Články

Ultrasonografia
Kedy podstúpiť ultrazvukové vyšetrenie
Ultrazvukové vyšetrenie umožňuje diagnostikovať patologické zmeny v organizme pacientov v počiatočných štádiách zložitých ochorení.
Správy
Nová služba na oddelení diagnostiky – ultrasonografické vyšetrenie (ultrazvuk)
Oznamujeme vám dobrú správu. V DoktorPRO v Bratislave máme novú službu – abdominálny ultrazvuk.
Proktológia
Ochorenie nášej doby
Hemoroidysú chorobaznámaoddávnych čias. Avšakichzvýšený výskytsledujemerelatívne odnedávna. Vsúčasnej dobe je to jedno z najfrekventovanejších proktologickýchochorení.
Proktológia
Máte hemoroidy?
Navrhujeme Vám urobiť si krátky test! Keď zodpoviete niekoľko otázok, dokážete určiť, či máte hemoroidy.
Správy
27.06 narodeniny medicínskeho centra DoktorPRO v Bratislave – 3 roky
Dnes je pre nás výnimočný deň, pretože práve dnes DoktorPRO v Bratislave oslavuje svoje 3. narodeniny.
Proktológia
10 dôvodov prečo sa objednať k proktológovi
Veľa ľudí je presvedčených, že oni nikdy nebudú potrebovať pomoc proktológa a snažia sa tejto téme vyhýbať. Ale lekári tvrdia: do rizikovej skupiny patrí úplne každý človek a kedykoľvek sa môže stať, že sa stretne s veľmi nepríjemným ochorením – s hemoroidmi.
Správy
Injekcie Botoxu so zľavou 50% k narodeninám DoktorPRO v Bratislave
27. 6. klinika DoktorPRO v Bratislave oslavuje svoje narodeniny.
Dermatológia
Ako správne používať kondóm?
Žiadna z metód antikoncepcie neposkytuje absolútnu záruku, ale kondóm je jedným z najspoľahlivejších prostriedkov ochrany.
Správy
Mám odložiť návštevu svojho lekára pre šírenie koronavírusu?
Lekári medicínskeho centra DoktorPRO v Bratislave odporúčajú, aby ste pre situáciu so šírením koronavírusu neodkladali plánované návštevy svojho lekára a neprepadali panike.
Proktológia
Úprimne o intímnom: odpovede odborníkov na najviac kladené otázky ohľadom análneho sexu
Medicínske centrum DoktorPRO v Bratislave sa špecializuje na nechirurgickú liečbu ochorení konečníka. Naši odborníci v Bratislave už tri roky pomáhajú pacientom riešiť chúlostivé problémy s konečníkom.
Dermatológia
Liečba lichen planus
Lichen planus je chronické ochorenie, ktoré je náchylné k recidíve a sprevádzané svrbením kože a zápalovými vyrážkami vo forme fialových pupencov.
Dermatológia
Čo môže spôsobiť vyrážku?
Vyrážka je vonkajším prejavom choroby na koži a slizniciach. Zmeny farby a vzhľadu pokožky sú sprevádzané sčervenaním a svrbením.
Proktológia
Čo spôsobuje svrbenie konečníka?
Svrbenie v análnej oblasti je patologický stav, ktorý sa vyskytuje pri širokom spektre črevných chorôb. Človek pociťuje neustále nepohodlie, ktoré prekáža normálnemu fungovaniu.
Dermatológia
Prečo sú vši a blchy nebezpečné
Obľúbeným miestom vší sú vlasy. Môžete ich získať pri používaní  hrebeňa, klobúka či šatky infikovanej osoby. Ak vás svrbí hlava, neignorujte to.
Správy
Darčekové poukážky pre Vašich blízkych v DoktorPRO
Stále ste sa nerozhodli, čo by ste chceli darovať svojim blízkym na sviatky? V decembri máte možnosť kúpiť darčekovú poukážku v medicínskom centre DoktorPRO pre svojich najbližších.
Dermatológia
6 príčin svrbenia pokožky hlavy
Svrbenie pokožky hlavy je príznakom mnohých kožných ochorení a je tiež jedným z príznakov patologických procesov v tele. Iba po absolvovaní dermatologického vyšetrenia je možne zistiť príčinu podráždenia a odstrániť ju.
Proktológia
Hemoroidy: odpovedáme na najviac kladené otázky ohľadom ochorenia
V počiatočných štádiách sa hemoroidy môžu vyvíjať u pacienta absolútne nenápadne – necíti nepohodlie.
Proktológia
Hemoroidy: samoliečba je zbytočná a nebezpečná
V našej krajine je nízka úroveň praxi navštevovania lekárov. Keď máme zdravotný problém, snažíme sa ho najskôr vyriešiť sami. Vo väčšine prípadov zdravotné ťažkosti konzultujeme s rodičmi, známymi, farmaceutmi v lekárni a liečime sa doma svojpomocne. K čomu to vedie?
Proktológia
Krvácanie? Je dôvod sa zamyslieť!
- Nedávno som si všimol, že na toaletnom papieri zostávajú stopy krvi. Samozrejme, že som sa zľakol. A potom som rozmýšľal, či to nemôže prejsť samo?
 
Práve takto uvažuje väčšina ľudí, ktorí sa stretnú s podobným problémom. Niektorí aj napriek všetkým známym symptómom ani len netušia, že sa jedná o jedno z ochorení konečníka. 
 
Proktológia
Prevencia hemoroidov a ochorení konečníka
Neponáhľajte sa zavrieť túto stránku. Myslíte si, že tento článok nie je pre vás? Je to omyl. Možno, že dnes je pre vás slovo „hemoroidy“ spojené výlučne s nejakou nepríjemnou prácou, ktorú sa vám nechce robiť, ale je možné, že niekedy v budúcností vy alebo vaši príbuzní budete počuť toto slovo na návšteve u lekára. Možno radšej nie, samozrejme. Ale až vtedy naplno pocítite význam slova „hemoroidy“. 
 
Správy
"DoktorPRO" v Bratislave oslavuje 1 rok

Zdravotné stredisko "DoktorPRO" v Bratislave oslavuje 1 rok. K tejto udalosti začíname akciu: cely júl diagnostické proktologické vyšetrenie stojí iba 20 eur namiesto 44,90.

Dermatológia
Dermatoskopia ako metóda diagnostiky

V prípade, že máte materské znamienka, slnečné keratózy, angiómy, seboroické (starecké) veruky alebo bazaliómy, bezpečnosť novotvaru pomôže zaistiť dermatoskopia. Dermatoskopia je diagnostická procedúra v dermatológií, ktorá napomáha objavovať zhubné novotvary už aj v počiatočných štádiách. Jedine dermatológ môže vďaka tomuto vyšetreniu stanoviť diagnózu a podozrenie na malígny proces a odporučiť následný terapeutický postup.. Hazardovať s „návštevou“ dermatológa je veľmi nebezpečné. Navyše, riziko objavenia onkologických problémov je v takýchto situáciách takisto aktuálne. Je to hodné takého rizika?

Dermatológia
Vyšetrenie a diagnostika na oddelení dermatológie

Nepríjemné kožné ochorenia kazia vzhľad a vyvolávajú nepohodlie. Zvládnuť psoriázu, dermatitídu, ekzém alebo papylómy pomôže len efektívna liečba. Zároveň treba myslieť na to, že čím je diagnostika kvalitnejšia, tým ľahšie je vybrať optimálny variant liečby.

Proktológia
Príprava na vyšetrenie u proktológa

Pred naplánovanou návštevou u proktológa odporúčame držať špeciálnu diétu niekoľko dní.

Proktológia
Informácie pre pacienta

Bohužiaľ, čas medzi výskytom ochorenia a jeho viditeľnými prejavmi môže byť príliš dlhý.

Proktológia
Proktologické vyšetrenie

Často od našich pacientov počúvame, že majú z vyšetrenia strach a pociťujú rozpaky. Verte, že vyšetrenie u proktológa nie je možné porovnávať s bolesťou a utrpením, ktoré vám spôsobujú hemoroidy alebo análne trhliny. Neodkladajte návštevu lekára a čo je najdôležitejšie, NESKÚŠAJTE SAMOLIEČBU.

Proktológia
Hemoroidy – keď je najlepší kamarát proktológ!

"Pacient" v latinčine znamená "znášať utrpenie". Proktológovia vedia, že pacienti s hemoroidmi trpia a to ešte ako. Na začiatku nemá pacient s hemoroidmi príliš veľké starosti.

Proktológia
Hemoroidy. Sú tu nečakane.

Hemoroidy – jedno z najčastejších proktologických ochorení. Je to jedna zo špecifických chorôb aj z pohľadu psychického vnímania. Je pochopiteľné, že sa ľudia budú za túto chorobu hanbiť a do poslednej chvíľ budú radšej znášať nepohodlie a bolesť.

Proktológia
Hemoroidy. Chceš byť zdravý? Buď!

Často si navzájom želáme dobré zdravie. Ale len naša vôľa, bohužiaľ, nestačí, pretože na to byť zdravý je potrebné vynaložiť nemalé úsilie: správne sa stravovať, udržiavať aktívny životný štýl, cvičiť a včas vyhľadať lekársku pomoc. 

Proktológia
Análna trhlina. Čo to vlastne je?

Na internete nájdete mnoho návodov na riešenie akéhokoľvek problému, najmä medicínskeho charakteru. Na rôznych fórach a portáloch je vždy niečo katastrofické. A rady a návody sú zväčša smiešne.  Na sociálnych sieťach sa rozvíjajú celé diskusie o tom, kto čo skúsil, ako a kde sa liečil, akú mastičku použil a podobne. Týka sa to najmä intímnych problémov a chorôb. 

Dohodnúť termín
Služba kontroly kvality