10 dôvodov prečo sa objednať k proktológovi

10 dôvodov prečo sa objednať k proktológovi
Čítať 2 minúty | Zverejnené: 21 April 2022 | Перегляди 11357
Veľa ľudí je presvedčených, že oni nikdy nebudú potrebovať pomoc proktológa a snažia sa tejto téme vyhýbať.

 Ale lekári tvrdia: do rizikovej skupiny patrí úplne každý človek a kedykoľvek sa môže stať, že sa stretne s veľmi nepríjemným ochorením – s hemoroidmi.

No ak sa toto ochorenie odhalí v rannom štádiu, je možné sa vyhnúť aj neznesiteľnej bolesti aj hrozivým komplikáciám, a dokonca aj chirurgickej operácii. Hlavné je – obrátiť sa na špecialistu včas. A aj keď nemáte žiadne ťažkosti, existujú dôvody, prečo sa objednať k lekárovi ešte dnes!

1. Cítite sa nepríjemne potom, ako ste išli na záchod (toto môže byť prvý signál ochorenia konečníka).
2. Vaši rodičia mali hemoroidy (v tomto prípade je potrebné, aby ste chodili na pravidelné vyšetrenia k proktológovi, na včasné začatie liečby v prípade vzniku ochorenia).
3. Trápia Vás zápchy (zápchy vo väčšine prípadov vyvolávajú tvorbu hemoroidov).
4. Vediete sedavý spôsob života alebo naopak – vystavujete organizmus neustálej fyzickej námahe.
5. Máte radi štipľavé jedlá, neodmietnete alkohol (je však potrebné dávať prednosť zdravej strave a správnej výžive, vzdať sa vyjedania hotových sendvičov).
6. Nedávno ste porodili dieťatko (počas pôrodu sa veľmi často zapália hemoroidálne uzly).
7. Pravidelne objavujete krv na toaletnom papieri a v stolici mávate krvavé nitky.
8. Máte sedavé zamestnanie alebo pri práci stojíte (do kategórie „nebezpečných“ povolaní patria tanečníci, nakladači, športovci, šoféri, vrátnici, a taktiež aj tí, ktorí celý deň sedia za počítačom).
9. Držali ste diétu, aby ste schudli (vylúčenie potravín bez lekárskeho dohľadu môže tiež mať za následok vznik hemoroidov).
10. Máte viac ako 30 rokov a ste vystavení stresu (proktológovia po tridsiatke odporúčajú absolvovať vyšetrenie raz za rok až rok a pol).

Ak ste aspoň na jeden z bodov v duchu odpovedali „áno“, objednajte sa v medicínskom centre DoktorPRO na vyšetrenie u proktológa. V našom medicínskom centre je možné absolvovať liečbu hemoroidov, ako aj análnych trhlín (fisúr) bez chirurgického zákroku.  Liečba v zariadení DoktorPRO sa vykonáva ambulantne (nie je potrebná hospitalizácia), je bezbolestná, bezoperačná, bez narkózy a je pomerne krátkodobá. Lekári siete medicínskych centier DoktorPRO už viac ako 20 rokov úspešne používajú inovatívne spôsoby liečby hemoroidov, ktoré pomohli už tisícom pacientov vrátiť sa do normálneho života a zabudnúť na hroznú chorobu. Neodkladajte návštevu lekára na zajtra – zavolajte dnes!

Hodnotenie článku:
4.75 s 5 na základ 4 hodnotenia