Články

Proktológia
Krvácanie? Je dôvod sa zamyslieť!
- Nedávno som si všimol, že na toaletnom papieri zostávajú stopy krvi. Samozrejme, že som sa zľakol. A potom som rozmýšľal, či to nemôže prejsť samo?
 
Práve takto uvažuje väčšina ľudí, ktorí sa stretnú s podobným problémom. Niektorí aj napriek všetkým známym symptómom ani len netušia, že sa jedná o jedno z ochorení konečníka. 
 
Proktológia
Prevencia hemoroidov a ochorení konečníka
Neponáhľajte sa zavrieť túto stránku. Myslíte si, že tento článok nie je pre vás? Je to omyl. Možno, že dnes je pre vás slovo „hemoroidy“ spojené výlučne s nejakou nepríjemnou prácou, ktorú sa vám nechce robiť, ale je možné, že niekedy v budúcností vy alebo vaši príbuzní budete počuť toto slovo na návšteve u lekára. Možno radšej nie, samozrejme. Ale až vtedy naplno pocítite význam slova „hemoroidy“. 
 
Proktológia
"DoktorPRO" v Bratislave oslavuje 1 rok

Zdravotné stredisko "DoktorPRO" v Bratislave oslavuje 1 rok. K tejto udalosti začíname akciu: cely júl diagnostické proktologické vyšetrenie stojí iba 20 eur namiesto 44,90.

Dermatológia
Dermatoskopia ako metóda diagnostiky

V prípade, že máte materské znamienka, slnečné keratózy, angiómy, seboroické (starecké) veruky alebo bazaliómy, bezpečnosť novotvaru pomôže zaistiť dermatoskopia. Dermatoskopia je diagnostická procedúra v dermatológií, ktorá napomáha objavovať zhubné novotvary už aj v počiatočných štádiách. Jedine dermatológ môže vďaka tomuto vyšetreniu stanoviť diagnózu a podozrenie na malígny proces a odporučiť následný terapeutický postup.. Hazardovať s „návštevou“ dermatológa je veľmi nebezpečné. Navyše, riziko objavenia onkologických problémov je v takýchto situáciách takisto aktuálne. Je to hodné takého rizika?

Dermatológia
Vyšetrenie a diagnostika na oddelení dermatológie

Nepríjemné kožné ochorenia kazia vzhľad a vyvolávajú nepohodlie. Zvládnuť psoriázu, dermatitídu, ekzém alebo papylómy pomôže len efektívna liečba. Zároveň treba myslieť na to, že čím je diagnostika kvalitnejšia, tým ľahšie je vybrať optimálny variant liečby.

Proktológia
Príprava na vyšetrenie u proktológa

Pred naplánovanou návštevou u proktológa odporúčame držať špeciálnu diétu niekoľko dní.

Proktológia
Informácie pre pacienta

Bohužiaľ, čas medzi výskytom ochorenia a jeho viditeľnými prejavmi môže byť príliš dlhý.

Proktológia
Proktologické vyšetrenie

Často od našich pacientov počúvame, že majú z vyšetrenia strach a pociťujú rozpaky. Verte, že vyšetrenie u proktológa nie je možné porovnávať s bolesťou a utrpením, ktoré vám spôsobujú hemoroidy alebo análne trhliny. Neodkladajte návštevu lekára a čo je najdôležitejšie, NESKÚŠAJTE SAMOLIEČBU.

Proktológia
Hemoroidy – keď je najlepší kamarát proktológ!

"Pacient" v latinčine znamená "znášať utrpenie". Proktológovia vedia, že pacienti s hemoroidmi trpia a to ešte ako. Na začiatku nemá pacient s hemoroidmi príliš veľké starosti.

Proktológia
Hemoroidy. Sú tu nečakane.

Hemoroidy – jedno z najčastejších proktologických ochorení. Je to jedna zo špecifických chorôb aj z pohľadu psychického vnímania. Je pochopiteľné, že sa ľudia budú za túto chorobu hanbiť a do poslednej chvíľ budú radšej znášať nepohodlie a bolesť.

Proktológia
Hemoroidy. Chceš byť zdravý? Buď!

Často si navzájom želáme dobré zdravie. Ale len naša vôľa, bohužiaľ, nestačí, pretože na to byť zdravý je potrebné vynaložiť nemalé úsilie: správne sa stravovať, udržiavať aktívny životný štýl, cvičiť a včas vyhľadať lekársku pomoc. 

Proktológia
Análna trhlina. Čo to vlastne je?

Na internete nájdete mnoho návodov na riešenie akéhokoľvek problému, najmä medicínskeho charakteru. Na rôznych fórach a portáloch je vždy niečo katastrofické. A rady a návody sú zväčša smiešne.  Na sociálnych sieťach sa rozvíjajú celé diskusie o tom, kto čo skúsil, ako a kde sa liečil, akú mastičku použil a podobne. Týka sa to najmä intímnych problémov a chorôb. 

Dohodnúť termín
Urobte si stretnutie hneď teraz!
Služba kontroly kvality