Liečba hemoroidov v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava

Hemoroidy sú jednou z najbežnejších chorôb. Mnoho pacientov považuje toto ochorenie za málo závažné alebo príliš chúlostivé, aby navštívili lekára a skúšajú samoliečbu  –  často neúspešnú –  pretože choroba postupne prechádza do vážnejšieho štádia. Ak máte pocit nepohodlia v oblasti konečníka, nebojte sa navštíviť lekára: hemoroidy sa dajú vyliečiť bezbolestnou metódou.

V medicínskom centre DoktorPRO Bratislava používajú moderné miniinvazívne metódy liečby hemoroidov, ktoré proktológ vyberá na základe diagnózy a štádia ochorenia.

Aké metódy sa používajú na liečbu hemoroidov v DoktorPRO Bratislava?

Medicínske centrum DoktorPRO Bratislava sa špecializuje výlučne na miniinvazívne metódy liečby, ktoré umožňujú komplexnú nechirurgickú liečbu hemoroidov – latexovú ligáciu a infračervenú koaguláciu. Miniinvazívne metódy liečby hemoroidov majú nepopierateľné výhody, sú:

  • bez bolesti,
  • bez operácie,
  • bez straty práceschopnosti,
  • bez ťažkého obdobia rekonvalescencie.

Existujú štyri štádia vývoja hemoroidov. V počiatočných štádiách vývoja hemoroidov sa používajú konzervatívne metódy liečby:

  • flebotropné lieky,
  • čapíky,
  • masti.

Miniinvazívne metódy budú účinnejšími pri liečbe hemoroidov v druhom štádiu. Zahŕňajú:

  • latexovú ligáciu,
  • infračervenú koaguláciu.

Latexová ligácia pri hemoroidoch

Ligácia latexovými krúžkami má nasledujúci postup: pomocou špeciálneho prístroja sa hemoroidálny uzol stiahne dozadu a na jeho stopku sa navlečie latexový gumený krúžok. Prietok krvi do uzla sa zastaví a niekoľko dní po ošetrení uzol sám odpadáva. Počas zákroku pacient leží na ľavej strane s nohami pokrčenými v kolenách.

Latexová ligácia pri hemoroidoch sa predpisuje proktológom pre vnútorné hemoroidy, keď sú jasne definované hranice uzlov. Je potrebné poznamenať, že až do úplného odtrhnutia uzla môže pacient cítiť prítomnosť cudzieho telesa a slabý bolestivý syndróm, ktorý sa dá ľahko zmierniť.

Liečba hemoroidov infračervenou koaguláciou

Infračervená koagulácia je založená na tepelnom účinku na hemoroidy. Pri tomto postupe sa cievy napájajúce uzol zlepia a po chvíli tkanivá odumierajú. Koagulácia je indikovaná pre prvé a druhé štádium hemoroidov, ako aj pri komplikáciách vo forme krvácania. Pri výkone ošetrenia je pacient v pohodlnej polohe, na odstránenie nepohodlia sa používa anestetický gél. V treťom štádiu hemoroidov sa odstránenie uzlov bez chirurgického zákroku uskutočňuje pomocou komplexu miniinvazívnych postupov. V tomto štádiu je niekedy potrebné použiť chirurgické metódy liečby choroby.

V prípadoch, keď hemoroidy prešli do štvrtého štádia, ktoré je sprevádzané neustálym vyklenovaním uzlín, je nutný chirurgický zákrok, pri ktorom sa hemoroidy vyrezávajú skalpelom.

Pre konzultáciu u lekára proktológa sa môžete obrátiť na medicínske centrum DoktorPRO Bratislava. Pre objednanie na vyšetrenie k proktológovi zavolajte na číslo, ktoré je uvedené na webovej stránke alebo vyplňte formulár pre objednanie sa online.

 

MUDr. Tibor Molnár
MUDr. Tibor Molnár
Lekári oddelenia proktológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave

Prvotné vyšetrenie u proktológa (vyšetrenie, anoskopia, rektoskopia, konzultácia)
49 eur
Prvotné vyšetrenie u proktológa dôchodca, invalíd (vyšetrenie, anoskopia, rektoskopia, konzultácia)
45 eur
Opakovaná konzultácia u proktológa bez balika liečby
39 eur
Opakovaná konzultácia u proktológa bez balika liečby dôchodca, invalíd
35 eur
Opakované diagnostické vyšetrenie u proktológa po 3 mesiacoch (fyzikálne vyšetrenie, anoskopia, rektoskopia)
49 eur
Opakované diagnostické vyšetrenie u proktológa po 3 mesiacoch dôchodca, invalíd
45 eur
Anoskopia
20 eur
Anoskopia dôchodca, invalíd
19 eur
Rektoskopia
25 eur
Rektoskopia dôchodca, invalíd
20 eur

Lekári oddelenia proktológie DoktorPro Bratislava

Články lekárskej príručky

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy