0800200000

Odstránenie dermatofibrómu v Bratislave

Dermatofibróm je nezhubný nádor kože, ktorý sa vyskytuje na tvári, trupe, chrbte, horných a dolných končatinách. Fibróm kože môže byť jednoduchý alebo viacnásobný.

Príčiny rozvoja dermatofibrómu

Hlavnou príčinou dermatofibrómu je poškodenie kože v dôsledku poranenia (rezu) alebo uhryznutia hmyzom. Ďalšie príčiny dermatofibrómu:

  • hormonálna nerovnováha počas tehotenstva;
  • dedičná predispozícia;
  • endokrinné ochorenia (cukrovka alebo obezita).

Dermatofibróm kože sa môže vyskytnúť aj na pozadí ochorení spojivového tkaniva (systémový lupus erythematosus), leukémie (zhubné ochorenie krvného systému) a imunodeficiencie (infekcia HIV).

Príznaky dermatofibrómu

Dermatofibróm je zaoblený novotvar s hladkým povrchom. Pri stlačení na léziu sa objaví jamka. V závislosti od vzhľadu novotvaru dermatológovia rozlišujú dva typy dermatofibrómu:

  • mäkký fibróm kože (novotvar s mäkkou konzistenciou na tenkej stopke);
  • tvrdý fibróm kože (hustý novotvar na širokom základe).

Farba fibrómu sa mení od svetloružovej po tmavohnedú. Ak sa vyvinie zápal, dermatofibróm môže svrbieť a bolieť. Fibróm pod kožou je charakterizovaný výskytom pevného novotvaru v hlbokých vrstvách kože.

Dermatofibróm na tvári môže spôsobiť estetické nepohodlie. Dermatofibróm je nebezpečný, pretože pri poranení dochádza k zápalu kože a krvácaniu.

Odstránenie dermatofibrómu v Bratislave

Na diagnostiku ochorenia dermatológ zhromažďuje anamnézu a skúma pokožku. Na posúdenie štruktúry novotvaru je predpísaná dermatoskopia fibrómu. Aby sa vylúčila malignita dermatofibrómu, lekár odoberie biopsiu (vzorku tkaniva).

V Bratislave v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava sa vykonáva chirurgická liečba dermatofibrómu. Lekár odstráni novotvar pomocou metódy rádiofrekvenčných vĺn - minimálne invazívneho postupu založeného na lokálnom účinku vysokoteplotných lúčov na patologické oblasti kože.

Operácia sa vykonáva ambulantne: človek sa môže vrátiť domov ihneď po odstránení novotvaru. Výhody metódy rádiofrekvenčných vĺn na liečbu dermatofibrómu sú atraumatické, nízke riziko krvácania a recidívy (znovuobjavenia) patológie. Na rýchle hojenie rany a zabránenie vzniku komplikácií lekár predpisuje potrebnú starostlivosť o pokožku.

Objednať sa na konzultáciu k dermatológovi a na liečbu dermatofibrómu v Bratislave v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava môžete na telefónnom čísle, ktoré je uvedené na webovej stránke alebo prostredníctvom objednávkového formulára.

MUDr. Denisa Košecká
MUDr. Denisa Košecká
Lekári oddelenia dermatológie
V DoktorPRO sa môžete objednať na vyšetrenie 24 hodín denne, 7 dní v týždni!

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave Ceny za vyšetrenie sú uvedené v cenníku. Cena liečby závisí od výsledkov vyšetrenia.

Kontrolné konzultačné vyšetrenie
35 eur / 33 eur
Pridajte službu
Kontrolné vyšetrenie (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur / 37 eur
Pridajte službu
Kontrolné vyšetrenie dôchodca, invalid (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur / 33 eur
Pridajte službu
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur / 37 eur
Pridajte službu
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia) + Dermatoskopia celotelová
100 eur / 95 eur
Pridajte službu
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti dôchodca, invalid (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur / 33 eur
Pridajte službu

Lekári oddelenia dermatológie DoktorPro Bratislava

Recenzie o dermatológoch DoktorPro v Bratislave

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA: 8:00-20:00, SO: 8:00-17:00, NE: 9:00-13:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy
Objednať sa na vyšetrenie
Vyplňte formulár a my sa vám čoskoro ozveme
Kliknutím na tlačidlo “Odoslať”, súhlasíte s Podmienky spracúvania osobných údajov
Prekročený limit požiadaviek. Skúste znova o 5 minút.