Logo
0800200000

Ako si správne vybrať starostlivosť o vlasy v Bratislave?

Výber komplexnej starostlivosti o vlasy je zákrokom, ktorý poskytuje trichológ. Trichológ vám poskytne konzultáciu, objasní vaše ťažkosti, spraví prieskum výživy, životného štýlu a použitých produktov starostlivosti. Ak sa v štádiu vizuálneho vyšetrenia zistia ťažkosti, lekár môže predpísať ďalšie diagnostické vyšetrenia: trichoskopia, klinický a biochemický krvný test, odporúčanie na konzultáciu s lekárom iného profilu.

Dokonca aj pri absencii viditeľných problémov môžete absolvovať konzultáciu s trichológom. Pri vizuálnej návšteve lekár posudzuje stav vlasov a pokožky hlavy a určuje ich typ. Trichológ odporúča správnu starostlivosť o vlasy pre mužov a ženy alebo pridáva výrobky na starostlivosť o vlasy v zime, na jeseň a počas horúcej sezóny.

Lekár vyberá kozmetické výrobky alebo lieky, ktoré pomôžu vyriešiť problém vypadnutia a starostlivosti o suché tenké vlasy. Opakované konzultácie sa vykonávajú s cieľom sledovať zmeny a posúdiť účinnosť uplatňovania odporúčaní.

Prečo je potrebná starostlivosť o vlasy?

Základná starostlivosť je potrebná pre vlasy na udržanie svojho zdravého vzhľadu. Kozmetika nie je schopná obnoviť štruktúru, vyživovať a liečiť vlasy. Rieši iba estetickú stránku problému, môže pridať lesk a objem. Zdravé vlasy nevyžadujú osobitné postupy a prostriedky na udržanie stavu. Stačí pozorovať štádiá starostlivosti o vlasy:

  • umyvanie vlasov šampónom;
  • vyživa vlasov pomocou kondicióneru.

Starostlivosť o vlasy po botoxe si vyžaduje ďalšie opatrenia na zvlhčenie, znižuje riziko vypadávania. Na riešenie problémov s kučeravými a zvlnenými vlasmi, odstránenie ich nadýchanosti a pórovitosti je potrebné, aby lekár odporučil nezmazateľné výrobky, ktoré uľahčujú každodennú starostlivosť.

Lekárska starostlivosť o vlasy je predpísaná na základe diagnostiky a príčin choroby. Trichológ vyberá lekársku a fyzioterapeutickú liečbu. Niekedy sa môže vyžadovať osobitný postup ako je mezoterapia. Sú to injekcie na podávanie liekov, vitamínov a stopových prvkov priamo do pokožky hlavy. Pozitívne zmeny budú viditeľné po prvých 3 návštevách a celý kurz je cca 10 zákrokov. Používajú sa na starostlivosť o farebné alebo zosvetlené vlasy na vyliečenie pokožky hlavy. Po keratíne dopĺňajú starostlivosť o vlasy, aby zabránili vypadávaniu.

Akú starostlivosť potrebujú vlasy?

Vlastnosti a postupnosť základnej starostlivosti sú určené a vybrané v závislosti od stavu vlasov a pokožky hlavy. Odporúča sa dodržiavať základné pravidlá starostlivosti o vlasy:

  1. Použitie šampónu pri každom umývaní hlavy, ktorý zodpovedá typu pokožky hlavy (suchá, mastná alebo normálna) a kondicionér podľa stavu vlasov (suché, polámané, po trvalej ondulácii alebo farbené). 
  2. Vyčistenie pokožky hlavy, keď je znečistená, čo závisí od sekrécie mazových žliaz. 
  3. Nanesenie šampónu iba na pokožku hlavy a kondicionér iba pozdĺž celej dĺžky, najviac na koncoch. 
  4. Používanie prípravku na starostlivosť o vlasy a stylingových výrobkov počas navštevy bazéna.

Neodporúča sa rozčesávať mokré vlasy, pravidelne si robiť veľmi napnuté účesy a husté tkanie vlasov. Na predlžovanie vlasov a na trvalú onduláciu je vhodné zvoliť si špecializované salóny, ktoré používajú certifikované výrobky a bezpečné náradie. Prestávky medzi postupmi by mali byť čo najväčšie.

Výber starostlivosti o vlasy v Bratislave

Na prvej konzultácii s trichológom si môžete určiť typ, vhodné produkty a zistiť odporúčania na starostlivosť o vlasy. Príznaky, pri ktorých je potrebné navštíviť lekára: zmeny stavu vlasov (suchosť, rednutie a vypadávanie), problémy s vlasovou pokožkou (lupiny, svrbenie, nadmerné mastenie a šupinatenie). Keď predtým zvolená postupná starostlivosť o vlasy už nezabezpečuje zdravý vzhľad, taktiež môžete kontaktovať trichológa.

Ak sa zistia príznaky chorôb, po vyšetrení lekár predpíše postup liečby a upraví vlastnosti komplexnej starostlivosti o vlasy. Pri konzultácii trichológ vyberá profesionálnu starostlivosť o vlasy s prihliadnutím na želania klienta, stav jeho vlasov a vlasovej pokožky.

Pri konzultácii s trichológom v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava si vyberiete starostlivosť o vlasy, podstúpite všetky potrebné vyšetrenia a určí sa postup liečby ochorenia. Predbežná registrácia na vyšetrenie je k dispozícii 24 hodín denne a je možná telefonicky alebo prostredníctvom formulára na webovej stránke.

MUDr. Katarzyna Maria Pluta
MUDr. Katarzyna Maria Pluta
Lekári oddelenia trichológie
V DoktorPRO sa môžete objednať na vyšetrenie 24 hodín denne, 7 dní v týždni!

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave Ceny za vyšetrenie sú uvedené v cenníku. Cena liečby závisí od výsledkov vyšetrenia.

Kontrolné konzultačné vyšetrenie
39 eur / 37 eur
Opakovaná konzultácia s trichológom s trichoskopiou
70 eur / 67 eur
Pridajte službu
Opakovaná konzultácia s trichológom s trichoskopiou dôchodca, invalíd
63 eur / 60 eur
Pridajte službu
Trichoskopia (vyšetrenie vlasov trichoskopom)
45 eur / 43 eur
Pridajte službu
Vstupné vyšetrenie dôchodca, invalíd
50 eur / 48 eur
Pridajte službu
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti
55 eur / 52 eur
Pridajte službu
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti s trichoskopiou
80 eur / 76 eur
Pridajte službu
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti s trichoskopiou dôchodca, invalíd
72 eur / 68 eur
Pridajte službu

Lekári oddelenia trichológie DoktorPro Bratislava

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA: 8:00-20:00, SO: 8:00-17:00, NE: 9:00-13:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy
Objednať sa na vyšetrenie
Vyplňte formulár a my sa vám čoskoro ozveme
Kliknutím na tlačidlo “Odoslať”, súhlasíte s Podmienky spracúvania osobných údajov
Prekročený limit požiadaviek. Skúste znova o 5 minút.