Hemoroidy. Sú tu nečakane.

Hemoroidy. Sú tu nečakane.
Čítať 2 minúty | Zverejnené: 21 April 2022 | Перегляди 1480
Hemoroidy – jedno z najčastejších proktologických ochorení. Je to jedna zo špecifických chorôb aj z pohľadu psychického vnímania. Je pochopiteľné, že sa ľudia budú za túto chorobu hanbiť a do poslednej chvíľ budú radšej znášať nepohodlie a bolesť.

https://doktorpro.sk/departments/diagnostics/rectoscopy_and_anoscopyJe to podobné, ako u ľudí, ktorí sa boja zubárskeho kresla. Aj oni čakajú, až kým neprídu neznesiteľné bolesti a kaz sa nedostane do zubného koreňa a nervov, až potom vyhľadajú akútnu lekársku pomoc. Avšak, ani v prvom ani v druhom prípade sa také čakanie neodporúča.. Hemoroidy sú ochorením, ktoré postupuje a rýchlo prechádza z jednej fázy do druhej. Každý prechod je sprevádzaný vznikom nových nepríjemných príznakov. Čím vyššia fáza, tým horšie. Proktológovia odporúčajú, aby sa na nich pacienti obrátili ihneď, pri výskyte prvej bolesti alebo krvácania.

Poprední proktológovia medicínskeho centra DoktorPRO hovoria: "Skôr či neskôr dochádza k zväčšeniu hemoroidných uzlov u väčšiny ľudí, pretože s vekom sa znižuje pevnosť väzby sliznice análneho otvoru a jeho stien a preto sa vyskytuje uvoľnenie uzlov. Často sa hemoroidy objavujú a rýchlo sa rozvíjajú u tehotných žien, spravidla v poslednom trimestri".

Je tiež dôležité dodať, že príznaky hemoroidov a príznaky rakoviny hrubého čreva sú tak podobné, že nečakane lekári často diagnostikujú karcinóm konečníka. Existujú štyri stupne hemoroidov. Prvý stupeň sa zvyčajne prejavuje krvácaním, hemoroidy nie sú uvoľnené. Pri druhom stupni sa už hemoroidy uvoľnia pri namáhaní a sami sa vrátia späť. V treťom stupni sú hemoroidy uvoľnené a dajú sa vrátiť len ručne. Najskôr k uvoľnenie hemoroidných uzlov dochádza len pri stolici, neskôr už pri akejkoľvek námahe, napríklad pri dvíhaní ťažkých bremien alebo kašli. Štvrtý stupeň je najťažší. Hemoroidné uzly sú stále uvoľnené, nie je možné ich vrátiť späť ručne, resp. len na chvíľu a opäť sa uvoľnia pri najmenšej námahe. Pri tom je často pozorovaná ich trombóza, bolesť v konečníku a rovnako tak silné krvácanie.

Pri štvrtej, najpokročilejšej fáze, neuniknete chirurgickému odstráneniu. Ale predchádzajúce tri fázy môžu byť liečené bez chirurgického zákroku. Bohužiaľ, nie všetci, ktorí sa stretávajú s touto chorobou, sú si toho vedomí.

Proktológovia medicínskeho centra DoktorPRO používajú nechirurgické metódy bezbolestnej liečby hemoroidov a trhlín konečníka. Tieto metódy nevyžadujú hospitalizáciu, dlhodobý pobyt v nemocnici a nútené vyradenie z práce a rodiny.

Liečba môže byť zahájená ihneď pri prvej návšteve. Dôležité je, že v DoktorPRO môžete absolvovať v jednej návšteve komplexné proktologické vyšetrenie. Okrem podrobnej lekárskej konzultácie a diagnostiky zahŕňa: anoskopiu (vyšetrenie konečníka až do hĺbky 10 cm), rektoskopiu (vyšetrenie konečníka do hĺbky 25 cm) a digitálne vyšetrenie konečníka. Vyšetrenie sa vykonáva v pohodlnej pozícii (na gauči, v ľahu na ľavom boku) s použitím anestetického gélu.

Ihneď, ako si všimnete prvé príznaky hemoroidov, obráťte sa na proktológa. Toto ochorenie totiž nevymizne samé od seba.

Hodnotenie článku:
0 s 5 na základ 0 hodnotenie