Odstránenie bradavíc v Bratislave

Každý z nás sa snaží vyzerať príťažlivo a vyzdvihnúť to pekné, čo nám darovala príroda. Niekedy vzhľad kazia neestetické novotvary kože, medzi ktorými majú bradavice zvláštne miesto. Tieto kozmetické chyby sa môžu tvoriť na tvári, horných i dolných končatinách a dokonca aj v oblasti genitálií a spôsobovať človeku nepríjemné pocity.

Príčiny vzniku bradavíc

Vznik bradavíc súvisí so znížením imunity, ich výskyt súvisí so zvýšeným rizikom vzniku zhubných nádorov. Doplnkami, oblečením alebo žinkou pri kúpaní si bradavicu môžeme mechanicky dráždiť. Bradavice môžu mať závesný tvar a dokonca dosahujú veľkosť viac ako 1 cm. Bez ohľadu na typ poškodenia sú všetky schopné spôsobiť patologické zmeny v bunkách tela. Toto je ďalší impulz pre ľudský papilomavírus: môžu sa objaviť nové bradavice.

Hlavné príčiny výskytu bradavíc na tele:

  • nedodržiavanie pravidiel osobnej a intímnej hygieny,
  • prítomnosť otvorených rán a škrabancov na tvári a tele,
  • nevyliečené zápaly v tele,
  • nezdravý životný štýl.

V medicínskom centre DoktorPRO Bratislava môžete podstúpiť liečbu bradavíc pomocou miniinvazívnych metód. Lekár určí príčinu infekcie a predpíše účinnú liečbu kožného ochorenia.

Nebezpečenstvo bradavíc

Väčšina ľudí považuje bradavicu za neškodný novotvar, ale nie je to tak. V priebehu času sa bradavice môžu šíriť po celom tele. V prípade poškodenia sa môže bradavica zapáliť alebo hnisať a hrozí degenerácia do malígneho novotvaru.

Ak bradavice postihujú ruky, pravdepodobnosť mechanického poškodenia sa výrazne zvyšuje. Neskúšajte si, napríklad pomocou nástrojov na manikúru, novotvary samovoľne odstraňovať. Do rany si môže zaniesť infekciu a hrozia vám komplikácie. Odstránenie bradavíc bez následkov a jaziev je možné pomocou šetrných miniinvazívnych metód.

Rádiofrekvenčné odstránenie bradavíc v DoktorPRO Bratislava

V DoktorPRO Bratislava sa odstránenie bradavíc vykonáva pomocou rádiofrekvenčnej terapie. Táto metóda umožňuje zbaviť sa kožných novotvarov pomocou prístroja Surgitron.

Výhody rádiofrekvenčného odstránenia bradavíc:

  • vykonanie zákroku bez použitia celkovej anestézie;
  • žiadne jazvy na miestach ošetrenia;
  • bezbolestné odstránenie bradavíc;
  • odstránenie bradavíc pri jednom sedení, ktoré netrvá dlhšie ako hodinu;
  • schopnosť opustiť lekárske stredisko okamžite po rádiofrekvenčnom odstránení bradavice.

Princíp fungovania rádiofrekvenčného odstránenia bradavíc je podobný ako pri chirurgickom ošetrení skalpelom: rádiová vlna ošetrí novotvar pod koreň a súčasne pôsobí sterilizačne na miesto ošetrenia. To vylučuje možnosť zanesenia infekcie do rany a prispieva k jej rýchlemu hojeniu.

Objednajte sa k dermatológovi v DoktorPRO Bratislava na odstránenie bradavíc pri jednom sedení. Pre objednanie sa na vyšetrenie zavolajte na číslo, ktoré je uvedené na webovej stránke alebo vyplňte formulár pre online objednanie sa.

MUDr. Denisa Košecká
MUDr. Denisa Košecká
Lekári oddelenia dermatológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave

Kontrolné vyšetrenie (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia) + Dermatoskopia celotelová
100 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti dôchodca, invalid (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti (anamnéza, klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
39 eur
Kontrolné vyšetrenie dôchodca, invalid (klinické vyšetrenie lekárom, diferenciálna diagnóza, terapia)
35 eur
Kontrolné konzultačné vyšetrenie
35 eur

Lekári oddelenia dermatológie DoktorPro Bratislava

Články lekárskej príručky

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy