Liečba análnych fimbrií v Bratislave

Análne fimbrie sú benígne výrastky v perianálnej oblasti, ktoré sa vyskytujú vo forme kožnej vyrážky alebo výrastku v blízkosti análneho otvoru. Prevenciou, diagnostikou a liečbou análnych fimbrií sa zaoberá proktológ.

Príznaky análnych fimbrií

Análne fimbrie sa môžu javiť ako asymptomatické alebo môžu spôsobovať nepríjemné pocity. Príznaky análnych fimbrií sú:

Komplikáciou análnych fimbrií môže byť infekcia a zápal fimbry. Zápal kože v oblasti výskytu fimbrií je sprevádzaný bolesťou a mokvaním, v postihnutej oblasti sa môže objaviť opuch a zvýšená teplota kože.

Proktológ môže počas vyšetrenia diagnostikovať análne fimbrie a odlíšiť ich od iných výrastkov v perianálnej oblasti. Proktologické vyšetrenie zahŕňa:

Príčiny vzniku análnych fimbrií

Hlavnou príčinou vzniku análnych fimbrií sú hemoroidy, preto sa tieto výrastky nazývajú aj hemoroidálne fimbrie. Hemoroid je ochorenie žíl konečníka. Zhoršenie stavu hemoroidov vedie k tvorbe hemoroidálnych uzlov, čo sú rozšírené žily v konečníku a v análnom otvore.

Hemoroidálne fimbrie sa objavujú na miestach prázdnych (exsangvinovaných) hemoroidálnych uzlov po zhoršení hemoroidov. Fimbrie u žien sa často vyskytujú po tehotenstve a pôrode. Proktológ dokáže počas vyšetrenia odlíšiť fimbriu od hemoroidu.

Liečba análnych fimbrií v Bratislave

Liečba perianálnych fimbrií sa vykonáva chirurgicky, vyrezaním fimbrií. Liečbu análnych fimbrií v Bratislave vykonáva proktologické oddelenie medicínskeho centra DoktorPRO Bratislava. Uprednostňujú sa minimálne invazívne metódy liečby hemoroidálnych fimbrií.

Odstránenie análnych fimbrií pomocou rádiových vĺn sa vykonáva ambulantne (nevyžaduje hospitalizáciu) s použitím lokálnej anestézy (bez narkózy). Análne fimbrie je možné odstrániť rádiovými vlnami bez chirurgických rezov a bez poškodenia zdravej kože a sliznice v okolí fimbrie. Výhody liečby análnych fimbrií rádiovými vlnami sú:

  • relatívna bezbolestnosť (v porovnaní s chirurgickým odstránením);
  • krátka doba rekonvalescencie (v deň zákroku je možné sa vrátiť k bežným činnostiam);
  • bezpečnosť (rana v mieste odstránenej fimbrie nie je náchylná na infekciu, nekrváca a v priebehu niekoľkých dní sa sama zahojí).

Pamätajte, že liečba análnych fimbrií doma je neúčinná a môže viesť ku komplikáciám (zápal kože v okolí análneho otvoru). Ak pociťujete diskomfort alebo si všimnete novotvar v perianálnej oblasti, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

Na konzultáciu proktológa a odstránenie análnych fimbrií v Bratislave v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava sa môžete objednať 24 hodín denne, 7 dní v týždni na telefónnom čísle uvedenom na webovej stránke alebo prostredníctvom objednávkového formulára. O cene liečby fimbrií rádiovými vlnami v Bratislave sa môžete informovať aj telefonicky.

MUDr. Tibor Molnár
MUDr. Tibor Molnár
Lekári oddelenia proktológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave Ceny vyšetrenia lekárov sú uvedené v cenníku, náklady na liečbe sa tvoria na základe výsledkov vyšetrenia.

Prvotné vyšetrenie u proktológa (vyšetrenie, anoskopia, rektoskopia, konzultácia)
49 eur
Prvotné vyšetrenie u proktológa dôchodca, invalíd (vyšetrenie, anoskopia, rektoskopia, konzultácia)
45 eur
Opakovaná konzultácia u proktológa bez balika liečby
39 eur
Opakovaná konzultácia u proktológa bez balika liečby dôchodca, invalíd
35 eur
Opakované diagnostické vyšetrenie u proktológa po 3 mesiacoch (fyzikálne vyšetrenie, anoskopia, rektoskopia)
49 eur
Opakované diagnostické vyšetrenie u proktológa po 3 mesiacoch dôchodca, invalíd
45 eur
Anoskopia
20 eur
Anoskopia dôchodca, invalíd
19 eur
Rektoskopia
25 eur
Rektoskopia dôchodca, invalíd
20 eur

Lekári oddelenia proktológie DoktorPro Bratislava

Recenzie o chirurgoch-proktológoch DoktorPro v Bratislave

Dobrý deň, po dnešnej návšteve u pána doktora Porytského som veľmi spokojná. Doktor je veľmi pokojný a milý človek, a hlavne vyzerá, že sa vyzná do svojej profesie. Vypočuje pacienta a povie mu svoj postoj ku zdravotnému problému. Môžem len doporučiť! Hana
Hana , 10.09.2022. Ukázať odpoveď
Hodnotenie:

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy