Odstránenie kožných novotvarov v Bratislave

Bradavica na nose alebo výrazná vaskulárna sieťka na lícach spôsobujú svojim majiteľom nielen kozmetické nepohodlie, ale často aj psychické. Pokusy o samoliečbu ľudovými metódami, či rôznymi kauterizačnými prostriedkami takmer vždy vedú k výskytu výrazných jaziev na koži.

Aby sa zabránilo zbytočnému riziku, je potrebná konzultácia s onkodermatológom. Iba kvalifikovaný lekár môže rozhodnúť, či sa má novotvar na koži odstrániť, pozorovať alebo liečiť. 

Ako prebieha vyšetrenie u lekára dermatológa

Diagnostikovať kožné choroby, odstrániť novotvary a predpísať liečbu môže iba lekár dermatológ.

Bez dermatoskopie je takmer nemožné stanoviť presnú diagnózu. Preto v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava, okrem fyzického vyšetrenia, vstupná konzultácia zahŕňa: 

  • anamnézu,
  • klinické vyšetrenie lekárom,
  • predpis liečby.

Pred vykonaním dermatoskopie je veľmi dôležité doma samovoľne neošetrovať oblasť pokožky vyžadujúcu diagnostiku.

Odstránenie kožných novotvarov

Ak dermatológ zistí, že novotvar na pokožke neohrozuje zdravie, ponúkne vhodný spôsob jeho odstránenia. V DoktorPRO Bratislava existuje niekoľko spôsobov odstránenia kožných novotvarov:

  • Rádiofrekvenčná metóda (prístrojom Surgitron). Používa sa na odstránenie malých angiómov, seboreických bradavíc, telangiektázie (rozšírenia koncových ciev), myómov, kožných neoplaziem často sa vyskytujúcich na krku a v podpazuší. Neexistujú žiadne kontraindikácie rádiofrekvenčnej metódy a nevyžaduje sa žiadna príprava.
  • Kryoterapia (odstránenie kožných novotvarov tekutým dusíkom) sa používa na odstránenie vírusových bradavíc, genitálnych bradavíc, solárnych lantigií, aktinickej keratózy a niektorých povrchových prekanceróznych lézií. Príprava na kryoterapiu sa nevyžaduje. Kontraindikáciami kryoterapie sú srdcové arytmie. Pacientom zvyčajne po odstránení novotvarov nie je potrebné predpísať lieky proti bolesti. Po kryoterapii sa na mieste odstránenia novotvaru môže objaviť pľuzgier, ktorý sa rýchlo hojí.

V medicínskom centre DoktorPRO Bratislava odstraňujú nasledujúce novotvare kože:

Po odstránení kožných novotvarov sa na spresnenie histologickej diagnózy vykoná histologické vyšetrenie prvku.

Na odstránenie kožných novotvarov sa môžete objednať k dermatológovi pomocou formulára pre online objednanie sa na webovej stránke alebo môžete zavolať na uvedené číslo.

MUDr. Denisa Košecká
MUDr. Denisa Košecká
Lekári oddelenia dermatológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave

Kontrolné vyšetrenie (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia) + Dermatoskopia celotelová
100 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti dôchodca, invalid (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur
Kontrolné vyšetrenie dôchodca, invalid (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur
Kontrolné konzultačné vyšetrenie
35 eur

Lekári oddelenia dermatológie DoktorPro Bratislava

Články lekárskej príručky

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy