Oddelenie trichológie v medicínskom centre «DoktorPRO» v Bratislave

Obrátilo sa na nás
127275
ľudí

Trichológia je to veda o diagnostike a liečbe ochorení vlasov a pokožky hlavy.

S problémom vypadávania vlasov sa viac-menej stretáva každý z nás. Počas spánku, umývania alebo rozčesávania vlasov strácame každodenne priemerne od 60 do 100 vlasov. Je to normálny fyziologický proces, ktorý priebeha v organizme zdravého človeka. Z rôznych dôvodov sa však v životnom cykle vlasového folikulu môžu vyskytnúť chyby, kvôli ktorým nové vlasy nestíhajú nahrádzať tie, ktoré vypadli a vzniká zníženie vlasovej hustoty. Tento problém môže vyvolávať množstvo negatívnych psychologických následkov, najmä u žien, pre ktoré sú krása a zdravie vlasov rovnako dôležite, ako postava a celkový vzhľad. Muži však zrejme tiež nebudú nadšení z podobnej situácie. 

Existuje veľké množstvo negatívnych faktorov, ktoré spôsobujú vypadávanie vlasového folikulu. Môže to byť: nezdravá životospráva, stres, zlé životné prostredie a mnohé ďalšie. Často sa stáva, že  vlasy začínajú vypadávať pre nekvalitné hygienické prostriedky (šampón, sprchovací gél, mydlo). Plešivosť môže byť zároveň príznakom vyvíjajúceho sa dermatologického ochorenia. 

Problémom vypadávania vlasov a nasledujúcou liečbou sa zaoberá lekár-trichológ. Na klinike «DoktorPRO» v Bratislave si môžete dohodnúť konzultáciu, absolvovať vyšetrenie a liečbu týchto ochorení:

  • ohnisková alopécia (plešivenie),
  • seborea a seboroická dermatitída,
  • neurodermatitída ,
  • psoriáza vlasovej pokožky hlavy. 

Pomôžeme vám zbaviť sa lupín a svrbenia pokožky hlavy, ako aj porúch v raste vlasov. Skúsený lekár-trichológ pomôže vašim vlasom vrátiť zdravie a krásu. 

Po objednaní sa na prvé vyšetrenie môžete absolvovať komplex vyšetrení, ktoré vykoná náš odborný trichológ. Konzultácia počas prvého vyšetrenia pomáha zistiť históriu ochorenia, charakter symptómov, ktoré sa vyskytujú, a mnohé ďalšie faktory, ktoré pomôžu určiť presnú diagnózu. 

Po trichologickej konzultácii nasleduje dôležité vyšetrenie – digitálna trichoskopia. Je to unikátne vyšetrenie, ktoré sa vykonáva na našej klinike a ktoré umožňuje pozorne preskúmať stokrát zväčšený obraz na počítači, na ktorom je výrazne viditeľná štruktúra pokožky hlavy. Vďaka viacnásobnému zväčšeniu lekár-trichológ môže dôkladne preskúmať celý systém rastu vlasov a stanoviť presnú diagnózu. 

Servis medicínskych služieb «DoktorPRO» ponúka našim pacientom pohodlie a komfort – konzultáciu s trichológom si môžete dohodnúť v čase, ktorý vám vyhovuje. Na klinike sa vyhnete čakacím dobám, na vyšetrenie sa objednávate vopred na vami vybratý termín. 

Objednať sa na trichologické vyšetrenie je možné na kontaktnom telefónnom čísle 0800-200-000 alebo pomocou formulára, ktorý je uvedený na webovej stránke kliniky. 

 

Služba je dostupná v mestách:
Dohodnúť termín
Urobte si stretnutie hneď teraz!
Služba kontroly kvality