Dermatoskopia v Bratislave

Dermatoskopia je to vyšetrenie zmenených oblastí kože a novotvarov, ktoré na nej vznikli, pomocou dermatoskopu (prístroj na zväčšenie novotvaru a jeho vizualizáciu na obrazovke monitora). Dermatoskopia umožňuje preskúmať a vyhodnotiť štruktúru kožných novotvarov: znamienká, bradavice, papilómy, hemangiómy.

Bradavice a papilómy sú nezhubné výrastky na koži, ktoré sa objavujú v dôsledku infekcie vírusom ľudského papilómu HPV (ľudský papilomavírus). Bradavice môžu samy zmiznúť (zmenšiť sa), na rozdiel od papilómov, ktoré samy nezmiznú.

Hemangióm je nezhubný nádor, vytvorený z krvných ciev, ktorý má červenú alebo karmínovú farbu, má vypuklý tvar a môže rásť. Vypuklý hemangióm môže byť traumatizovaný ostrým predmetom (napríklad nechtom alebo šperkami), čo spôsobí jeho krvácanie a infekciu. Znamienká (névy) sú nezhubné hnedé kožné novotvary, ktoré môžu byť vrodené alebo získané (objavujú sa pri hormonálnych zmenách, ako aj v dôsledku vystavenia sa ultrafialovému žiareniu).

Akýkoľvek novotvar na koži môže sa rozvinúť do zhubného nádoru (melanóm - rakovina kože). Preto sa diagnostika znamienok, papilómov, bradavíc vykonáva ako preventívne opatrenie, aby predísť vzniku rakoviny. Dermoskopia je diagnostická metóda vyšetrenia kožného melanómu v počiatočných štádiách. Dermatológ, pomocou dermatoskopu, kontroluje znamienko, papilóm alebo bradavicu pred odstranením, aby určil povahu novotvaru (nezhubný alebo zhubný novotvar).

Indikácie pre dermatoskopiu

Dermatoskopia sa vykonáva podľa odporúčania dermatológa. Indikácie pre dermatoskopiu:

  • zmena znamienka (vo veľkosti, tvare, farbe);
  • poranenie, krvácanie, bolesť a svrbenie znamienka;
  • výskyt nových znamienok na koži;
  • výskyt papilómov a bradavíc;
  • pigmentácia (výskyt hnedých škvŕn na koži);
  • vyrážka a olupovanie kože;
  • vypadávanie vlasov;
  • lupiny, odlupovanie a svrbenie pokožky hlavy.

Dermoskopia sa predpisuje na diagnostiku seborey (zápalové ochorenie kože spojené s porušením fungovania mazových žliaz).

Pri seborei dermatoskopia umožňuje preskúmať postihnuté oblasti pokožky hlavy a určiť jej typ (suchá, mastná, zmiešaná seborea).

Dermatoskopia v Bratislave

V Bratislave dermatoskopiu vykonávajú lekári dermatologického oddelenia medicínskeho centra DoktorPRO Bratislava. Príprava na dermatoskopiu sa nevyžaduje, pred vyšetrením by ste nemali používať kozmetiku a lokálne lieky (jód, mastičky). Dermoskopické vyšetrenie trvá 10-30 minút (v závislosti od vyšetrovanej oblasti kože). Podľa výsledkov dermatoskopického vyšetrenia dermatológ predpíše liečbu.

Objednať sa na dermatoskopiu v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava môžete telefonicky na čísle, ktoré je uvedené na webovej stránke alebo vyplňte formulár pre objednanie. Zistiť cenu dermatoskopie môžete počas telefonického objednania alebo na webovej stránke.

MUDr. Denisa Košecká
MUDr. Denisa Košecká
Lekári oddelenia dermatológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave

Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia) + Dermatoskopia celotelová
100 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti dôchodca, invalid (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur
Kontrolné vyšetrenie (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur
Kontrolné vyšetrenie dôchodca, invalid (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur
Kontrolné konzultačné vyšetrenie
35 eur

Recenzie o dermatovenerológoch DoktorPro v Bratislave

Veľká spokojnosť! Skúsená lekárka, dôkladne vyšetrila, vysvetlila a poučila ma o postupe v liečbe. Skutočne príjemná a vústretová. Odporúčam!
Denisa Záhorcová , 16.07.2022. Ukázať odpoveď
Hodnotenie:

Články lekárskej príručky po Dermatológie

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy