Krvácanie? Je dôvod sa zamyslieť!

Krvácanie? Je dôvod sa zamyslieť!
Čítať 2 minúty | Zverejnené: 21 April 2022 | Перегляди 2049
- Nedávno som si všimol, že na toaletnom papieri zostávajú stopy krvi. Samozrejme, že som sa zľakol. A potom som rozmýšľal, či to nemôže prejsť samo?   Práve takto uvažuje väčšina ľudí, ktorí sa stretnú s podobným problémom. Niektorí aj napriek všetkým známym symptómom ani len netušia, že sa jedná o jedno z ochorení konečníka.   

Hemoroidy v preklade z gréčtiny znamenajú krvácanie. Je to jedno z najrozšírenejších ochorení konečníka, ktoré môže postihnúť rovnako ženy, ako aj mužov. Krvácanie pri vyprázdňovaní čriev je prvým signálom toho, že treba navštíviť lekára. Ak nezačnete liečiť hemoroidy včas, ku krvácaniu sa môže pridať aj vypadávanie hemoroidálnych uzlov. Sú to dva najzávažnejšie a zjavné symptómy. V prípade odkladania liečby sa choroba bude len zhoršovať. Objaví sa stály pocit diskomfortu a prítomnosti cudzieho telesa v oblasti análneho otvoru, svrbenie a pálenie. Silné bolesti vám budú prekážať pri chôdzi, aj sedení. 

Je dôležité vedieť, že krvácanie z análneho otvoru je nielen príznakom hemoroidov, ale aj prítomnosti malígnych novotvarov v črevách. Ak máte daný symptóm, mali by ste čo najrýchlejšie prísť k lekárovi (proktológovi), aby sa stanovila presná diagnóza. 

Proktológovia sa veľmi často stretávajú s tým, že pacient sa počas niekoľkých rokov pokúša hemoroidy vyliečiť si sám, pravidelne si kupuje čapíky a mastičky, ale bez dosiahnutia výsledku aj tak skončí u lekára. A výsledná diagnóza býva už úplne iná. 

«Ľudia sa veľmi často hanbia prísť na vyšetrenie k proktológovi. Psychicky sa veľmi ťažko odhodlávajú na podobný krok», – hovorí hlavný proktológ medicínskeho centra DoktorPRO, MUDr. Karim Masalkhi. – «A vtedy idú do lekárne, popíšu svoje symptómy a tam im ponúknu lieky na hemoroidy. A potom sa bezúspešne liečia niekoľko rokov, čím zanedbávajú ochorenie. A toto je už nebezpečné pre zdravie. Človek sa môže dostať do stavu, keď už bude medicína bezmocná. To isté je aj s hemoroidmi – veľmi často sú čapíky a masti neúčinné, potrebná je spoľahlivejšia liečba. Napriek tomu pacient váha, ignoruje návštevu lekára a má všetky šance skončiť na chirurgickom stole. Veď kým v počiatočných štádiách môžeme vyliečiť hemoroidy bez operačného zákroku, pri zanedbaných hemoroidoch už len pošleme pacienta do nemocnice. A verte, operácia je veľmi nepríjemná záležitosť. Náročné pooperačné obdobie sa môže ťahať niekoľko týždňov. Človek musí ležať na lôžkovom oddelení a vzdať sa svojho obvyklého spôsobu života. Toto by sa nestalo, ak by sa obrátil na proktológa hneď na začiatku vzniku ochorenia.»

Donedávna sa za jediný radikálny spôsob liečby hemoroidov považovala chirurgická operácia. Zaujíma Vás, aké bezoperačné metódy sa používajú na klinike DoktorPRO? Používame ligovanie hemoroidálnych uzlov a fotokoaguláciu (laserová alebo infračervená). Tieto metódy sa líšia z technického hľadiska a podľa indikácií použitia, ale čo sa týka mechanizmu pôsobenia na chorobu - sú rovnaké. 

Na klinike DoktorPRO v Bratislave sa používajú iba bezoperačné metódy liečby hemoroidov a trhlín konečníka. V závislosti od štádia ochorenia sú nevyhnutné 2 až 5 zákrokov. Pritom pacient sa vyhýba všetkým „radostiam“ tradičnej liečby – utrpeniu v súvislosti s nadchádzajúcou operáciou a následkom operačného zákroku. Najdôležitejšie je to, že liečba na klinike DoktorPRO  prebieha bez bolesti, a preto ju pacienti veľmi dobre znášajú. Odborníkov môžete navštíviť kedykoľvek to Vám vyhovuje bez odlúčenia sa z práce či od rodiny. 

Pokiaľ Vy alebo Vaši blízki potrebujete pomoc alebo konzultáciu a možno sa už chystáte na operáciu, odporúčame Vám zavolať na kliniku DoktorPRO a na prvej návšteve u proktológa zistiť viac o metódach liečby hemoroidov a trhlín konečníka. Nielenže možno nepotrebujete operáciu, ale môžete sa zbaviť choroby len po pár sedeniach! Priority sú jasné! Buďte zdraví! 

Hodnotenie článku:
0 s 5 na základ 0 hodnotenie