0800200000

Odstránenie hemangiómu v Bratislave

Hemangióm je cievny nezhubný výrastok na koži. Hemangióm vyzerá ako červená alebo fialovomodrá škvrna, ktorá po stlačení na pár sekúnd vybledne.

Príčiny vzniku hemangiómu

Hemangióm u dieťaťa môže vzniknúť vnútromaternicovo v dôsledku infekcie počas tehotenstva, intoxikácie organizmu matky alebo v dôsledku predčasného alebo obštrukčného pôrodu. Cievne novotvary u dospelých môžu byť vyvolané vonkajšími faktormi. Medzi príčiny vzniku hemangiómu patrí:

  • dedičná predispozícia;
  • vplyv vonkajších faktorov (napr. práca s chemikáliami, ultrafialové žiarenie);
  • chronické ochorenia (poruchy zrážania krvi, ochorenia pečene);
  • cievne ochorenia (napr. nedostatočná pružnosť a pevnosť ciev).

Hemangióm na koži u dospelého človeka môže vzniknúť z nadmerného vystavovania sa slnku alebo častých návštev solária. Vznik a rast cievnych lézií u dospelých vyvoláva aj fajčenie, nadmerné požívanie alkoholu a nevyvážená strava.

Štádiá hemangiómu

Hemangiómy môžu byť vrodené (vznikajú počas vývoja plodu), infantilné (objavujú sa v prvých týždňoch života) a môžu sa vyskytnúť aj v dospelosti. Hemangiómy majú tri štádiá: proliferácia (aktívny rast), stabilita (zastavenie rastu) a involúcia (zánik). Involúcia sa zvyčajne vyskytuje u detí vo veku od piatich do siedmich rokov.

V závislosti od štruktúry existuje niekoľko typov hemangiómov. Rozlišujeme tieto typy hemangiómov u dospelých:

  • kapilárny (jednoduchý) hemangióm (vypuklý hrboľatý novotvar na povrchu kože, ktorý je tvorený zo siete kapilár);
  • kavernózny hemangióm (podkožný útvar s tekutou konzistenciou);
  • kombinovaný hemangióm (pozostáva z kapilárneho a kavernózneho hemangiómu, môže sa vyskytovať aj na koži, aj pod ňou).

Hemangiómy majú tendenciu rýchlo rásť a môžu postihovať veľké oblasti kože. Viacnásobné hemangiómy na koži (viac ako štyri) môžu tiež viesť k hemangiomatóze. Neliečená a nesledovaná hemangiomatóza môže viesť ku vzniku komplikácií (hemangiómy sa môžu objaviť na vnútorných orgánoch, čo môže spôsobiť poruchy funkcie, krvácanie alebo vznik rakoviny).

Hemangióm na tvári u dospelého človeka môže viesť nielen ku kozmetickým defektom a diskomfortu, ale môže vyvolať aj komplikácie (napr. mimické svalové dysfunkcie, poruchy zraku, strata sluchu, deformácia pier). Okrem toho sa môže cievny novotvar náhodne traumatizovať (nechtami, oblečením, doplnkami) a krvácať a následne sa infikovať. V prípade výskytu hemangiómu na koži je potrebné vyhľadať dermatológa.

Odstránenie hemangiómu v Bratislave

Diagnostiku a liečbu hemangiómov kože vykonávajú dermatológovia v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava. Diagnostika hemangiómu zahŕňa:

Hemangiómy je možné úplne odstrániť pomocou minimálne invazívneho zákroku. Hemangiómy sa odstraňujú pomocou rádiofrekvenčnej techniky Surgitron, ktorá využíva lúč vysokofrekvenčných vĺn na rozrezanie abnormálneho tkaniva a uzavretie ciev.

Odstránenie hemangiómu pomocou rádiových vĺn nezanecháva žiadne jazvy, pretože rádiové vlny nezasahujú zdravé tkanivo a zabraňujú tiež recidívam a vzniku komplikácií. Odstránenie hemangiómov pomocou rádiových vĺn sa vykonáva ambulantne a nevyžaduje si celkovú anestéziu. Zákrok trvá 20 - 50 minút (v závislosti od umiestnenia a veľkosti útvaru).

Na odstránenie hemangiómu vám lekár môže navrhnúť aj kryoabláciu. Tento postup zahŕňa lokálne vystavenie novotvaru nízkym teplotám.

O cene odstránenia hemangiómu sa môžete informovať na webovej stránke alebo telefonicky u našich operátorov. Na konzultáciu s dermatológom a odstránenie hemangiómu v Bratislave v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava sa môžete objednať prostredníctvom objednávkového formulára alebo telefonicky na čísle uvedenom na webovej stránke.

MUDr. Denisa Košecká
MUDr. Denisa Košecká
Lekári oddelenia dermatológie
V DoktorPRO sa môžete objednať na vyšetrenie 24 hodín denne, 7 dní v týždni!

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave Ceny za vyšetrenie sú uvedené v cenníku. Cena liečby závisí od výsledkov vyšetrenia.

Kontrolné konzultačné vyšetrenie
35 eur / 33 eur
Pridajte službu
Kontrolné vyšetrenie (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur / 37 eur
Pridajte službu
Kontrolné vyšetrenie dôchodca, invalid (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur / 33 eur
Pridajte službu
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur / 37 eur
Pridajte službu
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia) + Dermatoskopia celotelová
100 eur / 95 eur
Pridajte službu
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti dôchodca, invalid (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur / 33 eur
Pridajte službu

Lekári oddelenia dermatológie DoktorPro Bratislava

Recenzie o dermatológoch DoktorPro v Bratislave

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA: 8:00-20:00, SO: 8:00-17:00, NE: 9:00-13:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy
Objednať sa na vyšetrenie
Vyplňte formulár a my sa vám čoskoro ozveme
Kliknutím na tlačidlo “Odoslať”, súhlasíte s Podmienky spracúvania osobných údajov
Prekročený limit požiadaviek. Skúste znova o 5 minút.