Hemoroidy: samoliečba je zbytočná a nebezpečná

Hemoroidy: samoliečba je zbytočná a nebezpečná
Čítať 2 minúty | Zverejnené: 21 April 2022 | Перегляди 1596
V našej krajine je nízka úroveň praxi navštevovania lekárov. Keď máme zdravotný problém, snažíme sa ho najskôr vyriešiť sami. Vo väčšine prípadov zdravotné ťažkosti konzultujeme s rodičmi, známymi, farmaceutmi v lekárni a liečime sa doma svojpomocne. K čomu to vedie?

Ochorenie, ktoré bolo možné vyliečiť ešte na jeho začiatku, sa zhoršuje, a potom pacient potrebuje vážne a dlhodobé liečenie. A v prípade proktologických ochorení je všetko komplikované intimitou problému – pacienti (najmä muži) odkladajú návštevu lekára až do poslednej chvíle a často sa liečia sami. 

„Hemoroidy sa prejavujú krvou v stolici, nepríjemnými pocitmi v oblasti análneho otvoru, trombózou vonkajších uzlín“ –  hovorí proktológ DoktorPRO Bratislava. „Hemoroidy sú v podstate rozšírenie žíl konečníka, ktoré sa nachádzajú v hĺbke 2 až 4 centimetre. Bohužiaľ, ešte nie sú lieky, ktoré môžu vrátiť žily hemoroidálneho plexu do ich pôvodnej veľkosti. Čípky a masti môžu odstrániť nepríjemné symptómy choroby iba na určitý čas, nevyliečia ich však. Preto samoliečba hemoroidov nie je vhodná. Po uplynutí 1 –  2  mesiacov alebo maximálne po 1 –  1,5 mesiaca aj tak pacient príde na vyšetrenie k proktológovi.  Ale predtým by ešte bolo možné vyriešiť tento problém pomocou moderných metód, pri ktorých sa dá vylúčiť bolesť, chirurgické zákroky a liečbu v nemocnici. 

Existujú aj prípady, kedy si chorý lieči hemoroidy roky sám: číta ľudové recepty na internete. Napokon sa ale zistí, že má análnu trhlinu, ktorá si vyžaduje úplne inú liečbu. A symptómy sú podobné! Je veľmi dôležité nepremeškať malígny nádor – ak ide o rakovinu, potom skorá liečba určite poskytne pacientovi šancu na zotavenie a normálny život. 

Vyliečiť hemoroidy môžete iba s pomocou lekára.  V medicínskom centre DoktorPRO Bratislava dlhodobo a úspešne liečia hemoroidy v 2. –  3. štádiu, análne trhliny, zápalové ochorenia análneho kanála, odstraňujú hemoroidy fimbriata, kondylómy a riešia mnohé ďalšie problémy, ktoré priamo súvisia s normálnym stavom konečníka.

Už počas prvej návštevy vykoná proktológ bezbolestné vyšetrenie – anaskopiu, videorektoskopiu, po ktorom určí diagnózu a predpíše liečbu. Väčšina pacientov (s výnimkou pacientov, u ktorých zistili rakovinu, a tých, ktorí chorobu zanedbali) sa lieči v ambulancii, a preto nemusia žiadať zamestnávateľa o voľno alebo vzdať sa zvyčajného spôsobu života a trávenia času s rodinou. Neodkladajte návštevu lekára! Čím rýchlejšie sa obrátite na lekára, tým ľahšie bude liečba prebiehať. Dbajte o svoje zdravie.
 

Hodnotenie článku:
0 s 5 na základ 0 hodnotenie