Liečba mykózy kože v Bratislave

Plesňové ochorenia, teda mykózy kože, sú dnes už celkom bežné, pretože je ťažké úplne sa ochrániť pred hrozbou infekcie. K plesňovej infekcii väčšinou dochádza pri kontakte s chorými ľuďmi alebo zvieratami. Najčastejšie sa mykóza prenáša v domácnosti tým, že sa dotýkate predmetov používaných nosičmi infekcie. Navyše k infikovaniu plesňou prispievajú faktory ako vlhkosť, nedodržiavanie pravidiel osobnej hygieny a znížená imunita. Najčastejšie mykóza zasahuje pokožku rúk a nôh. Nie je nezvyčajné, že sa infekcia rozšíri na sliznicu, nechty a vlasy.

 Aké sú druhy plesňových chorôb?

Plesňové lézie na kožných plochách sa môžu tiež vyvinúť pri funkčných poruchách ciev nôh alebo pri ich podchladení alebo prehriatí, ako aj pri ľahkých poraneniach, pri suchej pokožke nôh, pri zníženej imunite a poruchách endokrinného systému.

Existujú štyri skupiny plesňových chorôb (keratomykóza, dermatofytóza, kandidóza a hlboké mykózy) a všetky sú si navzájom, do istej miery, symptómami podobné. Identifikácia konkrétneho druhu huby je pre dermatológov prvoradou úlohou. V tomto pomáha dermatológom komplexné vyšetrenie pacienta, výsledky analýz odobratých zoškrabov. Po identifikácii určitého druhu huby je pacientovi predpísaná individuálna liečba, pri ktorej sa berú do úvahy všetky nuansy konkrétnej diagnózy. Terapia môže zahŕňať použitie vonkajších prípravkov (masti, gély a šampóny), ako aj bezpečných tabletiek, injekcií a fyzioterapie.

Príznaky plesňovej infekcie kože

Do niekoľkých dní po infikovaní možno vizuálne určiť prítomnosť huby. Postihnutá pokožka a sliznica sa začnú odlupovať, objaví sa charakteristický hnilobný zápach. Nechty, infikované plesňou, menia farbu, žltnú alebo hnednú. Zároveň sa pritom nechty pokrývajú výrastkami a olupujú sa. Pokiaľ ide o vlasy, strácajú lesk a vitalitu a na pokožke blízko koreňov sa objavujú charakteristické žltkasté alebo hnedé škvrny, ktoré sú neustále mokré a pokryté chrastami.

Ak sa ochorenie zanedbá, patogén sa môže začať rozširovať po tele a môžu sa u vás objaviť komplikácie.

Metódy liečby plesňových kožných chorôb

V medicínskom centre DoktorPRO Bratislava vám ponúkame funkčný protiplesňový program. Moderné diagnostické metódy pomôžu určiť typ zápalu, štádium a hĺbku rošírenia plesňovej choroby. Použitím laboratórnych analýz môžeme ľahko identifikovať patogén a jeho citlivosť na protiplesňove lieky. Na základe výsledkov vyšetrenia predpisuje dermatológ protiplesňové lieky a fyzioterapeutické postupy. Výsledkom komplexného prístupu je pozitívny terapeutický účinok. Objednať sa na dermatologické vyšetrenie môžete telefonicky na našom kontaktnom čísle alebo pomocou formulára pre online objednanie sa.

MUDr. Denisa Košecká
MUDr. Denisa Košecká
Lekári oddelenia dermatológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave

Kontrolné vyšetrenie (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia) + Dermatoskopia celotelová
100 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti dôchodca, invalid (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur
Kontrolné vyšetrenie dôchodca, invalid (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur
Kontrolné konzultačné vyšetrenie
35 eur

Lekári oddelenia dermatológie DoktorPro Bratislava

Články lekárskej príručky

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy