoterapie a odstránenia vaječníkov.

Na zistenie prítomnosti indikácií na biorevitalizáciu kože, gynekológ vyšetrí pošvu a v prípade potreby vás odošle na laboratórne vyšetrenia. Kontraindikácie biorevitalizácie sú:

 • infekčné a zápalové ochorenia (napr. infekcie pohlavných orgánov);
 • individuálna citlivosť na kyselinu hyalurónovú;
 • porucha zrážanlivosti krvi;
 • tehotenstvo a dojčenie;
 • užívanie liekov proti zrážaniu krvi (antikoagulanciá).

Genitálna biorevitalizácia sa nevykonáva pri autoimunitných ochoreniach (napr. cukrovka). Biorevitalizácia sa nesmie vykonávať, ak bola poškodená pokožka v oblasti vpichu alebo pri rakovine vulvy alebo vagíny (môže to viesť k progresii patológie).

Dôsledkom biorevitalizácie je zvlhčenie intímnej oblasti a zvýšená citlivosť počas pohlavného styku. Ďalšie účinky biorevitalizácie sú:

 • zníženie recidívy zápalových ochorení (napr. herpetických infekcií);
 • zvýšené libido a citlivosť počas pohlavného styku;
 • normalizácia metabolických procesov vo vaginálnych tkanivách.

Biorevitalizácia pri vaginálnej suchosti môže zabrániť poraneniu genitálií a bolesti počas sexu. Cieľom biorevitalizácie je aj omladenie intímnych partií, vďaka čomu je pokožka vulvy pružnejšia.

Pri liečbe chronickej endometriózy, vulvárnej dystrofie, exocervicitídy a endocervicitídy, benígnej ektopie krčka maternice, hojenia pooperačných jaziev gynekológ odporučí plazmolifting intímnej oblasti. Pri plazmoliftingu sa do sliznice pošvy alebo krčka maternice vstrekuje krvná plazma bohatá na krvné doštičky, čím sa normalizuje prekrvenie, urýchľuje metabolizmus a regenerácia tkaniva.

Biorevitalizácia pohlavných orgánov v Bratislave

Biorevitalizácia intímnej oblasti sa vykonáva pomocou prípravkov na báze nestabilizovanej kyseliny hyalurónovej, ktorá zvyšuje produkciu kolagénu a elastínu v tele. Pred biorevitalizáciou vulvy alebo vagíny gynekológ aplikuje na pokožku anestetiká.

Injekčné vaginálne výplne, ktoré obsahujú kyselinu hyalurónovú, vstrekuje gynekológ do podslizničnej vrstvy pošvy pomocou tenkých ihiel. Vzhľadom na hromadenie prípravku v hlbokých vrstvách dermy je možné po ošetrení nahmatať malé hrbolčeky, ktoré sa do dvoch dní samé vstrebajú.

Účinok biorevitalizácie je viditeľný tri-štyri dni po prvom ošetrení. Dĺžku trvania terapie určuje gynekológ v závislosti od príčiny liečby pacientky.

Na gynekologickú konzultáciu a biorevitalizáciu intímnych partií v Bratislave v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava sa môžete objednať na telefónnom čísle alebo prostredníctvom objednávkového formulára uvedeného na webovej stránke. Cenu biorevitalizácie si môžete zistiť aj telefonicky.

Nataliia Biletska
Nataliia Biletska
Lekári oddelenia gynekológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave Ceny vyšetrenia lekárov sú uvedené v cenníku, náklady na liečbe sa tvoria na základe výsledkov vyšetrenia.

Vstupné gynekologické vyšetrenie s USG
Vstupné gynekologické vyšetrenie bez USG
49 eur / 47 eur
Opakovaná konzultácia gynekológa
29 eur / 28 eur
Opakované diagnostické gynekologické vyšetrenie
49 eur / 47 eur
Videokolposkopia
30 eur / 29 eur

Lekári oddelenia gynekológie DoktorPro Bratislava

Recenzie o gynekológoch DoktorPro v Bratislave

Bola som dnes na gynekologickom vyšetrení s USG. Všetko sa mi páčilo.Personál bol veľmi príjemný a bol veľmi ochotný a profesionálny. Lekárka mila, odbornička, vie komunikovať s klientom. Super pristup a komunikacia. Odporúčam.
Yuliia , 16.01.2023. Ukázať odpoveď
Hodnotenie:

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
 • Podľa mapy
Objednať sa na vyšetrenie
Vyplňte formulár a my sa vám čoskoro ozveme
Kliknutím na tlačidlo “Odoslať”, súhlasíte s Podmienky spracúvania osobných údajov
Prekročený limit požiadaviek. Skúste znova o 5 minút.