Hemoroidy. Chceš byť zdravý? Buď!

Hemoroidy. Chceš byť zdravý? Buď!
Čítať 2 minúty | Zverejnené: 21 April 2022 | Перегляди 1623
Často si navzájom želáme dobré zdravie. Ale len naša vôľa, bohužiaľ, nestačí, pretože na to byť zdravý je potrebné vynaložiť nemalé úsilie: správne sa stravovať, udržiavať aktívny životný štýl, cvičiť a včas vyhľadať lekársku pomoc. 

Včasná návšteva špecialistu už pri prvých príznakoch nás zbaví zdravotných problémov v budúcnosti..

Môžeme volať osoby, trpiace hemoroidy, zdravými?

Rozhodne nie, pretože hemoroidy sú choroba a pomerne rozšírená. A obracajú sa všetci  už pri prvých príznakoch na proktológa? Bohužiaľ, drvivá väčšina pacientov, z dôvodu obavy pred hroziacim chirurgickým zákrokom alebo pre obyčajnú hanblivosti, dá prednosť samoliečbe, bez toho, aby sa zverili do rúk profesionálnej starostlivosti.

Svedčia o tom aj rôzne on-line fóra, kde si ľudia navzájom zdieľajú skúsenosti a tipy a snažia sa získať radu od lekárov-proktológov. A takmer v každej otázke je viditeľný strach z proktologického vyšetrenia, pocit hanby a trápnosti. Tu je niekoľko príkladov:

Elena: Vážený doktor. Zdá sa mi, že mám hemoroidy. V oblasti konečníka mám mierne pálenie po stolici, svrbenie a bolesti. Prosím, poraďte mi, čo mám robiť v tejto situácii, pretože som príliš hanblivá, aby som išla k lekárovi. Chcem sa zbaviť choroby bez návštevy nemocnice.

Antónia: Chcem požiadať o radu. Po dobu 3 rokov mám vonkajší uzol v oblasti konečníka. Spočiatku bol malý, ale teraz sa zväčšil. Pri vyprázdňovaní cítim prudkú bolesť a na toaletnom papieri je krv. Snažila som sa liečiť sviečkami rakytníka rešetliakového, ale bolesť neustúpila. Ako sa môžem toho uzla zbaviť?. Musím podstúpiť operáciu?

Vladimír: Nedávno som mal silné ťažkosti s trávením, skoro týždeň som mal hnačku. Keď som sa vrátil do normálu, našiel som si „novú radosť“ – malý uzol v oblasti konečníka.  Bolí to a spôsobuje nepohodlie. Čo sa dá s tým robiť, ako sa toho zbaviť? Poprosím o radu.

Podobných správ sú na diskusných fóroch tisíce.

Požiadali sme, aby sa k situácii vyjadril vedúci proktológ medicínskeho centra DoktorPRO.

"Ako vidíte, väčšina pacientov by rada získala odborné poradenstvo na diaľku: definíciu diagnózy aj liečbu. Je to veľmi nerozumné, pretože ľudia, ktorí hľadajú takúto „ľahkú cestu“, vystavujú seba a svoje zdravie veľkému riziku. Okrem toho, každý odborník nedá bez prítomnosti pacienta odporúčanie k liečbe, nakoľko presná a správna diagnóza je možná iba vtedy, ak je vykonané vyšetrenie".

V súčasnosti kvalitná a účinná liečba hemoroidov nie je žiaden problém. Medicínske centrum DoktorPRO poskytuje pacientom lekárske služby na vysokej úrovni, maximálny komfort, diskrétnosť a starostlivosť lekárskeho personálu vo všetkých fázach liečby, čím eliminuje obavy a rozpaky pacientov.

Diagnostiku na modernom zariadení a liečenie proktologických chorôb v DoktorPRO vykonávajú lekári-proktológovia s dlhoročnými skúsenosťami, ktorí sú špeciálne vyškolení na nechirurgickú metódu liečbu hemoroidov a hrubého čreva.

Neváhajte požiadať o pomoc lekára. Vaše zdravie a harmónia s vlastným telom je oveľa dôležitejšia.

Hodnotenie článku:
0 s 5 na základ 0 hodnotenie