Liečba psoriázy v Bratislave

Psoriáza je chronické zápalové ochorenie kože, ktoré spôsobuje nepohodlie. Ľudia s psoriázou sa pri komunikácii v spoločnosti často cítia neisto a trápne. Toto ochorenie má veľa negatívnych sociálnych a psychologických dôsledkov.

Existuje asi päť foriem psoriázy. Psoriáza nie je len kožné ochorenie, ale je to zložitý proces, ktorý naznačuje poruchy vo fungovaní imunitného, ​​endokrinného, ​​nervového systému a gastrointestinálneho traktu. Okrem toho je psoriáza často dedičná a keď sa objaví, môže prerásť a rozvinúť sa do takzvanej psoriatickej choroby, ktorá postihuje kĺby a vnútorné orgány.

Symptómy a príčiny psoriázy

Psoriáza sa prejavuje charakteristickými zápalovými formáciami vo forme ružovočervených papúl (vredov) a oblasť kože postihnutá psoriázou sa olupuje a pokrýva malými šupinami. Liečba psoriázy je preto nevyhnutná nielen pre zlepšenie zdravia, ale aj psychického trápenia pacienta.

Toto ochorenie sa neobmedzuje iba na postihnutie pokožky. Úplne bežnou je aj psoriáza nechtov. Liečba takéhoto prejavu ochorenia sa nesmie odkladať na neskôr, pretože v obzvlášť pokročilých prípadoch sa u pacientov začína separácia nechtovej platničky a následná strata postihnutých nechtov.

Dôvody rozvoja psoriázy:

  • rýchle delenie buniek,
  • stres,
  • genetická predispozícia,
  • znížená imunita.

Metódy liečby psoriázy

Dermatológovia medicínskeho centra DoktorPRO Bratislava poskytujú nehormonálnu liečbu psoriázy. Hlavný úspech v liečbe psoriázy závisí nielen od lekára, ale aj od pacienta a jeho dôslednosti v dodržiavaní pokynov lekára (strava, životný štýl, žiadny stres).

Odborné predpísaná liečba vám pomôže zlepšiť ochorenie psoriázy na dlhú dobu. Pri prvej návšteve u lekára absolvujete dôkladné vyšetrenie, pri ktorom vám vyberie najefektívnejšiu metódu liečby. Objednať sa na vyšetrenie k lekárovi dermatológovi môžete hneď teraz. Ak sa chcete objednať, musíte vyplniť jednoduchý formulár pre objednanie sa na vyšetrenie alebo zavolať na telefónne číslo, ktoré je uvedené na webovej stránke.

MUDr. Denisa Košecká
MUDr. Denisa Košecká
Lekári oddelenia dermatológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave

Kontrolné vyšetrenie (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia) + Dermatoskopia celotelová
100 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti dôchodca, invalid (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur
Kontrolné vyšetrenie dôchodca, invalid (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur
Kontrolné konzultačné vyšetrenie
35 eur

Lekári oddelenia dermatológie DoktorPro Bratislava

Články lekárskej príručky

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy