Ako vyliečiť psoriázu bez použitia hormónov?

Obrátilo sa na nás
123958
ľudí

Lekári aj pacienti vedia, že psoriázu nie je možné vyliečiť. V dnešnej dobe neexistujú ani spôsoby a ani lieky, ktoré by umožnili zbaviť pleť svrbenia a esteticky nepekných škvŕn. Ale to neznamená, že musíte skúšať samoliečbu. Rady príbuzných alebo ľudové recepty psoriázu nevyriešia, na rozdiel od mastičiek z lekárne, ktoré väčšinou obsahujú hormóny. Niektoré sú dokonca dostupné aj bez predpisu a ich účinok je okamžitý – ložiská začnú miznúť pred očami. Je však dôležité mať na pamäti, že organizmus si veľmi rýchlo zvyká na hormóny a za krátke obdobie sa chorý môže stať na nich závislým. Práve preto sa choroba po vysadení takýchto liekov vráti ešte v horšom štádiu. Hormóny môžu mať takisto veľmi veľa vedľajších účinkov.

Nemusíte však upadať do zúfalstva. Kvalifikovaný dermatológ hoci aj psoriázu nevylieči, pomôže vám zbaviť sa jej na dlhé roky. A to je veľmi dobrý výsledok! Žiť s ložiskami, ktoré kazia kožu, svrbia a lúpu sa, je veľmi nepohodlné.

Dermatológovia medicínskeho centra DoktorPRO už niekoľko rokov úspešne pacientom poskytujú nehormonálnu liečbu psoriázy. Hlavný úspech v liečbe psoriázy však nezávisí iba od lekára, ale aj od pacienta a jeho dôslednosti dodržiavať pokyny lekára (diéta, životospráva, absencia stresu). Dôležité je uveriť tomu, že dosiahnuť remisiu je možné.

V prípade, že sa vám nepodarilo zbaviť sa psoriázy, volajte medicínske centrum DoktorPRO a objednajte sa na dermatologické vyšetrenie – objednávať sa je možné celodenne. Naši odborníci vám pomôžu vyriešiť problém, ktorý sa nazýva psoriáza. Stovky našich pacientov dosiahli remisiu a začali žiť normálny život. Buďte zdraví!

Liečba sa vykonáva v:
Dohodnúť termín
Služba kontroly kvality