Proktologické vyšetrenie

Proktologické vyšetrenie
Čítať 2 minúty | Zverejnené: 21 April 2022 | Перегляди 8980
Často od našich pacientov počúvame, že majú z vyšetrenia strach a pociťujú rozpaky. Verte, že vyšetrenie u proktológa nie je možné porovnávať s bolesťou a utrpením, ktoré vám spôsobujú hemoroidy alebo análne trhliny.

Neodkladajte návštevu lekára a čo je najdôležitejšie, NESKÚŠAJTE SAMOLIEČBU. Správne proktologické vyšetrenie je prvou a najdôležitejšou podmienkou pre stanovenie správnej diagnózy.

Medicínske centrum DoktorPRO používa moderné metódy videovyšetrení: anoskopiu a videorektoskopiu. Videodiagnostické metódy umožňujú lekárovi správne určiť chorobu a často dokážu predísť onkologickým ochoreniam. Moderné videozariadenie umožňuje robiť snímky a archivovať ich v databáze. Pacient má tak možnosť sledovať celý priebeh liečby. Lekár využíva digitálne snímky, aby mohol pacientovi ukázať, ako choroba vyzerala a čo sa podarilo dosiahnuť v priebehu liečby.

Objednaním termínu u lekára, každý pacient automaticky dostáva len tie najlepšie služby:

  • predregistrácia po telefóne a poskytnutie kompletných informácií;
  • telefonická pripomienka nadchadzajúcej návštevy;
  • priateľský a ohľaduplný personál.

Ako prebieha vyšetrenie u proktológa

Pacient sa nemusí pred prijatím o nič starať. Medicínske centrum poskytuje všetko potrebné pre procedúry: proktologické jednorazové spodné prádlo, v ktorom sa budete cítiť pohodlne a aplikuje sa anestetický gél – na zmiernenie nepohodlia. Nezabudnite, že na vyšetrenie u proktológa je potrebné sa pripraviť – vyčistiť si črevá.

Vyšetrenie zvyčajne trvá asi 30 až 40 minút a skladá sa z niekoľkých fáz:

  • prvotné vyšetrenie, ktoré zahŕňa vonkajšiu, fyzickú (palpačnú) diagnostiku;
  • identifikacia zložitejších problémov pomocou diagnostiky proktologickými miniatúrnymi nástrojmi a špeciálneho videozariadenia, ktoré umožnia vidieť chorobu a určiť jej špecifickosť najpresnejším spôsobom.

Tento druh diagnostiky je rozdelený do niekoľkých typov, v závislosti od hĺbky vyšetrenia:

Anoskopia – vyšetrenie konečníka do hĺbky 10 cm, čo umožňuje lekárovi vizuálne identifikovať problém. Táto procedúra sa vykonáva šetrne a postupne pomocou jednoduchého náradia - anoskopa, čo eliminuje bolesti. Pre odstránenie nepohodlia sa aplikuje anestetický gél (Mezokain).

Videorektoskopia – kontrola do hĺbky až 25 cm, ktorá zobrazuje detailný obraz vnútorných orgánov. To znamená, že lekár môže určiť nielen spoľahlivú diagnózu, ale aj pacientovi vysvetliť, v akej oblasti zistil problém. Videorektoskopia je najúčinnejšia metóda pri diagnostike akýchkoľvek porúch (praskliny, vredy, nádory) a je odporúčaná ako prevencia pre ľudí starších ako 40 rokov, pretože práve od tohto veku najčastejšie začínajú problémy s črevami.

Špecialisti medicínskeho centra DoktorPRO vykonávajú šetrnú a presnú diagnostiku prípadných narušení čreva. Hlavnou špecializáciou centra je proktológia – konkrétne nechirurgická liečba hemoroidovanálnych trhlín.

Hodnotenie článku:
5 s 5 na základe 1 hodnotenie
Proktologické vyšetrenie
Lekár oddelenia proktológie.

Položte otázku ohľadom chirurgovi-proktológovi
DoktorPRO

Ďalšie články k téme

Súvisiace články:

Komentáre