Liečba análnej trhliny efektívne a bezbolestne

Obrátilo sa na nás
127275
ľudí

Análna trhlina je defekt sliznice análneho otvoru a je sprevádzaná bolestivými príznakmi počas vyprázdňovania i po ňom (v prípade chronického ochorenia). Napriek svojej zdanlivej bezvýznamnosti, môže byť začiatkom vážnejších komplikácií, akými sú kolitída a prostatitída. Ak máte tieto charakteristické príznaky v oblasti konečníka, je odporúčané, aby ste vyhľadali lekára.

Častou príčinou vzniku týchto problémov je:

  • chronická zápcha alebo hnačka,
  • chronické hemoroidy,
  • sedavý spôsob života,
  • nadmerná konzumácia korenených jedál a alkoholu,
  • mechanické poranenie análneho otvoru.

Bolesť v análnej oblasti môže byť spojená s inými závažnejšími ochoreniami, preto by ste sa mali čo najskôr objednať na proktologické vyšetrenie pre stanovenie správnej diagnózy.

Špecialisti medicínskeho centra DoktorPRO vám poskytnú komplexnú nechirurgickú liečbu análnej trhliny, v závislosti od formy ochorenia – akútnej alebo chronickej.

V prípade, ak sa análna trhlina objavila len nedávno, používa sa na liečbu komplex mastí, uvoľňujúcich svalové kŕče a podporujúcich rýchle hojenie. Okrem toho je veľká pozornosť venovaná strave pacienta. Pri ošetrení je potrebné vyvarovať sa koreneným a slaným potravinám, sýteným nápojom a všetkým potravinám, ktoré dráždia črevnú stenu a bránia zotaveniu. V prípade, že má ochorenie chronický charakter, lekár používa na liečbu prístroj "Surgitron“, ktorý rádiovými vlnami uzatvorí okraje trhliny a tie sa zahoja vo veľmi krátkom období.

V porovnaní s inými metódami má liečba rádiovými vlnami mnoho výhod:

  • je bezbolestná, a to ako počas zákroku, tak aj v dobe hojenia,
  • nie je potreba anestézie; maximálne môže byť aplikovaný anestetický gél na odstránenie diskomfortu,
  • zníži riziko komplikácií, ako je opuch a recidíva, hojenie je oveľa rýchlejšie.

Ak máte pocit diskomfortu v konečníku, neodkladajte návštevu lekára. Čím skôr je choroba diagnostikovaná, tým viac je liečba účinnejšia.

Liečba sa vykonáva v:
Dohodnúť termín
Urobte si stretnutie hneď teraz!
Služba kontroly kvality