0800200000

Odstránenie kondylómov a papilómov v Bratislave

Papilómy a kondylómy sú nezhubné výrastky na koži a slizniciach. Dermatológ sa zaoberá prevenciou, diagnostikou a liečbou papilómov a kondylómov.

Príčiny vzniku papilómov a kondylómov

Papilómy sú mäkké hubovité výrastky na koži, veľké niekoľko milimetrov, ktoré vznikajú pri raste kožného epitelu. Papilómy na tele sa väčšinou tvoria na očných viečkach, na krku, ako aj v záhyboch kože a na miestach, kde sa trie oblečenie (napríklad pod prsiami). Papilóm na krku môže mať visiacu podobu.

Papilómy môžu mať vírusovú povahu. Príčiny vzniku papilómov:

  • znížená imunita;
  • prekonané závažné infekčné ochorenia (napríklad chrípka, infekcia koronavírusom);
  • zmena hormonálneho pozadia (počas menštruačného cyklu, tehotenstva, menopauzy, ako aj ochorenia nadobličiek).

Kondylómy sú kožné výrastky, ktoré spôsobuje ľudský papilomavírus (HPV). Genitálne bradavice sa môžu objaviť na ktorejkoľvek časti kože, najčastejšie sa však vyskytujú na slizniciach vonkajších pohlavných orgánov a v perianálnej zóne. Análne bradavice a papilómy sa prenášajú tesným kontaktom s pokožkou nosiča. Kondylómy u žien môžu byť lokalizované na pyskoch ohanbia, v perineu, na pubise a v slabinách. Kondylómy u mužov sa tvoria na penise, pod predkožkou, v uretrálnom kanáli a taktiež v perineu.

Príznaky papilómov a kondylómov

Prvými príznakmi kondylómov sú začervenanie kože a svrbenie. Čoskoro sa na postihnutej oblasti kože objaví novotvár, často telesnej farby. Vo väčšine prípadov sa papilómy objavujú asymptomaticky a spôsobujú len kozmetické nepohodlie. Ak je vyčnievajúci výrastok na koži vystavený mechanickému podráždeniu, príznaky kondylómov a papilómov môžu zahŕňať zvlhčenie a začervenanie kože okolo výrastku.

Genitálne papilómy sú bezbolestné, môžu byť sprevádzané svrbením v perineu. Kondylómy v močovej rúre u mužov môžu viesť k poruchám močenia (retencia moču alebo bolestivé močenie).

Papilómy a kondylómy sú nezhubné novotvary kože. Neškodné papilómy sa spravidla vyskytujú jednotlivo, rastú pomaly a nezapália sa. V priebehu času (po dobu 5-10 rokov) sa nezhubné novotvary môžu transformovať na zhubné nádory. Zhubné papilómy sa vyznačujú rýchlym rastom a majú tvar karfiolu.

Odstránenie papilómov a kondylómov v Bratislave

Na diagnostiku výrastkov na koži sa využíva dermatoskopia – vyšetrenie kože zväčšovacím prístrojom. Dermatológ taktiež predpíše testy na HPV.

Odstránenie kondylómov a papilómov je možné len chirurgicky. Kondylómov a papilómov sa môžete zbaviť len ich mechanickým odstránením. Vonkajšie masti na kondylómy sa nepoužívajú, pretože nerozpúšťajú formácie. Antivírusové činidlá pre papilómy sú tiež neúčinné, pretože neeliminujú vírus. V zriedkavých prípadoch novotvary na koži prechádzajú samy o sebe vplyvom imunitného systému.

Medicínske centrum DoktorPRO Bratislava využíva rádiofrekvenčnú liečbu kondylómov a papilómov. Výhody odstránenia kondylómov a papilómov pomocou rádiofrekvenčnej liečby:

  • zákrok trvá 15-30 minút;
  • nízke riziko komplikácií;
  • bezbolestnosť;
  • lokálna anestézia.

Odstránenie papilómov rádiofrekvenčnými vlnami sa vyskonáva ambulantne, ihneď po ukončení procedúry sa môžete vrátiť domov. Nie je potrebný pobyt v nemocnici. Laserový nôž odreže len postihnutú oblasť pokožky a neovplyvňuje zdravé tkanivá, takže aj malý papilóm na ťažko dostupnom mieste, napríklad papilóm na očných viečkach, je možné odstrániť pomocou rádiofrekvenčnej terapie.

V závislosti od veľkosti a umiestnenia papilómov a kondylómov môže lekár odporučiť aj kryochirurgiu. Postup zahŕňa vystavenie výrastkov nízkym teplotám, aby sa zmrazili a zničili tak postihnuté tkanivá. Po odstránení novotvarov sa môže dodatočne použiť imunoterapia.

Cenu za konzultáciu u dermatológa si zistíte na webovej stránke alebo telefonicky. Objednať sa ku dermatológovi a na odstránenie papilómov a kondylómov v Bratislave v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava môžete na telefónnom čísle, ktoré je uvedené na webovej stránke alebo prostredníctvom objednávkového formulára.

MUDr. Denisa Košecká
MUDr. Denisa Košecká
Lekári oddelenia dermatológie
V DoktorPRO sa môžete objednať na vyšetrenie 24 hodín denne, 7 dní v týždni!

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave Ceny za vyšetrenie sú uvedené v cenníku. Cena liečby závisí od výsledkov vyšetrenia.

Kontrolné konzultačné vyšetrenie
35 eur / 33 eur
Pridajte službu
Kontrolné vyšetrenie (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur / 37 eur
Pridajte službu
Kontrolné vyšetrenie dôchodca, invalid (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur / 33 eur
Pridajte službu
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur / 37 eur
Pridajte službu
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia) + Dermatoskopia celotelová
100 eur / 95 eur
Pridajte službu
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti dôchodca, invalid (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur / 33 eur
Pridajte službu

Lekári oddelenia dermatológie DoktorPro Bratislava

Recenzie o dermatológoch DoktorPro v Bratislave

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA: 8:00-20:00, SO: 8:00-17:00, NE: 9:00-13:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy
Objednať sa na vyšetrenie
Vyplňte formulár a my sa vám čoskoro ozveme
Kliknutím na tlačidlo “Odoslať”, súhlasíte s Podmienky spracúvania osobných údajov
Prekročený limit požiadaviek. Skúste znova o 5 minút.