• Hlavná
  • Hemoroidy. Chceš byť zdravý? Buď!

Hemoroidy. Chceš byť zdravý? Buď!

Často si navzájom želáme dobré zdravie. Ale len naša vôľa, bohužiaľ, nestačí, pretože na to byť zdravý je potrebné vynaložiť nemalé úsilie: správne sa stravovať, udržiavať aktívny životný štýl, cvičiť a včas vyhľadať lekársku pomoc. 

Včasná návšteva špecialistu už pri prvých príznakoch nás zbaví zdravotných problémov v budúcnosti..

Môžeme volať osoby, trpiace hemoroidy, zdravými?

Rozhodne nie, pretože hemoroidy sú choroba a pomerne rozšírená. A obracajú sa všetci  už pri prvých príznakoch na proktológa? Bohužiaľ, drvivá väčšina pacientov, z dôvodu obavy pred hroziacim chirurgickým zákrokom alebo pre obyčajnú hanblivosti, dá prednosť samoliečbe, bez toho, aby sa zverili do rúk profesionálnej starostlivosti.

Svedčia o tom aj rôzne on-line fóra, kde si ľudia navzájom zdieľajú skúsenosti a tipy a snažia sa získať radu od lekárov-proktológov. A takmer v každej otázke je viditeľný strach z proktologického vyšetrenia, pocit hanby a trápnosti. Tu je niekoľko príkladov:

Elena: Vážený doktor. Zdá sa mi, že mám hemoroidy. V oblasti konečníka mám mierne pálenie po stolici, svrbenie a bolesti. Prosím, poraďte mi, čo mám robiť v tejto situácii, pretože som príliš hanblivá, aby som išla k lekárovi. Chcem sa zbaviť choroby bez návštevy nemocnice.

Antónia: Chcem požiadať o radu. Po dobu 3 rokov mám vonkajší uzol v oblasti konečníka. Spočiatku bol malý, ale teraz sa zväčšil. Pri vyprázdňovaní cítim prudkú bolesť a na toaletnom papieri je krv. Snažila som sa liečiť sviečkami rakytníka rešetliakového, ale bolesť neustúpila. Ako sa môžem toho uzla zbaviť?. Musím podstúpiť operáciu?

Vladimír: Nedávno som mal silné ťažkosti s trávením, skoro týždeň som mal hnačku. Keď som sa vrátil do normálu, našiel som si „novú radosť“ – malý uzol v oblasti konečníka.  Bolí to a spôsobuje nepohodlie. Čo sa dá s tým robiť, ako sa toho zbaviť? Poprosím o radu.

Podobných správ sú na diskusných fóroch tisíce.

Požiadali sme, aby sa k situácii vyjadril vedúci proktológ medicínskeho centra DoktorPRO.

"Ako vidíte, väčšina pacientov by rada získala odborné poradenstvo na diaľku: definíciu diagnózy aj liečbu. Je to veľmi nerozumné, pretože ľudia, ktorí hľadajú takúto „ľahkú cestu“, vystavujú seba a svoje zdravie veľkému riziku. Okrem toho, každý odborník nedá bez prítomnosti pacienta odporúčanie k liečbe, nakoľko presná a správna diagnóza je možná iba vtedy, ak je vykonané vyšetrenie".

V súčasnosti kvalitná a účinná liečba hemoroidov nie je žiaden problém. Medicínske centrum DoktorPRO poskytuje pacientom lekárske služby na vysokej úrovni, maximálny komfort, diskrétnosť a starostlivosť lekárskeho personálu vo všetkých fázach liečby, čím eliminuje obavy a rozpaky pacientov.

Diagnostiku na modernom zariadení a liečenie proktologických chorôb v DoktorPRO vykonávajú lekári-proktológovia s dlhoročnými skúsenosťami, ktorí sú špeciálne vyškolení na nechirurgickú metódu liečbu hemoroidov a hrubého čreva.

Neváhajte požiadať o pomoc lekára. Vaše zdravie a harmónia s vlastným telom je oveľa dôležitejšia.

Komentár

Dohodnúť termín
Urobte si stretnutie hneď teraz!
Služba kontroly kvality