Niťová plastická operácia pošvy v Bratislave

Moderné metódy intímnej plastickej chirurgie umožňujú rýchlo a bezbolestne zlepšiť vzhľad pohlavných orgánov, obnoviť ich funkčnosť a zlepšiť kvalitu sexuálneho života. Medzi najpopulárnejšie zákroky u žien patrí vaginoplastika a perineoplastika (plastická operácia perinea), ktorých cieľom je zúžiť vagínu a vulvu a odstrániť vrodené alebo získané chyby pohlavných orgánov.

Vaginoplastiku možno vykonať buď počas chirurgického zákroku, alebo pomocou minimálne invazívnych techník. Chirurgická vaginoplastika (kolporafia) zahŕňa vyrezanie časti pošvovej steny a následné zošitie rezu samovstrebateľnými stehmi.

Alternatívou k tejto operácii je niťová plastická operácia pošvy, ktorá sa používa na zúženie vaginálnych stien implantovaním špeciálnych nití, ktoré mechanicky stiahnu tkanivo. Nite sa časom rozpustia a na ich mieste sa vytvorí elastický skelet zo spojivového tkaniva, ktoré zaručuje dlhodobý účinok zákroku.

Na obnovenie mikroflóry pošvy môže gynekológ odporučiť biorevitalizáciu intímnej oblasti.

Niťový lifting sa v gynekológii používa aj na nechirurgickú plastiku perinea. Niťový lifting perinea pomáha spevniť oslabené svaly, zúžiť vstup do pošvy a odstrániť tak kozmetické defekty po pôrode alebo úraze.

Indikácie na niťovú plastickú operáciu pošvy

Indikácie na niťovú plastiku pošvy zahŕňajú:

  • znížený svalový tonus pošvy;
  • zníženú kvalitu sexuálneho života, pretože vagína je príliš široká;
  • prevenciu vaginálneho prolapsu;
  • natiahnutie, natrhnutie vaginálnych svalov v dôsledku pôrodu;
  • vrodené alebo získané anatomické chyby pošvy.

Zákrok zúženia pošvy pomocou nití pomáha zlepšiť citlivosť a obnoviť sexuálny pôžitok. Niťová plastika perinea po pôrode je indikovaná pri natiahnutí a natrhnutí mäkkých tkanív. Niťový lifting perinea pomáha zúžiť široký vchod do pošvy a zlepšiť vzhľad intímnej oblasti.

Indikáciou na niťový lifting perinea môže byť aj vekom podmienený pokles elasticity tkanív a nepríjemné pocity počas pohlavného styku. Cenu niťovej vaginoplastiky alebo perineoplastiky v Bratislave v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava si môžete zistiť telefonicky alebo u svojho gynekológa.

Niťová plastická operácia pošvy v Bratislave

Minimálne invazívna plastika pošvy sa v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava vykonáva ambulantne po predchádzajúcej konzultácii s gynekológom.

Niťová plastická operácia zúženia pošvy zahŕňa tieto fázy:

  • ošetrenie intímnej oblasti dezinfekčným roztokom;
  • anestéza (používa sa lokálna anestéza);
  • chirurg pomocou špeciálnej ihly zavedie do pošvovej steny obojsmerné stehy a utiahne ju. Oslabené vaginálne svaly sa stiahnu a vagína sa zmenší.

Plastika intímnych partií, vagíny alebo perinea, netrvá dlhšie ako jednu hodinu. Hneď potom sa žena môže vrátiť k svojmu každodennému životu. Ak sa chcete objednať na konzultáciu ku gynekológovi ohľadom vaginoplastiky, zavolajte na uvedené telefónne číslo, ktoré je dostupné 24 hodín denne alebo vyplňte online objednávkový formulár.

Nataliia Biletska
Nataliia Biletska
Lekári oddelenia gynekológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave Ceny vyšetrenia lekárov sú uvedené v cenníku, náklady na liečbe sa tvoria na základe výsledkov vyšetrenia.

Vstupné gynekologické vyšetrenie s USG
Vstupné gynekologické vyšetrenie bez USG
49 eur / 47 eur
Opakovaná konzultácia gynekológa
29 eur / 28 eur
Opakované diagnostické gynekologické vyšetrenie
49 eur / 47 eur
Videokolposkopia
30 eur / 29 eur

Lekári oddelenia gynekológie DoktorPro Bratislava

Recenzie o gynekológoch DoktorPro v Bratislave

Bola som dnes na gynekologickom vyšetrení s USG. Všetko sa mi páčilo.Personál bol veľmi príjemný a bol veľmi ochotný a profesionálny. Lekárka mila, odbornička, vie komunikovať s klientom. Super pristup a komunikacia. Odporúčam.
Yuliia , 16.01.2023. Ukázať odpoveď
Hodnotenie:

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy
Objednať sa na vyšetrenie
Vyplňte formulár a my sa vám čoskoro ozveme
Kliknutím na tlačidlo “Odoslať”, súhlasíte s Podmienky spracúvania osobných údajov
Prekročený limit požiadaviek. Skúste znova o 5 minút.