0 800 200 000*

Proktológia v Bratislave

Podľa štatistík, vznikajú problémy s  hrubým črevom u každého druhého obyvateľa planéty. Nie všetci sa s tým hneď ponáhľajú k lekárovi. Zdá sa, že pri tomto chúlostivom probléme je jednoduchšie ho znášať, než požiadať o pomoc proktológa. Avšak, bolesť, svrbenie a pálenie v konečníku sami nezmiznú. Ľudia sa obrátia na lekára až vtedy, keď je už choroba v plnom rozkvete a prinašá nemalé komplikácie, ktoré vyžadujú dlhodobú liečbu.

Oddelenie proktológie medicínskeho centra DoktorPRO v Bratislave ponúka nechirurgické metódy pre liečbu hemoroidov a trhlín konečníka a iné análne ochorenia.

Už pri prvej návšteve proktológa je pacientovi určená presná diagnóza (po vyšetrení a zistení anamnézy) a nasadená komplexná liečba. 

Vyšetrenie u proktológa zahŕňa:

  • kontrolu konečníka,
  • vyšetrenie inštrumentálnou metódou (anaskopia, videorektoskopia).

Proktologické vyšetrenie pacienta v DoktorPRO sa vykonáva v pohodlnej polohe. Človek leží na boku a má pokrčené kolená. To je optimálna poloha, ktorá umožňuje maximálne uvoľnenie. Podľa výsledkov vyšetrení proktolog určí individuálny rehabilitačný program.

V závislosti od diagnózy proktológ:

  • naordinuje protizápalové lieky, ktoré prinesú úľavu od bolesti a svrbenia;
  • zvolí nechirurgickú metódu liečby (rádiofrekvenčná terapia alebo liečba latexovými krúžkami).

Oneskorená návšteva proktologického centra, v prípade nepríjemných pocitov v konečníku, vedie k vzniku závažných ochorení. Napríklad k vzniku abscesu, sekundárnej kolitídy, rovnako ako k zhubným nádorom. Čím dlhšie zápal trvá, tým ťažšie je ho odstrániť. Z prebiehajúcej kolorektálnej choroby sa stáva chronické ochorenie. 

Včasná návšteva lekára je prvým krokom na ceste k zotaveniu. Neodkladajte preto návštevu lekára. Naše centrum proktológie lieči väčšinu "akútnych" problémov. Objednať sa k lekárovi-proktoloógovi na našej klinike môžete kedykoľvek, v čase, ktorý vám vyhovuje.

Konzultácie lekára-proktológa

Panuje domnienka, že bez návštevy proktológa je možné sa zaobísť. Ak porovnáme počet návštev urológa alebo gynekológa, bude priemerná návštevnosť týchto odborníkov výrazne vyššia. Avšak, proktologické konzultácie nemožno zanedbávať. Poprvé, proktológ pomôže včas odhaliť zápal konečnika. Podruhé, poskytne cenné rady, k zabráneniu rozvoja hemoroidov alebo análnych trhlín.

Napríklad len málo ľudí vie, že denné užívanie 1,5 až 2 litrov čistej nesýtenej vody a produktov, ktoré obsahujú vlákninu, pomáha predchádzať zápche. Zápcha – to je prvá príčina traumy sliznice konečníka. 

Individuálna konzultácia u proktológa v DoktorPRO pomôže chrániť zdravie hrubého čreva. Plánovaná návšteva u lekára-proktológa by sa mala stať automatickou tak, ako návšteva u ďalších odborníkov. A ak budete mať ťažkosti alebo bolesti pri vyprázdňovaní, všimnete si atypický výtok z konečníka (napríklad kvapky krvi alebo hlienu) – bud’te si istí, že návšteva u proktológa je nevyhnutná. Pomôže vám to predísť komplikáciám.

Skúsení proktológovia v DoktorPRO vám pomôžú liečiť hemoroidy, análne fisúry a výrastky, rovnako ako vás zbavia bradavíc alebo papilómov v konečniku. Vyšetrenie u proktológa trvá len 30 až 40 minút. Príprava k návšteve: večer pred návštevou je potrebné použiť 2 glycerinové čípky. Potom 3 hodiny pred samotným vyšetrením očistiť svoj organizmus pomocou 2 glycerinových čípok. Pred prichodom do ambulancie musí byť pacient osprchovaný.

Liečba u proktológa v DoktorPRO sa vykonáva ambulantne, bez nutnosti hospitalizácie. Liečba rádiovou terapiou alebo latexovou ligatúrou prebieha priamo v medicínskom centre a trvanie procedúry nepresiahne priemerne 1 hodinu. 

Naši špecialisti vykonávaju liečbu týchto ochorení:

Diagnostika a liečba proktologických chorôb v sieti medicínskych centier DoktorPRO sa vykonáva pomocou najmodernejšieho vybavenia. Využitie európskych skúseností pri príprave individuálnych programov na liečenie pomáha dosiahnuť úplné zotavenie a zabrániť návratu choroby.

Ak máte obavy z análnych trhlín alebo polypov – nič neodkladajte a objednajte sa u nášho proktológa.

Služba je dostupná v mestách:
Obrátilo sa na nás
127275
ľudí
Dohodnúť termín
Služba kontroly kvality