Liečba akné v Bratislave

Akné na tvári nie je len kozmetickým nedostatkom, ale ochorením, s ktorým sa najčastejšie stretávame v dospievaní pri hormonálnych zmenách v tele. Niekedy sa akné objavuje aj v zrelšom veku v dôsledku nesprávnej činnosti vnútorných orgánov. K vzniku zápalového procesu môže viesť napríklad upchatie mazových žliaz.

Príčiny vzniku akné na pokožke

Najbežnejšou príčinou akné na tele sú zmeny v hormonálnom systéme tela (napríklad počas dospievania). Asi v dvanástich rokoch sa u detí začína puberta, telo dospieva a mení sa jeho hormonálne fungovanie. Hormonálna nerovnováha často vedie k hyperfunkcii a hypersekrécii mazových žliaz. Akné baktérie, ktoré rastú vo vlasových folikuloch, tiež spôsobujú zápal kožného tkaniva a spôsobujú uhrovitosť. Liečba akné je dlhodobý proces, ktorý zahŕňa množstvo procedúr zvolených dermatológom individuálne pre každého pacienta. Existujú tri stupne ťažkosti akné: mierny, stredný a ťažký. 

Stupne vývoja uhrovitosti (akné)

V dermatológii sa rozlišujú štyri stupne akné, ktoré sa navzájom líšia v závislosti od plochy postihnutej kože a typu zápalu. Prvý stupeň zahŕňa akné, ktoré sa prejavuje na jednom alebo dvoch miestach na tvári vo forme komedónov uzavretého a otvoreného typu (čierne a biele bodky), ako aj jednotlivé papuly (malé vyvýšeniny na koži, ktoré sa líšia veľkosťou) a pustuly (vredy s hnisavým stredom).

Pre druhý stupeň akné je zápal charakteristický nielen na tvári, ale aj na iných častiach tela (plecia, chrbát). Ohniská zápalu vyzerajú rovnako ako v prvom stupni (komedóny, papuly, pustuly).

Pri akné tretieho stupňa sa papuly a pustuly veľmi prehĺbia, objavia sa po nich jazvy a tmavé škvrny. Akné štvrtého stupňa sprevádzajú nepríjemné bolestivé pocity. Na koži sa objavujú veľké kyanotické zhluky s cystami, uzlinami a atrofickými jazvami. 

Metódy liečby uhrovitosti (akné)

Naša pokožka si vyžaduje neustálu pozornosť a starostlivosť, aj keď nie je problematická. Preto je prevencia akné istý spôsob, ako udržať pokožku zdravou. Ak máte príznaky uhrovitosti (akné), mali by ste navštíviť dermatológa, ktorý vám poradí a odporučí vhodné výrobky pre starostlivosť o pokožku.

V medicínskom centre DoktorPRO Bratislava vám ponúknu účinnú liečbu akné. Lekárske centrum má potrebné diagnostické vybavenie, ktoré pomáha pri zisťovaní príčin akné. Po diagnostikovaní dermatológ predpíše komplexnú terapiu v závislosti od zistenej závažnosti ochorenia. Naši lekári úspešne bojujú s akné v ktorejkoľvek fáze ochorenia.

Objednať sa na dermatologické vyšetrenie môžete telefonicky na našom kontaktnom čísle alebo pomocou formulára pre online objednanie sa.

 

MUDr. Denisa Košecká
MUDr. Denisa Košecká
Lekári oddelenia dermatológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave

Kontrolné vyšetrenie (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia) + Dermatoskopia celotelová
100 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti dôchodca, invalid (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur
Kontrolné vyšetrenie dôchodca, invalid (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur
Kontrolné konzultačné vyšetrenie
35 eur

Lekári oddelenia dermatológie DoktorPro Bratislava

Články lekárskej príručky

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy