Labioplastika v Bratislave

Labioplastika je chirurgická korekcia tvaru a veľkosti pyskov ohanbia. Plastika malých a veľkých pyskov ohanbia umožňuje odstrániť vrodené alebo získané defekty vonkajších genitálií.

Indikácie na labioplastiku

Korekcia pyskov ohanbia sa vykonáva v prípade nespokojnosti s ich veľkosťou a vzhľadom. Ďalšie indikácie na labioplastiku sú:

 • ovisnuté pysky ohanbia;
 • hypertrofia malých pyskov ohanbia;
 • ochabnutie a zníženie pružnosti pyskov ohanbia v dôsledku zmien súvisiacich s vekom;
 • synechia vulvae (zrastanie pyskov ohanbia);
 • zjazvenie vonkajších genitálií;
 • asymetria pyskov;
 • vrodené anatomické anomálie perinea.

Pysky sa po pôrode môžu roztiahnuť, stratiť pružnosť a vyžadujú si korekciu pomocou intímnej ženskej plastiky. Zmenšenie pyskov sa vykonáva aj v prípade nepohodlia pri pohlavnom styku, športe a nosení tesného oblečenia. 

Plastika pyskov ohanbia sa nevykonáva pred dovŕšením 18 rokov, v tehotenstve a v prípade rakoviny. Ďalšie kontraindikácie labioplastiky sú:

 • autoimunitné a infekčné ochorenia;
 • pohlavne prenosné choroby (akútny herpes, chlamýdie, trichomoniáza);
 • hemofília;
 • zápalové gynekologické ochorenia (cervicitída, kolpitída);
 • náchylnosť tkaniva na tvorbu keloidných jaziev;
 • zápaly a rany v perineálnej oblasti.

Labioplastika sa nevykonáva počas akútnej fázy somatických ochorení, pri herpese a horúčke. Perineoplastika sa taktiež nevykonáva počas menštruácie. Najvhodnejším obdobím na vykonanie zákroku je 7.-10. deň cyklu.

Labioplastika v Bratislave

Labioplastiku je vždy potrebné konzultovať s gynekológom, ktorý určí možné kontraindikácie. Počas vyšetrenia gynekológ vyšetrí pacientku a predpíše ďalšie vyšetrenia:

Lekár vykoná labioplastiku (v závislosti od želania pacientky) v prípade, že neexistujú žiadne kontraindikácie na plastiku intímnej oblasti. Labioplastika sa vykonáva v lokálnej anestéze a nespôsobuje nepríjemné pocity. Operácia na zmenšenie pyskov ohanbia trvá 30-45 minút a nevyžaduje si hospitalizáciu.

Rehabilitácia po labioplastike trvá dva až tri týždne. Na zmiernenie bolestivých pocitov po labioplastike gynekológ predpíše protizápalové a analgetické lieky. Počas rehabilitačného obdobia je potrebné zdržať sa sexuálneho života, športu, návštev sáun a bazénov. Ďalej je potrebné antisepticky ošetrovať pysky ohanbia, dodržiavať intímnu hygienu a vyhýbať sa noseniu tesného oblečenia.

Plastika intímnych partií injekčnými výplňami v Bratislave

Plastika intímnych partií je typ estetickej gynekológie, ktorá zahŕňa korekciu pyskov ohanbia pomocou injekčných výplní. Plastika intímnych partií s použitím výplní sa vykonáva injekčným podaním kyseliny hyalurónovej do vonkajšej oblasti genitálií. Plastika intímnych partií sa vykonáva po pôrode a pri zmenách súvisiacich s vekom, ktoré sa prejavujú ochabnutím pyskov ohanbia, stratou ich pružnosti a pevnosti.

Pomocou kontúrnej plastiky intímnych partií je možné zväčšiť veľkosť a tvar pyskov ohanbia. Injekcie s kyselinou hyalurónovou omladzujú problematické oblasti, napínajú a spevňujú pokožku. Plastika bodu G zväčšuje jeho objem, zvyšuje jeho citlivosť a pôžitok zo sexuálneho styku.

Injekčná plastika intímnych partií sa vykonáva ambulantne a netrvá dlhšie ako 40 minút. Bezprostredne po zákroku sa žena môže vrátiť k svojmu bežnému životu. Plastická operácia pyskov ohanbia pomocou výplní je bezbolestná a nespôsobuje nepríjemné pocity. Lekár použije lokálne anestetikum (znecitlivujúci krém) a následne sa pod kožu vstreknú dva až tri mililitre kyseliny hyalurónovej. Účinok je viditeľný okamžite a trvá rok. 

Po estetickej plastike intímnych partií je potrebné sa týždeň vyhýbať ťažkej fyzickej aktivite, navštevovaniu sáun, bazénov a horúcim kúpeľom. Počas dvoch týždňov by ste sa mali zdržať aj pohlavného styku. 

Na labioplastiku alebo plastiku intímnych partií injekčnými výplňami sa môžete objednať v Bratislave v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava na telefónnom čísle alebo vyplnením objednávkového formulára uvedeného na webovej stránke. Cenu zákroku si môžete zistiť telefonicky.

Nataliia Biletska
Nataliia Biletska
Lekári oddelenia gynekológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave Ceny vyšetrenia lekárov sú uvedené v cenníku, náklady na liečbe sa tvoria na základe výsledkov vyšetrenia.

Vstupné gynekologické vyšetrenie s USG
Vstupné gynekologické vyšetrenie bez USG
49 eur / 47 eur
Opakovaná konzultácia gynekológa
29 eur / 28 eur
Opakované diagnostické gynekologické vyšetrenie
49 eur / 47 eur
Videokolposkopia
30 eur / 29 eur

Lekári oddelenia gynekológie DoktorPro Bratislava

Recenzie o gynekológoch DoktorPro v Bratislave

Bola som dnes na gynekologickom vyšetrení s USG. Všetko sa mi páčilo.Personál bol veľmi príjemný a bol veľmi ochotný a profesionálny. Lekárka mila, odbornička, vie komunikovať s klientom. Super pristup a komunikacia. Odporúčam.
Yuliia , 16.01.2023. Ukázať odpoveď
Hodnotenie:

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
 • Podľa mapy
Objednať sa na vyšetrenie
Vyplňte formulár a my sa vám čoskoro ozveme
Kliknutím na tlačidlo “Odoslať”, súhlasíte s Podmienky spracúvania osobných údajov
Prekročený limit požiadaviek. Skúste znova o 5 minút.