Odstránenie znamienok

Obrátilo sa na nás
123958
ľudí

Ľudové porekadlo hlasí: čím viac  je znamienok na tele človeka, tým viac šťastia ten človek ma v živote. S týmto tvrdením nesúhlasia len lekári. Však znamienka (névus) sa môžu rýchlo transformovať a vyvolať rozvoj onkologických procesov.

Lekári-dermatologovia (kožné lekári) odporúčajú, v prvom rade, sa zbaviť rôznych znamienok. Zachytiť znamienka šperkmi alebo špongiou na umývanie počas sprchovania je veľmi jednoduché.

Diagnostika znamienok v DoktorPRO pomôže nájsť najviac nebezpečné novotvary na vašej kože. Skúsení lekári pomocou moderných diagnostických procedúr (napríklad, digitálnej dermatoskopie) objavia transformované znamienka, aj tie, ktoré kvôli pôsobeniu rôznych faktorov, majú predpoklady pre transformáciu.

Liečba znamienok spočíva v ich odstraňovaní pomocou bezoperačných metód. Na rozdiel od chirurgického zákroku, tieto metódy sú bezpečné a úspešne sa používajú v európskych štátoch.  V DoktorPRO môžete sa zbaviť od znamienka pomocou rádiofrekvenčnej chirurgie. Iné metódy odstránenia znamienok (laserové, chirurgické) nemajú taký efekt.

Odstránenie znamienok rádiofrekvenčnou metódou dovoľuje predísť zasiahnutiu infekcie do rany. Radiovlna pripaľuje ošetrené miesta. Po zákroku človek môže hneď odisť z kliniky.

V DoktorPRO pod kontrolou kvalifikovaných dermatológov (kožných lekárov) je možné odstrániť znamienka bez stôp a jaziev. Na otvorených častiach tela podobné novotvary vyzerajú neestetický a spôsobujú vytvoreniu komplexov. Lekári už dnes zbavia Vás od novotvarov, ktoré nie je možné skryť pod odevom.

Odstránenie znamienok v DoktorPRO

Vyriešenie problému so znamienkami radikálnym spôsobom (chirurgickou cestou) hrozí komplikáciami. Však každá operácia sa uskutočňuje s použitím anestézie (lokálnej alebo celkovej), ktorá negatívne ovplyvňuje organizmus.

Počas konzultácie dermatológ (kožný lekár) ošetri potrebnú časť kože a uskutoční potrebné vyšetrenia tkanív. Pri absencie kontradikcie znamienko bude odstránené.

Odstránenie znamienok v DoktorPRO Bratislava sa uskutočňuje pomocou rádiofrekvenčnej metódy. Rádiofrekvenčná metóda sa považuje za viac efektívnu, ako iné bezoperačné metódy (napríklad: laserová chirurgia).

Výhody odstránenia znamienok pomocou rádiofrakvenčnej metódy:

  • absencia jaziev a stôp po ošetrení;
  • rýchle zotavenie rany;
  • pôsobenie len na oblasť novotvaru;
  • bezbolestivé odstránenie znamienok.

Pre ošetrenie sa používa radiovlna vysokej frekvencie, teplota zohriatia ktorej je minimálna. Dovoľuje sa vyhnúť zraneniu i popáleniam kože. Trvanie procedúry prístrojom Surgitron je individuálna v každom prípade. Priemerne, ošetrenie zasiahnutej časti kože netrvá dlhšie ako 2-3 minutý.

Radiovlna sa používa nie len na dermatologické účely. Považuje sa jedným s naj atraumatických prístrojov na liečbu rôznych ochorení v oblasti neurochirurgie, gynekológie, urológie a proktológie. Napríklad, pomocou rádiofrekvenčného ošetrenia je možne bez bolesti vyliečiť eróziu krčku maternice a zbaviť sa hemoroidov fimbriata.

Na odstránenie znamienok za jedno sedenie v DoktorPRO je potrebné sa objednať vopred. Objednať sa k lekárovi je možné na kontaktnom telefónnom čísle alebo pomocou žiadosti, ktorá je uvedená na webovej stránke kliniky.

Liečba sa vykonáva v:
Dohodnúť termín
Služba kontroly kvality