Liečba inkontinencie moču u žien v Bratislave

Inkontinencia moču u žien je patologický stav, pri ktorom moč nedobrovoľne vyteká z močovej trubice. Môže sa vyskytnúť bez akýchkoľvek príznakov alebo po náhlom nutkaní na močenie. Inkontinenciu moču u žien lieči gynekológ.

Príčiny vzniku inkontinencie

Stresová inkontinencia moču sa prejavuje únikom moču počas fyzickej aktivity (kašeľ, smiech, kýchanie, zmena polohy tela), ktorá sa vyskytuje v 27-64 % prípadov. Stresová inkontinencia je spôsobená slabosťou uzáveru močovej trubice (nedostatočný odpor močovej trubice v reakcii na náhle zvýšenie vnútrobrušného tlaku). Ďalšie príčiny vzniku inkontinencie moču sú:

  • klimaktérium — hormonálne zmeny, ku ktorým dochádza počas klimaktéria spôsobujú starnutie tkaniva, atrofiu a stenčenie urogenitálnej sliznice, svalov a väzov panvového dna, čo následne prispieva k inkontinencii moču;
  • zmeny v centrálnom alebo periférnom nervovom systéme, ktoré sú sprevádzané dysfunkciou panvových orgánov (poranenie miechy, poruchy krvného obehu, zápalové procesy v mieche, skleróza multiplex, diabetes mellitus, nádory, vývojové chyby);
  • narušenie anatomických vzťahov medzi panvovými orgánmi (močový mechúr, močové cesty a iné orgány panvového dna) alebo narušenie funkcie ich nervových receptorov. Vyskytuje sa po ťažkom pôrode, operácii panvového dna, veľkom pracovnom zaťažení, obezite a chronických zápalových procesoch.

Inkontinencia moču je nedobrovoľný únik moču, ktorému predchádza neznesiteľné nutkanie na močenie. K strate moču môže dôjsť kdekoľvek, kedykoľvek a bez fyzickej námahy. U žien sa vyskytujú najmä tri typy inkontinencie: stresová, urgentná a kombinovaná.

Liečba inkontinencie moču u žien v Bratislave

Na určenie príčiny vzniku inkontinencie sa gynekológ oboznámi s anamnézou pacientky a vykoná vyšetrenie. Diagnostika inkontinencie moču u žien zahŕňa:

  • gynekologické vyšetrenie doplnené funkčným vyšetrením;
  • frekvenciu močenia;
  • ultrazvukové vyšetrenie.

Liečba inkontinencie závisí od jej typu. V medicínskom centre DoktorPRO Bratislava liečia gynekológovia inkontinenciu moču u žien pomocou injekčných výplní. Používajú sa injekcie, ktoré zväčšujú objem (napr. kolagén, ktorý sa v lokálnej anestéze aplikuje do podsliznice močovej trubice na úrovni krčka močového mechúra). Rekonvalescencia po zákroku trvá 2-3 dni.

Plastiku zadnej steny pošvy je možné vykonať aj ambulantne a v lokálnej anestéze. 

Na liečbu inkontinencie moču u žien v Bratislave v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava sa môžete objednať na telefónnom čísle uvedenom na webovej stránke alebo vyplnením objednávkového formulára. Žiadosti o vyšetrenia sa prijímajú 24 hodín denne.

Nataliia Biletska
Nataliia Biletska
Lekári oddelenia gynekológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave Ceny vyšetrenia lekárov sú uvedené v cenníku, náklady na liečbe sa tvoria na základe výsledkov vyšetrenia.

Vstupné gynekologické vyšetrenie s USG
Vstupné gynekologické vyšetrenie bez USG
49 eur / 47 eur
Opakovaná konzultácia gynekológa
29 eur / 28 eur
Opakované diagnostické gynekologické vyšetrenie
49 eur / 47 eur
Videokolposkopia
30 eur / 29 eur

Lekári oddelenia gynekológie DoktorPro Bratislava

Recenzie o gynekológoch DoktorPro v Bratislave

Bola som dnes na gynekologickom vyšetrení s USG. Všetko sa mi páčilo.Personál bol veľmi príjemný a bol veľmi ochotný a profesionálny. Lekárka mila, odbornička, vie komunikovať s klientom. Super pristup a komunikacia. Odporúčam.
Yuliia , 16.01.2023. Ukázať odpoveď
Hodnotenie:

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy
Objednať sa na vyšetrenie
Vyplňte formulár a my sa vám čoskoro ozveme
Kliknutím na tlačidlo “Odoslať”, súhlasíte s Podmienky spracúvania osobných údajov
Prekročený limit požiadaviek. Skúste znova o 5 minút.