0800200000

Odstránenie polypov krčka maternice v Bratislave

Polyp krčka maternice je nezhubný alebo zhubný novotvar, ktorý vzniká rastom buniek endometria (sliznice) v cervikálnom kanáli krčka maternice. Na konzultáciu u gynekológa a odstránenie polypu krčka maternice v DoktorPRO Bratislava sa môžete objednávať 24 hodín denne.

Príčiny vzniku polypov krčka maternice

Cervikálne polypy vznikajú v dôsledku hormonálnej nerovnováhy. Zvýšená hladina estrogénu vedie k aktívnemu deleniu buniek endometria. Ďalšie príčiny vzniku polypov krčka maternice sú:

  • genetická predispozícia;
  • hormonálna liečba rakoviny prsníka;
  • obezita, pretože ovplyvňuje metabolizmus a hormonálnu rovnováhu.

Riziko vzniku polypov krčka maternice sa zvyšuje aj počas menopauzy v dôsledku hormonálnej nerovnováhy. Príčinou vzniku patológie v dôsledku chronického zápalu endometria môžu byť aj pohlavne prenosné infekcie (napr. trichomoniáza alebo chlamýdie). 

Príznaky polypov krčka maternice

Polypy cervikálneho kanála spôsobujú ťahavú alebo ostrú bolesť v podbrušku a nepravidelnú a bolestivú menštruáciu. Ďalšie príznaky polypov krčka maternice sú:

Príznakmi zhubného polypu krčka maternice sú zvýšená telesná teplota a hnisavý žltobiely výtok z pohlavných orgánov. Medzi komplikácie polypu krčka maternice patrí zápal vnútorných pohlavných orgánov (cervicitída, endometritída) a neplodnosť.

Odstránenie polypov krčka maternice pomocou rádiofrekvenčných vĺn v Bratislave

Pri diagnostike polypov cervikálneho kanála krčka maternice sa lekár najskôr oboznámi s anamnézou pacientky, vykoná gynekologické vyšetrenie a ultrazvukové vyšetrenie orgánov malej panvy. Na vylúčenie zhubného ochorenia gynekológ vykoná biopsiu (odoberie vzorku tkaniva) polypu krčka maternice.

Liečba polypu krčka maternice bez podstúpenia chirurgického zákroku príznaky síce odstráni, ale novotvar zostane v cervikálnom kanáli krčka maternice. Polyp krčka maternice je možné natrvalo odstrániť iba chirurgicky. Príprava na zákrok odstránenia polypu maternice spočíva:

  • v absencii pohlavného styku jeden až dva dni pred zákrokom;
  • v kozultácii s lekárom ohľadom aktuálneho používania vaginálnych čapíkov alebo mastí (v prípade potreby gynekológ lieky vysadí).

V DoktorPRO Bratislava sa polyp krčka maternice odstraňuje pomocou rádiofrekvenčných vĺn: lekár odstráni polyp vysokoteplotným lúčom bez toho, aby sa poškodilo zdravé tkanivo v jeho okolí. Odstránenie polypu krčka maternice sa vykonáva ambulantne (bez hospitalizácie) a trvá približne 20-30 minút.

Počas kauterizácie polypov krčka maternice sa cievy uzavrú, čo zabraňuje krvácaniu. Po zákroku nevznikajú žiadne jazvy, pretože rádiofrekvenčný laser nepoškodzuje okolité zdravé tkanivo.

Na gynekologickú konzultáciu a odstránenie polypov krčka maternice v Bratislave v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava sa môžete objednať telefonicky alebo vyplnením objednávkového formulára.

Nataliia Biletska
Nataliia Biletska
Lekári oddelenia gynekológie
V DoktorPRO sa môžete objednať na vyšetrenie 24 hodín denne, 7 dní v týždni!

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave Ceny za vyšetrenie sú uvedené v cenníku. Cena liečby závisí od výsledkov vyšetrenia.

Opakovaná konzultácia gynekológa
29 eur / 28 eur
Pridajte službu
Opakované diagnostické gynekologické vyšetrenie
49 eur / 47 eur
Pridajte službu
Videokolposkopia
30 eur / 29 eur
Pridajte službu
Vstupné gynekologické vyšetrenie bez USG
49 eur / 47 eur
Pridajte službu
Vstupné gynekologické vyšetrenie s USG

Lekári oddelenia gynekológie DoktorPro Bratislava

Recenzie o gynekológoch DoktorPro v Bratislave

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA: 8:00-20:00, SO: 8:00-17:00, NE: 9:00-13:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy
Objednať sa na vyšetrenie
Vyplňte formulár a my sa vám čoskoro ozveme
Kliknutím na tlačidlo “Odoslať”, súhlasíte s Podmienky spracúvania osobných údajov
Prekročený limit požiadaviek. Skúste znova o 5 minút.