Liečba hemoroidov v DoktorPRO

Obrátilo sa na nás
123958
ľudí

Hemoroidy sú jedným z najčastejších ochorení, ktoré postihujú asi 14 % dospelej populácie. Napriek závažnosti problému, mnoho pacientov chorobu neberie vážne, alebo je pre nich návšteva lekára príliš chúlostivá. Uchyľujú sa k samoliečbe – často neúspešne, čím choroba prechádza do závažnejšieho štádia.

Ak máte v konečníku pocit nepohodlia, nebojte sa navštíviť lekára,  väčšinu hemoroidov je možné liečiť bezbolestne a po liečbe na problém natrvalo zabudnete.

Medicínske centrum DoktorPRO využíva moderné metódy nechirurgickej liečby hemoroidov, aké lekár vyberie na základe diagnostických dát – štádium ochorenia, anamnéza, vlastností organizmu a ďalších faktorov.

Počiatočné vyšetrenie musí obsahovať videodiagnostiku. Videodiagnostika trvá asi 40 minút.

Medicínske centrum DoktorPRO používa dve metódy nechirurgickej liečby hemoroidov:

  • latexná ligatúra,
  • infračervená koagulácia.

V priemere sa liečba hemoroidov skladá z asi 5-8 ošetrení. Pacient nie je hospitalizovaný, ale je liečený ambulantne. Táto ambulantná metóda ošetrenia umožňuje pacientovi ihneď po návšteve lekára návrat do života (sadnúť do auta a ísť do práce alebo domov). Existuje celý rad odporúčaní, s ktorými vás po ošetrení lekár oboznámi.

Latexná ligatúra

Latexná ligatúra predstavuje postup, kde sa pomocou špeciálneho nástroja, na každý uzol hemoroidu, nasadí latexový krúžok. Ten zastaví prívod krvi v uzle, ktorý sa následne vysuší a niekoľko dní po zákroku sa spontánne vylúči z tela. Pri ošetrení leží pacient na boku a má pokrčené kolená. Je možné, že pred úplným vylúčením môže pacient pociťovať prítomnosť cudzieho telesa a ľahké bolesti, ktoré je však možné ošetriť anestetickým gélom. Ligatúra je odporúčaná proktológom pri vnútorných hemoroidoch, kedy sú jasne viditeľné ohraničenia uzlov.

Infračervená koagulácia

Infračervená koagulácia vytvára metóda, kedy na hemoroidy pôsobí tepelný vplyv pomocou špeciálneho nástroja. V dôsledku infračerveného žiarenia, krvné cievy, ktoré zásobujú uzol, sa nahrievajú, čo spôsobuje odumieranie tkaniva. Koagulácia je odporúčaná v 1 a 2 štádiu hemoroidov, rovnako ako pri komplikáciách s krvácaním. Pri ošetrení je pacient v pohodlnej polohe a používa sa anestetický gél pre odstránenie nepohodlia.

V priebehu niekoľkých hodín po zákroku môže pacient pociťovať určité nepohodlie v dôsledku odumierania uzlov, ale zvyčajne je to bezbolestné. V závislosti od štádia ochorenia (v prípade kombinovaných hemoroidov) je možná kombinácia techník, ktorá umožní maximálny efekt.

V prípade, keď sú hemoroidy už v 4 štádiu ochorenia, sprevádzané trvalým vypadnutím uzlov, je nevyhnutný chirurgický zákrok, kedy sa uzly odstraňujú skalpelom. Tento zákrok sa nazýva hemoroidektómia. Hemoroidektómia si vyžaduje pobyt pacienta v nemocnici, zvyčajne sa vykonáva v celkovej anestézii a vyžaduje špeciálnu prípravu na operáciu. Po operácii pacient absolvuje ťažkú rekonvalescenciu. Taktiež hrozí vysoké riziko infekčných komplikácií.

Preto veľmi dôrazne odporúčame, neodkladať návštevu proktológa. Také ochorenie, ako hemoroidy, neprejde samé od seba.  Nie je možné ho vyliečiť mastičkami a rôznymi prípravkami. To je ilúzia. Dokonca aj keď pociťujete len minimálne nepohodlie, pamätajte, že choroba postupuje a môže sa prejaviť v najmenej vhodnú dobu. Obráťte sa na proktológa včas, aby vás liečil bez chirurgického zákroku, s minimálnym diskomfortom a minimálnymi finančnými výdajmi.

Špecialisti z medicínskeho centra DoktorPRO vám poradia  a vyberú tú najvhodnejšiu liečbu, po ktorej zabudnete na tento chúlostivý problém.

 

 

Liečba sa vykonáva v:
Dohodnúť termín
Služba kontroly kvality