0 800 200 000*
 • Hlavná
 • Články
 • Úprimne o intímnom: odpovede odborníkov na najviac kladené otázky ohľadom análneho sexu

Úprimne o intímnom: odpovede odborníkov na najviac kladené otázky ohľadom análneho sexu

Medicínske centrum DoktorPRO v Bratislave sa špecializuje na nechirurgickú liečbu ochorení konečníka. Naši odborníci v Bratislave už tri roky pomáhajú pacientom riešiť chúlostivé problémy s konečníkom.

Najčastejším ochorením, s ktorým sa stretávajú lekári proktológovia, sú hemoroidy. U pacientov tiež často dochádza k vzniknutiu análnych trhlín či hemoroidov fimbriata. Dôležitá je nielen samotná liečba, ale aj prevencia ochorení konečníka či dodržiavanie hygieny.

Okrem zákerných ochorení existuje aj ďalšia veľmi intímna téma spojená s konečníkom – a to je análny sex. Spolu s našimi odborníkmi sme sa rozhodli pripraviť článok, ktorý obsahuje odpovede na najviac kladené otázky ohľadom análneho sexu.

 1. Je análny sex bezpečný? – Na to, aby lekár stanovil, či je análny sex pre konkrétneho pacienta bezpečný, je potrebné preventívne proktologické vyšetrenie, až vtedy lekár vidí, či v jeho či jej prípade nejestvujú rizikové faktory pre análny sex.
 2. Je análny sex vždy bolestivý? – Análny sex je bolestivý, ak sa vykonáva bez lubrikantu. Vtedy môže viesť k natrhnutiu análnej sliznice – tzv. análnej fissure alebo análnej trhlinke. Deje sa tak z dôvodu, že v konečníku, na rozdiel od vagíny, chyba prirodzená vlhkosť, a preto je pri tejto praktike potrebné používať lubrikačný gél. 
 3. Je pravda, že análny sex spôsobuje fekálnu inkontinenciu? – Sporadický análny sex nemôže spôsobiť fekálnu inkontinenciu, ale pri dlhodobom, trvalom, intenzívnom a každodennom análnom sexe existuje riziko oslabenia sfinkteru a následne inkontinencii.
 4. Je možné otehotnieť počas análneho sexu? – Samotný análny sex nevedie k otehotneniu, otehotnenie je však možné v prípade, že ejakulát vytečie z análneho otvoru a dostane sa do vagíny.
 5. Musíme si pred análnym sexom urobiť klystír? – Nutné to nie je, ale hygiena je dôležitá a zároveň tak môžeme predísť aj možným infekciám.  
 6. Ako urobiť análny sex bezbolestným? – Je potrebné dodržiavať hygienu, používať lubrikanty a kondómy, aby sme naraz predišli možným komplikáciám – krvácaniu z konečníka a natrhnutiu análnej sliznice tzv. análnej fissure.
 7. Je možné počas análneho sexu zažiť orgazmus? – Je to možné, záleží však od typu človeka a od rozmiestnenia erotogénnych zón.
 8. Je možné mať análny sex, ak mám hemoroidy? – Pacientom s hemoroidmi sa análny sex neodporúča, nakoľko môže dôjsť k zhoršeniu zdravotného stavu, krvácaniu a natrhnutiu análnej sliznice.   
 9. Koľkokrát týždenne môžem mať análny sex? – Z dlhodobého  hľadiska sa neodporúča príliš častý análny styk z dôvodu možného vzniku úniku stolice, eventuálnej inkontinencie a iných porúch konečníka.  
 10. Je bezpečné, aby partner ejakuloval počas análneho sexu? – Počas análneho sexu je bezpečné ejakulovať do análneho otvoru, no análna hygiena po každom análnom sexe je dôležitá.

Ak pociťujete nepohodlie, bolesť alebo svrbenie v konečníku, neváhajte sa obrátiť na skúseného lekára proktológa. Iba odborník môže po vyšetrení stanoviť presnú diagnózu a predpísať najvhodnejšiu liečbu. Nemusíte sa hanbiť, zavolajte na číslo 0 800 200 000 a začnite sa starať o svoje zdravie už dnes.

Рейтинг:
3.4 from 5 based on 5 ratings

Komentár

Dohodnúť termín
Služba kontroly kvality