Hemoroidy – keď je najlepší kamarát proktológ!

Hemoroidy – keď je najlepší kamarát proktológ!
Čítať 2 minúty | Zverejnené: 21 April 2022 | Перегляди 1543
"Pacient" v latinčine znamená "znášať utrpenie". Proktológovia vedia, že pacienti s hemoroidmi trpia a to ešte ako. Na začiatku nemá pacient s hemoroidmi príliš veľké starosti.

Svrbenie análneho otvoru, problém pri návšteve toalety po požití alkoholu, alebo korenených jedál. Obyčajne tomu človek nepripisuje veľký význam. Ale postupne začne cítiť prudkú bolesť, nepohodlie v konečníku, starosti o neustále krvácanie. Nevie sa zbaviť nepríjemných pocitov, život sa stáva neznesiteľným, diéty nepomôžu, zmeny životného štýlu a abstinencia tiež. Pripája sa strach z toalety a bolestivá zápcha. Výsledok ‒ depresie, problémy v práci, rodinné konflikty. Dokonca aj v takej situácii sa hanbí navštíviť lekára. Teda pacient, ktorý takto príde ku proktológovi už má zvyčajne komplikovanú formu hemoroidov.

Štatistika uvádza, že hemoroidmi vo svete trpí aspoň 14 % dospelej populácie. Príčiny hemoroidov sa môžu líšiť. Tak, ako aj gastronomické faktory ‒ korenené jedlá, alkohol a podobne. Hemoroidmi tiež často trpia ľudia s intelektuálnymi profesiami, kde prevažuje sedavý a neaktívny životný štýl. Aby sa hemoroidom zabránilo, je najlepšie úplne vylúčiť zo stravy korenené jedlá, nepožívať alkohol a viac sa pohybovať.

Často sa hovorí, že hemoroidy môžu byť radikálne vyliečené iba chirurgicky. To zahŕňa hospitalizáciu, bolesť, úzkosť, depresiu. Existuje však aj iné riešenie. Moderná medicína umožňuje liečiť hemoroidy bezbolestne a neinvazívne. V medicínskom centre DoktorPRO sú skúsení proktológovia, schopní ihneď sa s touto chúlostivou chorobou vysporiadať.

V medicínskom centre sa vykonáva komplexné vyšetrenie, ktoré trvá 20-30 minút. Komplexné vyšetrenie pozostáva z rektoskopického vyšetrenie. Toto vyšetrenie umožňuje vizuálne posúdiť vnútorný povrch priamej a distálnej časti sigmatu do hĺbky 20-30 cm od análneho otvoru. Procedúra je bezbolestná, vykonáva sa v ležiacej polohe naboku, používa sa jednorazové spodné prádlo a jednorazové nástroje. Na žiadosť pacienta, je možné použiť anestetický gél. Ten sa aplikuje najmä na zmiernenie napätia, pretože nástroj sám osebe nevyvoláva žiadnu bolesť. Vstavaná kamera prenáša obraz na obrazovku monitora. Lekár demonštruje následky choroby, príčiny bolesti a nepohodlia. Taktiež tak môže pacient pozorovať aj priebeh liečby.

Liečba môže začať už pri prvej návšteve.

DoktorPRO – to je príležitosť liečiť hemoroidy bez bolesti, bez hospitalizácie a bez vyradenia z tradičného spôsobu života. Neváhajte s návštevou lekára, odstráňte hemoroidy zo svojho života raz a navždy.

Hodnotenie článku:
0 s 5 na základ 0 hodnotenie