Análna trhlina. Čo to vlastne je?

Análna trhlina. Čo to vlastne je?
Čítať 2 minúty | Zverejnené: 21 April 2022 | Перегляди 2304
Na internete nájdete mnoho návodov na riešenie akéhokoľvek problému, najmä medicínskeho charakteru. Na rôznych fórach a portáloch je vždy niečo katastrofické. A rady a návody sú zväčša smiešne.

Na sociálnych sieťach sa rozvíjajú celé diskusie o tom, kto čo skúsil, ako a kde sa liečil, akú mastičku použil a podobne. Týka sa to najmä intímnych problémov a chorôb.

Zvyčajne sa pýtajú na choroby, s ktorými sa hanbia ísť k lekárovi - gynekologické, urologické a proktologické. Ľudia z nejakého dôvodu veria, že nájdu tie správne rady, ktoré im pomôžu a nebudú musieť ísť k špecialistovi. Avšak, po takých experimentoch, kedy pacient nenavštívi svojho lekára, môžu nastať komplikácie a narušenia organizmu a u niektorých zanedbaných ochorení je vysoké riziko vzniku rakoviny.

Análne trhliny sú často zamieňané s hemoroidy, pretože príznaky ochorenia sú veľmi podobné. Pokiaľ je to bolestivé ‒ je to hemoroid. Človek samovoľne začne bojovať proti chorobe, čítať hrôzostrašné rady na internete, kupovať zbytočné a škodlivé tabletky, potierať sa slnečnicovým olejom a tukom, áno aj to sa stáva. Samozrejme to neprinesie želaný účinok a pacient až v zúfalstve vyhľadá proktológa.

Análna trhlina – je doslova trhlina na sliznici v análnom otvore. Pacient cíti pri vyprázdňovaní prudkú bolesť, ktorá často pokračuje celé minúty až hodiny. Postupom času sa bolesť len zhoršuje a stáva sa neznesiteľnou. A keď už dôjde trpezlivosť, pacient beží k lekárovi. V DoktorPRO existujú metódy, ktorými sú proktologické problémy vyriešené ambulantne, bez bolesti a krvácania. Medicínske centrum využíva moderné prístroje na liečbu proktologických chorôb. Najmä prístroj na liečby pomocou rádiových vĺn. To umožňuje neinvazívne a bezbolestné ošetrenie pacientov s análnymi trhlinami: hrany trhliny prístroj zacelí a umožní sliznici ranu zahojiť. Aby bola diagnostika čo najpodrobnejšia, okrem palpácie je vhodné podstúpiť anoskopické a rektoskopické vyšetrenie.

V medicínskom centre Doktor PRO pracujú len kvalifikovaní proktológovia, ktorí sa s profesionalitou a ohľaduplnosťou postavia k vášmu problému. Vyšetrenia sa vykonávajú v špeciálnej jednorazovej bielizni a na modernom zariadení európskeho štandardu. Dôležité je, že liečba môže začať už od prvej návštevy. Obráťte sa k ŠPECIALISTOVI a dajte si pomôcť!

Hodnotenie článku:
0 s 5 na základe 0 hodnotenie