Otázky a odpovede on ultrasonografie

Dobrý deň. Ťahanie bolesti chrbta, zimnica a horúčka 37.5. Lekár má podozrenie na exacerbáciu chronickej pyelonefritídy, hoci som ju nikdy predtým nemal. Povedzte mi, je možné urobiť ultrazvuk obličiek na potvrdenie diagnózy pyelonefritídy?
Odpoveď: 22.04.2022

Ultrazvuk obličiek je ďalším vyšetrením pyelonefritídy. Diagnózu je možné potvrdiť iba v kombinácii s inými laboratórnymi vyšetreniami a konzultáciou s lekárom.

MUDr. Marek Hergel
Lekár oddelenia USG.
Dobrý deň. Včera, počas tréningu Pilates, mi tréner pomohol natiahnuť sa a v ruke mi niečo prasklo. Ruka nie je opuchnutá, ale bolí. Traumatológ navrhol, že sa cievy môžu byť stlačený a ponúkol, aby urobili ultrazvuk ciev. Robíte to? Či je nutný výmenný list?
Odpoveď: 22.04.2022
Dobrý deň. Za prítomnosti takýchto príznakov sa dá predpokladať, že môžete mať podvrtnutie alebo čiastočné pretrhnutie väzov, prítomnosť hematómu. Preto ultrazvukové vyšetrenie susedných kĺbov (rameno, laket, zápästie) a mäkkých tkanív bude v tejto situácii informatívnejšie. Túto štúdiu môžete absolvovať na našej klinike - robíme to tak, že zavoláme do call centra a dohodneme si stretnutie v čase, ktoré Vám vyhovuje. Výmenný list nie je potrebné.
MUDr. Marek Hergel
Lekár oddelenia USG.
Dobrý deň. Mám 30 rokov. V poslednej dobe sa zvýšila únava, objavili sa výkyvy nálady. Obrátila som sa na endokrinológa a mal podozrenie na tyreoiditídu. Testy hormónov štítnej žľazy sú však v normálnych medziach. Povedzte mi, bude ultrazvuk štítnej žľazy vykazovať problémy so štítnou žľazou, ak existujú?
Odpoveď: 22.04.2022

Dobrý deň. Ultrazvukové vyšetrenie môže preukázať prítomnosť problémov so štítnou žľazou alebo ich absenciu, ale na presnú diagnózu a predpísanie liečby bude endokrinológ určite musieť konzultovať.

Dobrý deň! Na potvrdenie pyelonefritídy bol predpísaný ultrazvuk obličiek. Mám silnú bolesť v bedrovej oblasti a teplotu 37,8, podľa analýzy moču - prebytok leukocytov. Povedzte mi, ukáže sa ultrazvuk, či existuje zápal? Vďaka.
Odpoveď: 22.04.2022

Dobrý deň! Pri takýchto klinických indikátoroch je predpísaný ultrazvuk obličiek, aby sa vylúčili patológie s podobnými príznakmi a potvrdila alebo vyvrátila diagnóza. Toto vyšetrenie je možné vykonať v lekárskom centre DoktorPRO. S výsledkami štúdie môžete kontaktovať urológa, aby v prípade potreby predpísal liečbu.