Liečba análnych kondylómov a papilómov v Bratislave

Ku kozmetickým defektom konečníka patria papilómy, polypy a hemoroidy fimbriata. Tieto benígne novotvary v konečníku, ako aj v okolí konečníka, sa rýchlo a úplne bezbolestne odstraňujú v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava pomocou rádiofrekvenčnej metódy. Ide o pomerne jednoduchú, miniinvazívnu metódu, ktorá je nechirurgická.

Kozmetické defekty zväčša človeku nevadia. Ale niekedy môžu byť análne kondylómy či papilómy poranené a zapálené, potom sa objavuje análne svrbenie a nepríjemné pocity v konečníku. Vtedy sú to hemoroidy fimbriata, papilómy a polypy. Pre ich odstránenie je potrebne navštíviť  lekára-proktológa v DoktorPRO Bratislava.

Prečo sa objavujú papilómy v konečníku

Análne kondylómy v prvom štádiu ochorenia sa objavujú vo forme malých škvŕn alebo charakteristických výrastkov veľkosti špendlíkovej hlavičky, ktoré sa časom môžu niekoľkonásobne zväčšiť. Kondylómy v konečníku zvyčajne postihujú kožu v konečníku a okolo neho, niekedy siahajú až do oblasti genitálií. U pacientov infikovaných ľudským papilomavírusom sa vo veľkom množstve vyskytujú análne papilómy pri análnom otvore. Kožné výrastky sú schopné veľmi rýchlo rasť, a ak nie sú ošetrené, môžu sa zväčšovať  a navzájom sa spájať.

Kondylómy v konečníku majú tieto symptómy:

  • vylučovanie slizu,
  • svrbenie,
  • pocit cudzieho telesa v konečníku,
  • krvácanie.

Odpoveď na otázku, či môže prítomnosť papiloma vírusu spôsobovať svrbenie v konečníku, je – áno, môže.

Metódy liečby análnych kondylómov a papilómov

V medicínskom centre DoktorPRO Bratislava sa odstránenie hemoroidov fimbriata vykonáva rádiofrekvenčnou metódou. Táto metóda je dobrá v tom, že hlavný účinok na tkanivá sa vykonáva rádiovými vlnami, ktoré nezanechávajú žiadne deformácie alebo jazvy. Po ukončení procedúry odstránenia análnych kondylómov a papilómov sa pacient môže okamžite vrátiť k svojmu obvyklému spôsobu života. Svrbenie v konečníku zmizne za niekoľko hodín.

Odstránenie benígnych novotvarov v konečníku je možné až do hĺbky 5 cm. Lekár v prípade potreby použije mezokaínový gél, ktorý potláča nepríjemné pocity pri excízii rádiovými vlnami kondylómov a papilómov. Ak má pacient alergickú reakciu na mezokaín, anestetické liečivo lekár vyberie individuálne.

Pre objednanie sa na konzultáciu k lekárovi-proktológovi ohľadom liečby análnych kondylómov a papilómov volajte na číslo, ktoré je uvedené na webovej stránke alebo vyplňte formulár pre online objednánie sa na vyšetrenie.

MUDr. Tibor Molnár
MUDr. Tibor Molnár
Lekári oddelenia proktológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave

Prvotné vyšetrenie u proktológa (vyšetrenie, anoskopia, rektoskopia, konzultácia)
49 eur
Prvotné vyšetrenie u proktológa dôchodca, invalíd (vyšetrenie, anoskopia, rektoskopia, konzultácia)
45 eur
Opakovaná konzultácia u proktológa bez balika liečby
39 eur
Opakovaná konzultácia u proktológa bez balika liečby dôchodca, invalíd
35 eur
Opakované diagnostické vyšetrenie u proktológa po 3 mesiacoch (fyzikálne vyšetrenie, anoskopia, rektoskopia)
49 eur
Opakované diagnostické vyšetrenie u proktológa po 3 mesiacoch dôchodca, invalíd
45 eur
Anoskopia
20 eur
Anoskopia dôchodca, invalíd
19 eur
Rektoskopia
25 eur
Rektoskopia dôchodca, invalíd
20 eur

Lekári oddelenia proktológie DoktorPro Bratislava

Články lekárskej príručky

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy