Liečba psoriázy na pokožke hlavy v Bratislave

Psoriáza pokožky hlavy je neinfekčné chronické kožné ochorenie, počas ktorého sa striedajú obdobie zhoršenia stavu a obdobie remisie.

Príčiny psoriázy na pokožke hlavy

Pri psoriáze pokožky hlavy sa kožné bunky aktívne delia a hromadia na povrchu kože a vytvárajú šupiny. Príčiny psoriázy pokožky hlavy:

  • infekčné ochorenia (angína, faryngitída);
  • chladné, suché počasie;
  • poranenie kože;
  • alergia na chemikálie pre domácnosť, výrobky osobnej hygieny;
  • užívanie antihypertenzív;
  • emocionálny stres, únava.

Fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu prispievajú k zhoršeniu psoriázy pokožky hlavy. Psoriáza nie je nákazlivá, čo znamená, že ju nemôžete chytiť ani preniesť na nikoho iného pri kontakte s človekom alebo používaním spoločných predmetov.

Príznaky psoriázy pokožky hlavy

Začínajúca psoriáza sa charakterizuje výskytom červených škvŕn na hlave, suchosťou, pálením a svrbením pokožky. Pri psoriáze sa pod vlasmi tvoria strieborné šupiny podobné lupinám.

Kvapkovitá psoriáza (guttátna) hlavy sa obyčajne vyvíja po prenesenej angíne a je charakterizovaná výskytom suchých papuliek pripomínajúcich kvapky. Pre seboroickú psoriázu je charakteristická kombinácia príznakov psoriázy a seborey (zápalové ochorenie kože spôsobené poruchou fungovania mazových žliaz).

Liečba psoriázy na pokožke hlavy v Bratislave

Na predpísanie liečby psoriázy pokožky hlavy, lekár najprv zhromažďuje anamnézu, vyšetruje pokožku hlavy. Zbaviť sa psoriázy na hlave navždy nie je možné, terapia je zameraná na zmiernenie príznakov a dosiahnutie dlhodobej remisie. Terapia ľahkej formy psoriázy na hlave spočíva v použití krémov, pri ťažších formách sa predpísujú perorálne lieky alebo plazmoterapia. Liečba seboroickej psoriázy zahŕňa použitie antimykotických mastí. Na zvýšenie účinku lokálnych liekov trichológovia používajú darsonval – je to prístroj, ktorý pôsobí na pokožku človeka vysokofrekvenčným prúdom.

Aby predísť komplikáciám psoriázy pokožky hlavy, je dôležité dodržiavať pravidlá osobnej hygieny. Tiež, osobám, ktorí trpia psoriázou pokožky hlavy, sa odporúča prestať fajčiť a užívať alkohol, vyhýbať sa stresovým situáciám.

Objednať sa na trichologické vyšetrenie a na liečbu psoriázy pokožky hlavy v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava môžete telefonicky na čísle, ktoré je uvedené na webovej stránke alebo vyplňte formulár pre objednanie.

MUDr. Denisa Košecká
MUDr. Denisa Košecká
Lekári oddelenia trichológie

Cena vyšetrenia lekárov v Bratislave

Vstupné vyšetrenie dospelí/deti s trichoskopiou
80 eur
Opakovaná konzultácia s trichológom s trichoskopiou dôchodca, invalíd
63 eur
Opakovaná konzultácia s trichológom s trichoskopiou
70 eur
Kontrolné konzultačné vyšetrenie
39 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti s trichoskopiou dôchodca, invalíd
72 eur
Vstupné vyšetrenie dospelí/deti
55 eur
Vstupné vyšetrenie dôchodca, invalíd
50 eur
Trichoskopia (vyšetrenie vlasov trichoskopom)
39 eur

Články lekárskej príručky po Trichológie

Adresa: Bratislava, Ružinovská 40

DoktorPRO v Bratislave
Prijímame: PO-PIA 9:00-19:00 SOBOTA: 9:00-15:00
Objednať sa telefonicky: 0800200000 Nepretržite.
  • Podľa mapy