0 800 200 000*

Dermatoskopia v Bratislave

Digitálna dermoskopia je skúmanie rôznych typov kožných novotvarov pomocou viacnásobného zväčšenia. Vďaka dermatoskopii je možné diagnostikovať melanóm v počiatočnom štádiu.

Na vyšetrenie kožných novotvarov sa používa špeciálny prístroj –  dermatoskop. Dermatoskop umožňuje zobraziť farebný obraz pokožky na obrazovke s vysokým rozlíšením (pre spoľahlivejšiu a presnejšiu diagnostiku). 

Kedy je potrebné absolvovať dermatoskopiu?

Ak sa objavil na koži novotvar alebo «staré» znamienko sa zmenilo, je potrebné okamžite vyhľadať lekára. Zmena naznačuje patogénne zmeny v jeho štruktúre, čo je nebezpečné pre ľudské zdravie a život.

Náhodné poranenie novotvaru rukami alebo odevom, intenzívne trenie alebo neopatrné česanie môžu spôsobiť nepredvídané komplikácie.

V DoktorPRO Bratislava môžete absolvovať konzultáciu u nášho dermatológa, počas ktorej lekár stanoví diagnózu a predpíše účinnú liečbu. 

Diagnostika znamienok a novotvarov na koži

Dermatoskopiu v Bratislave vykonávajú vysoko kvalifikovaní dermatológovia. Počas dermatologického vyšetrenia sa na znamienko na tele priloží špeciálne zariadenie –  digitálny dermatoskop, ktorý mnohonásobne zväčšuje novotvar kože (až 800-násobne) a farebne ho zobrazuje na obrazovke s vysokým rozlíšením.

Dermatoskopia umožňuje nielen mnohonásobne zväčšiť znamienko, ale aj uložiť o ňom informácie v elektronickej podobe do počítača. Dermatológ bude schopný včas zaznamenať patologické zmeny novotvaru  porovnaním snímok získaných v rôznych časových obdobiach.

Ak spozorujete zmenu pigmentácie, aktívny rast znamienka na krku, tele, končatinách alebo pocítite na jeho mieste svrbenie, mali by ste sa okamžite objednať na dermatologické vyšetrenie v medicínske centrum DoktorPRO Bratislava. Objednať sa na vyšetrenie môžete telefonicky na našom kontaktnom čísle alebo pomocou formulára pre online objednanie sa.

Liečba sa vykonáva v:
Obrátilo sa na nás
127275
ľudí
Dohodnúť termín
Služba kontroly kvality