Liečba kožných ochorení v Bratislave

Svrbivá pokožka na prvý pohľad nepredstavuje žiadne zdravotné riziko. Ale keď sa svrbenie stane obťažujúcim a bude sa zo dňa na deň zhoršovať, kvalita života sa výrazne zhorší.

Okrem toho, že svrbivá pokožka vyvoláva podráždenie a nervozitu, môže byť svrbenie príznakom rozvíjajúceho sa dermatologického ochorenia, takže je veľmi nebezpečné si tento problém nevšímať.

Hlavnými príčinami svrbenia pokožky môžu byť:

 • svrab,
 • psoriáza,
 • dermatitídy (alergické, plesňové, zápalové atď.),
 • choroby obličiek, pečene a žlčových ciest,
 • choroby nervového systému a duševné poruchy.

Svrbenie sa vyskytuje aj u ľudí so suchou pokožkou. Príčinou svrbenia môžu byť aj rôzne choroby. Diagnostika u dermatológa trvá dlho a môže byť komplikovaná a liečba závisí od toho, čo presne svrbenie spôsobilo. 

Príčiny svrbenia kože

Svrbenie pokožky môže byť spôsobené rôznymi faktormi, od mechanických účinkov na pokožku až po rôzne infekcie a baktérie. Svrbenie pokožky nôh najčastejšie spôsobuje pleseň. Svrbenie kože nôh je v 99 % prípadov spojené s plesňovými ochoreniami v dôsledku návštevy verejných miest (kúpele, plavárne či sauny), presnejšie tam, kde si musíte vyzuť topánky (bazén, pláž, sprcha v telocvični).

Svrbenie a odlupovanie kože môžu byť spôsobené nasledujúcimi ochoreniami:

 • hormonálnymi poruchami,
 • alergiou,
 • nedostatočným vylučovaním kožného mazu,
 • ochorením pečene alebo obličiek
 • cukrovkou,
 • proktitídou,
 • neurodermatitídou.

Príčinou svrbenia pokožky, diagnostikou a predpísanou liečbou sa na základe diagnostických výsledkov musí zaoberať lekár-dermatológ.

Liečba svrbenia pokožky v DoktorPRO Bratislava

Svrbenie pokožky je alarmujúci signál, telo hovorí o znížení imunity a vývoji dermatologických ochorení alebo ochorení vnútorných orgánov.

V medicínskom centre DoktorPRO Bratislava dermatológ zistí príčinu kožného ochorenia. Po absolvovaní vstupného vyšetrenia lekár diagnostikuje a predpíše vhodnú liečbu.

Pred vyšetrením u dermatológa je veľmi dôležité doma nepoužívať žiadne kozmetické alebo liečebné prostriedky na zasiahnuté časti kože, pretože to výrazne komplikuje diagnostiku. Neodkladajte vyšetrenie u dermatológa – iba on bude schopný zistiť príčinu svrbenia a predpísať liečbu.

Objednať sa na dermatologické vyšetrenie môžete pomocou formulára pre objednanie sa na vyšetrenie alebo na kontaktnom čísle, ktoré je uvedené na webovej stránke.

MUDr. Denisa Košecká
MUDr. Denisa Košecká
Lekári oddelenia dermatológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave

Kontrolné vyšetrenie (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia) + Dermatoskopia celotelová
100 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti dôchodca, invalid (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur
Kontrolné vyšetrenie dôchodca, invalid (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur
Kontrolné konzultačné vyšetrenie
35 eur

Lekári oddelenia dermatológie DoktorPro Bratislava

Články lekárskej príručky

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
 • Podľa mapy