Odstránenie kožných novotvarov

Obrátilo sa na nás
123958
ľudí

Málokedy niekto venuje pozornosť kožným novotvarom – znamienkam, kondylómom, polypom, bradaviciam, a to najmä vtedy, keď nespôsobujú žiadne ťažkosti. Ak však takéto nezhubné novotvary kazia váš vzhľad, podráždia sa pri prezliekaní, či holení – je vhodné sa zamyslieť nad ich odstránením. Aj tá najmenšia nevinná bodka na tele sa môže pretransformovať do onkologického ochorenia. Ak vám prekáža znamienko, bradavica alebo papylóm, je potrebné obrátiť sa s konzultáciou na lekára-dermatológa.

V medicínskom centre DoktorPRO sa prvé vyšetrenie u lekára-dermatológa skladá z niekoľkých etáp: odborník preskúma farbu, konzistenciu, povrch a polohu kožného novotvaru. Najprv vizuálne, potom pomocou špeciálneho dermatoskopu, ktorý niekoľkonásobne zväčší obraz. Len dermatológ môže vidieť, či existuje riziko vzniku onkologického ochorenia po odstránení znamienka alebo papylómu. V prípade, že sa kontraindikácie nevyskytujú, lekár odporučí odstránenie novotvaru.

V dnešnej dobe existuje niekoľko spôsobov odstránenia podobných kožných ochorení:

  • skalpel (používa sa len v zriedkavých prípadoch, keď nie je možné použiť iné metódy);
  • elektrokoagulácia (nedostatkom je jej dlhý čas hojenia a termický zásah tkanív, ktorý spôsobuje vytvorenie pľuzgierov);
  • rádiofrekvenčná metóda (najbezpečnejšia, bezbolestivá a efektívna); 
  • vypaľovanie dusíkom (kryoterapia). 

V centre DoktorPRO sa používajú tieto metódy na odstránenie novotvarov:

  • rádiofrekvenčná metóda (prístroj Surgitron). Používa sa na odstránenie menších angiómov, telangiektázie, fibrómov, kožných útvarov, ktoré sa často vyskytujú na krku, podpaží a seboroických bradavíc. Pri tejto metóde neexistujú žiadne kontraindikácie. Príprava nie je potrebná. Počas procedúry alebo po nej nepocítite alebo takmer nepocítite bolesť (závisí to od individuálnej citlivosti pacienta).
  • kryoterapia (odstránenie dusíkom) sa používa na odstránenie vírusových bradavíc, genitálnych bradavíc, slnečných lantigií, aktinických keratóz a niektorých povrchných kožných prekanceróznych útvarov. Príprava nie je potrebná. Kontraindikácie pre kryoterapiu sú srdcové arytmie. Pacientom pri odstraňovaní novotvarov zvyčajne nie sú predpisované prostriedky proti bolesti, no ak pacienti cítia bolesť večer po ukončení procedúry, môžu im byť predpísané. Po kryoterapii sa na mieste odstránenia novotvaru môže objaviť pľuzgier, ktorý sa zahojí, zmení sa na chrastu a čoskoro odpadne. Žiadne ďalšie komplikácie pri tejto metódou neexistujú.

Naši lekári pozorne ošetria všetky kožné novotvary a pomôžu vám zbaviť sa ich bezpečne a bez bolesti! Buďte zdraví!

Liečba sa vykonáva v:
Dohodnúť termín
Služba kontroly kvality