Liečba dermatitídy v Bratislave

Dermatitída je skupina chorôb spôsobených alergickou reakciou kože na účinky rôznych environmentálnych faktorov. Faktory vyvolávajúce rozvoj dermatitídy môžu byť chemického, fyzikálneho alebo biologického pôvodu.

Dôvody rozvoja dermatitídy

Dermatitída je pomerne časté ochorenie kože, ktoré je zvyčajne výsledkom alergickej reakcie tela. Na vývoj dermatitídy môžu mať vplyv rôzne faktory, vrátane liekov a potravín, ktoré môžu spôsobiť začervenanie a svrbenie pokožky. Najčastejšie sa dermatitída vyskytuje po kontakte pokožky s rôznymi chemikáliami, vrátane kozmetiky, ktorá často obsahuje toxíny.

Okrem chemikálií môžu spôsobiť dermatitídu aj slnečné lúče alebo vdychovaný peľ, ktoré vedú k alergickým vyrážkam na pokožke.

Dermatitída má akútnu zápalovú povahu, ale v počiatočnom štádiu sa prejavuje ako bežné sčervenanie kože. Ak účinok alergénu pokračuje, postihnuté oblasti pokožky začnú svrbieť, objavujú sa pľuzgiere a opuchy.

Čo sa stane, ak sa dermatitída nebude liečiť

Ak sa na pokožke objaví dermatitída a nie je liečená, potom kvôli pokračujúcej intoxikácii tela prasknú na koži pľuzgiere a vytvoria sa krvácajúce vredy s hnisaním, ktoré sa veľmi ťažko hoja. V závislosti od typu ochorenia môže dermatitída postihovať rôzne oblasti tela vrátane rúk, nôh, trupu, tváre a dokonca aj pokožky hlavy.

Metódy liečby dermatitídy

Komplexná liečba dermatitídy zahŕňa antihistaminiká, protizápalové a glukokortikoidné lieky. Neoddeliteľnou súčasťou liečby dermatitídy je špeciálna dermatokozmetika, úprava denného režimu, diéta a vyšetrenia u dermatológa.

DoktorPRO Bratislava ponúka odborníkov v oblasti dermatológie. Naši dermatológovia majú potrebné znalosti a dlhoročné skúsenosti v liečbe dermatologických chorôb.  Objednať sa na vyšetrenie môžete telefonicky na našom kontaktnom čísle alebo pomocou formulára pre online objednanie sa.

MUDr. Denisa Košecká
MUDr. Denisa Košecká
Lekári oddelenia dermatológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave

Kontrolné vyšetrenie (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia) + Dermatoskopia celotelová
100 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti dôchodca, invalid (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur
Kontrolné vyšetrenie dôchodca, invalid (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur
Kontrolné konzultačné vyšetrenie
35 eur

Lekári oddelenia dermatológie DoktorPro Bratislava

Články lekárskej príručky

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy